Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BiSoNaSs είπε

Η Ελλειψη Ιονιστή στο Edge να με ανησυχησει ??

Αν θες ιονιστη πάρε το premium. Μικρή διαφορά σε απόδοση το edge από 18αρι και άνω.

6 λεπτά πριν, Rnd1978 είπε

Θα βγάλουν μετά το edge premium +200€ για τον ιονιστη 😛

Α γεια σου. Είπα και εγώ. Γιατί έτσι σχετικά φθηνά;

Επιτομή^2

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να εγκατασταθεί κλιματιστικό σε πέτρινο τοίχο με περίπου 30-40 εκ. πάχος. Γίνεται να περάσει η σωλήνα από μέσα του; Ευχαριστώ. 

https://ibb.co/hKgNhjS 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, MitsosDaBest13 είπε

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να εγκατασταθεί κλιματιστικό σε πέτρινο τοίχο με περίπου 30-40 εκ. πάχος. Γίνεται να περάσει η σωλήνα από μέσα του; Ευχαριστώ. 

https://ibb.co/hKgNhjS 

Όλα γίνονται άμα πληρώνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, liakjim είπε

Αν θες ιονιστη πάρε το premium. Μικρή διαφορά σε απόδοση το edge από 18αρι και άνω.

Α γεια σου. Είπα και εγώ. Γιατί έτσι σχετικά φθηνά;

Επιτομή^2

Και λίγο που είδα είναι WiFi ready 😛 +100€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω ή για 22άρι Premium ή για Edge. Και στα δυο μπορώ να βγάλω τις σωληνώσεις απο κάτω όπως είδα.

Τώρα για τον Ιονιστή τι να πώ. Δεν ξέρω. Θα κάνω μια ερευνα και θα δώ. Το Edge είναι πολύ καινούργιο κλιματιστικό. Δεν έχει ακόμα reviews γενικά.

Η αντιπροσωπεία είπε οτι για άνω των 18Btu είναι το καλύτερο τους μοντέλο.  Είναι αρκετά πιο αθόρυβο και έχει  καλύτερη ενεργειακή απόδοση.

Αυτά διαφημίζει σαν ατού. Αυτά και το Design.  Δεν έχει ομως τον ιονιστή. Τι να πω. 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, BiSoNaSs είπε

Θα πάω ή για 22άρι Premium ή για Edge. Και στα δυο μπορώ να βγάλω τις σωληνώσεις απο κάτω όπως είδα.

Τώρα για τον Ιονιστή τι να πώ. Δεν ξέρω. Θα κάνω μια ερευνα και θα δώ. Το Edge είναι πολύ καινούργιο κλιματιστικό. Δεν έχει ακόμα reviews γενικά.

Η αντιπροσωπεία είπε οτι για άνω των 18Btu είναι το καλύτερο τους μοντέλο.  Είναι αρκετά πιο αθόρυβο και έχει  καλύτερη ενεργειακή απόδοση.

Αυτά διαφημίζει σαν ατού. Αυτά και το Design.  Δεν έχει ομως τον ιονιστή. Τι να πω. 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Για 4% αύξηση στους δείκτες απόδοσης, δεν έχει νόημα να πας στο edge. Για μένα. Εκτός και αν χρειάζεσαι τα 6.7KW ψύξης αντί για 6 του premium.

To 10άρι και το 13άρι έχει νόημα.

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, BiSoNaSs είπε

Θα πάω ή για 22άρι Premium ή για Edge. Και στα δυο μπορώ να βγάλω τις σωληνώσεις απο κάτω όπως είδα.

Τώρα για τον Ιονιστή τι να πώ. Δεν ξέρω. Θα κάνω μια ερευνα και θα δώ. Το Edge είναι πολύ καινούργιο κλιματιστικό. Δεν έχει ακόμα reviews γενικά.

Η αντιπροσωπεία είπε οτι για άνω των 18Btu είναι το καλύτερο τους μοντέλο.  Είναι αρκετά πιο αθόρυβο και έχει  καλύτερη ενεργειακή απόδοση.

