Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, liakjim είπε

Θα το εκτιμούσα αν συνοδευόταν με μια αναφορά προς τους διαχειριστές όποτε συμβαίνει αυτό μπας και αλλάξει ρότα πλεύσης. 🙂

Ειμαι πειραχτηρι εκ φυσεως...μη με σπρωχνεις!

Θες να πεσουν κεφαλια στην Toshiba???

4 λεπτά πριν, rbx1000 είπε

To πραγματικα επαναστατικο φαινεται στην πραξη...

Που θα παει καπου θα δουμε κριτικες απο το Midea αν ειναι οντως ετσι που δειχνει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Specs είπε

 

Που θα παει καπου θα δουμε κριτικες απο το Midea αν ειναι οντως ετσι που δειχνει...

Σε splitακια μια χαρα είναι τα midea. Αν ανέβαζε και την εγγύηση, θα είχε μηδενίσει πολλούς. Έχει μπει πολύ δυναμικα και στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, guzel είπε

Σε splitακια μια χαρα είναι τα midea. Αν ανέβαζε και την εγγύηση, θα είχε μηδενίσει πολλούς. Έχει μπει πολύ δυναμικα και στην Ελλάδα.

Μα θα πελεκουσε τα ποδια της αν ανεβαζε εγγυηση!

Θα εχανε αυτοματως τα περισσοτερα μοντελα της inventor (που ως Midea αρεσουν σε μερικους,αλλα ως inventor οχι!)

και θα επρεπε να τρεχει να φτιαξει εκτεταμενο δικτυο πολυετους εγγυησης...κοστος τεραστιο με αμφιλεγομενα αποτελεσματα!

Νομιζω! Γιαυτο και ειναι αχτυπητος ο Ασημακοπουλος/Inventor και λοιπες μαρκες

Επεξ/σία από Specs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Specs είπε

Μα θα πελεκουσε τα ποδια της αν ανεβαζε εγγυηση!

Θα εχανε αυτοματως τα περισσοτερα μοντελα της inventor (που ως Midea αρεσουν σε μερικους,αλλα ως inventor οχι!)

και θα επρεπε να τρεχει να φτιαξει εκτεταμενο δικτυο πολυετους εγγυησης...κοστος τεραστιο με αμφιλεγομενα αποτελεσματα!

Νομιζω! Γιαυτο και ειναι αχτυπητος ο Ασημακοπουλος/Inventor και λοιπες μαρκες

Εγώ νομίζω αρχίζει και αλλάζει αυτό και έχει αρχίσει να στήνει παιχνίδι για τον εαυτό της. Κάνει πολύ επιθετικό marketing με πολλά ευρώ σε διαφήμιση, χορηγίες κλπ σε πολλές χώρες..

Η μεγάλη εγγύηση της λείπει ..και τότε θα σβήσει πολλούς!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, guzel είπε

Εγώ νομίζω αρχίζει και αλλάζει αυτό και έχει αρχίσει να στήνει παιχνίδι για τον εαυτό της. Κάνει πολύ επιθετικό marketing με πολλά ευρώ σε διαφήμιση, χορηγίες κλπ σε πολλές χώρες..

Η μεγάλη εγγύηση της λείπει ..και τότε θα σβήσει πολλούς!!

Εσυ βεβαια ξεκινησες να το δειχνεις το ειδυλιο, μιας και εισαστε συνεταιρακια...σιγα θα μου πης ποσο πιο λιγο η πολυ σχιστοματης ειναι ο κινεζος απο τον γιαπωνεζο?

Επεξ/σία από Specs
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προωθησα σε αλλο τμημα ως ανεπαρκη την απαντηση της Toshiba...περιμενω νεα τους αν και επρεπε να δηλωσω πως προκαλουνε την τυχη τους,ο guzel ηδη εβγαλε τα μαχαιρια και το λογοτυπο του σταζει αιμα σκετο,ουτε edge πλεον ουτε toshiba.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Specs είπε

Που θα παει καπου θα δουμε κριτικες απο το Midea αν ειναι οντως ετσι που δειχνει...

για τις τρύπες λες?? Αν ναι, και άλλοι Κινέζοι το έχουν βγάλει, και ειλικρινά δεν ξέρω αν είναι κάτι το τόσο "ουάου" ή περισσότερο στην κατηγορία του "gimmick" (όχι κακό μεν, αλλά περισσότερο για να παρουσιάσουμε ένα sales point)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Specs είπε

Προωθησα σε αλλο τμημα ως ανεπαρκη την απαντηση της Toshiba...περιμενω νεα τους αν και επρεπε να δηλωσω πως προκαλουνε την τυχη τους,ο guzel ηδη εβγαλε τα μαχαιρια και το λογοτυπο του σταζει αιμα σκετο,ουτε edge πλεον ουτε toshiba.

Ναι αλλά είναι ανοιχτοί από το πρωί ως το βράδυ...

Έβαλα στα πινακάκια τα rated και max της toshiba για σύγκριση.

Πολύ δύναμη σε ψύξη η οποία δυστυχώς ψοφάει γρήγορα. Σε θέρμανση απογοητευτική η εικόνα.

780395782_18Coolingmode.png.9c71dc4a047b3a82ac04c74d62b05c98.png1559704085_18Heatingmode.png.de544761eed7c20ac8dc48d62e4df539.png2004692269_24Coolingmode.png.f5dcc9505e28486fdda7654edd2d577d.png1993714694_24Heatingmode.png.ec7522e62e88c687772f2fb76295ff2a.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ναι αλλά είναι ανοιχτοί από το πρωί ως το βράδυ...

Έβαλα στα πινακάκια τα rated και max της toshiba για σύγκριση.

Πολύ δύναμη σε ψύξη η οποία δυστυχώς ψοφάει γρήγορα. Σε θέρμανση απογοητευτική η εικόνα.

780395782_18Coolingmode.png.9c71dc4a047b3a82ac04c74d62b05c98.png1559704085_18Heatingmode.png.de544761eed7c20ac8dc48d62e4df539.png2004692269_24Coolingmode.png.f5dcc9505e28486fdda7654edd2d577d.png1993714694_24Heatingmode.png.ec7522e62e88c687772f2fb76295ff2a.png

Καλυτερα να εφτιαχνες ξεχωριστα διαγραμματα για nominal και ξεχωριστα για max.
Οπως ειναι τωρα γινεται χαμουλης και δεν βγαινει ακρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, rbx1000 είπε

Καλυτερα να εφτιαχνες ξεχωριστα διαγραμματα για nominal και ξεχωριστα για max.
Οπως ειναι τωρα γινεται χαμουλης και δεν βγαινει ακρη.

Ναι μάλλον έχεις δίκιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, rbx1000 είπε

Ειχα φτιαξει τον χειμωνα και αν εβαζα πανω απο 5-6 entries δεν εβγαζα ουτε εγω ο ιδιος ακρη.

Δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί δίνουν rated και max και δεν δίνουν σκέτο max (το οποίο να είναι rated). Δεν πάει στο max ; Πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί δίνουν rated και max και δεν δίνουν σκέτο max (το οποίο να είναι rated). Δεν πάει στο max ; Πάει.

Max δινουν αλλα μονο για 35 και 7, οχι table.
Το οποιο δεν ειναι και usable.

Επεξ/σία από rbx1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...