Αυτά διαφημίζει σαν ατού. Αυτά και το Design.  Δεν έχει ομως τον ιονιστή. Τι να πω. 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Η Toshiba επιλέγει ότι feature έχει το κλιματιστικό της να δουλεύει σωστά. Αν θέλεις σωστό ιονισμο στο χώρο σου παίρνεις συσκευή για αυτή τη δουλεια. 

Μου θυμίζει τα φασονακια που διαφημίζουν wifi και αυτό δεν λειτουργεί 9/10 φορές όταν το χρειαζεσαι. Παθών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, guzel είπε

Η Toshiba επιλέγει ότι feature έχει το κλιματιστικό της να δουλεύει σωστά. Αν θέλεις σωστό ιονισμο στο χώρο σου παίρνεις συσκευή για αυτή τη δουλεια. 

Μου θυμίζει τα φασονακια που διαφημίζουν wifi και αυτό δεν λειτουργεί 9/10 φορές όταν το χρειαζεσαι. Παθών.

Κλασικό φανμπόι.

Όταν βγήκε το premium -> πωπω, έχει και ιονιστή για τέλεια ατμόσφαιρα

Βγαίνει το edge-> εντάξει μωρέ, τι να τον κάνεις τον ιονιστή;

Απλά απίστευτος...

ΥΓ Το carrier δεν έχει αποσυνδεθεί ούτε μια φορά από τότε που το αγόρασα.

Επεξ/σία από liakjim
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η Toshiba έχει ρίξει αρκετά εδώ και κανα δυο χρόνια στο marketing του Ιονιστή.

Στην αντιπροσωπεία off the record μου είπαν ο ιονιστής της δεν είναι απλός.  Θεωρείται απο τους καλους ιονιστές σε κλιματισκτικά.

Τώρα αν μου λένε βλακείες δεν γνωρίζω. Πάντως μου έδωσαν την εντύπωση οτι δεν είναι και τοσο απλή απόφαση να παρακάμψεις ένα "τοσο καλό" ιονιστή.

Εκτός αν μου έλεγαν μπούρδες και όλοι οι Ιονιστές στα κλιματιστικά είναι της πλάκας.  Παίζει και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, liakjim είπε

Κλασικό φανμπόι.

Όταν βγήκε το premium -> πωπω, έχει και ιονιστή για τέλεια ατμόσφαιρα

Βγαίνει το edge-> εντάξει τώρα, τι να τον κάνεις τον ιονιστή;

Απλά απίστευτος...

Από όλα αυτά που έχει "extra" το premium και το edge,το μόνο που θα ήθελα είναι το τηλεκοντρόλ τους..όλα τα άλλα.. απλά αδιάφορα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BiSoNaSs είπε

Πάντως η Toshiba έχει ρίξει αρκετά εδώ και κανα δυο χρόνια στο marketing του Ιονιστή.

Στην αντιπροσωπεία off the record μου είπαν ο ιονιστής της δεν είναι απλός.  Θεωρείται απο τους καλους ιονιστές σε κλιματισκτικά.

Τώρα αν μου λένε βλακείες δεν γνωρίζω. Πάντως μου έδωσαν την εντύπωση οτι δεν είναι και τοσο απλή απόφαση να παρακάμψεις ένα "τοσο καλό" ιονιστή.

Εκτός αν μου έλεγαν μπούρδες και όλοι οι Ιονιστές στα κλιματιστικά είναι της πλάκας.  Παίζει και αυτό.

Το πράγμα είναι απλό.

Αν δεν έχεις ιονιστή, λες ότι δεν αξίζει.

Αν τον έχεις, λες ότι είναι απαραίτητος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakjim είπε

Το πράγμα είναι απλό.

Αν δεν έχεις ιονιστή, λες ότι δεν αξίζει.

Αν τον έχεις, λες ότι είναι απαραίτητος.

το θέμα είναι τι λές οταν έχεις μοντέλα και με και χωρίς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...