Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, monoqoque είπε

Έχει κάνα παλικάρι το MIDEA MISSION II ? Δεν μπορώ να βρω την θύρα για την κεραία του wi fi. Και το εγχειρίδιο είναι για το διάολο....

Για δες το παρακάτω βίντεο . Ας είναι για άλλο μοντέλο . Άνοιξε το καπάκι του κλιματιστικού και δες αν έχεις αυτή την υποδοχή . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dare-Devil είπε

Για δες το παρακάτω βίντεο . Ας είναι για άλλο μοντέλο . Άνοιξε το καπάκι του κλιματιστικού και δες αν έχεις αυτή την υποδοχή . 

Το εχω δει ηδη το βίντεο και σκάλισα ολο το youtube αλλα λόγω οτι το μοντελο είναι καινούργιο δεν υπάρχει τίποτα σχετικό . Δεν βρίσκω πουθενά την θύρα usb .... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, monoqoque είπε

Το εχω δει ηδη το βίντεο και σκάλισα ολο το youtube αλλα λόγω οτι το μοντελο είναι καινούργιο δεν υπάρχει τίποτα σχετικό . Δεν βρίσκω πουθενά την θύρα usb .... 

Πάρε τηλ την αντιπροσωπεία να σου πουν . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dare-Devil είπε

Πάρε τηλ την αντιπροσωπεία να σου πουν . 

Είναι κλειστό το τμήμα των τεχνικών. Πήρα ήδη βλέπεις ..... Άπλα είμαι ανυπόμονος..Τεσπα αύριο το πρωί με το κάλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, monoqoque είπε

Το εχω δει ηδη το βίντεο και σκάλισα ολο το youtube αλλα λόγω οτι το μοντελο είναι καινούργιο δεν υπάρχει τίποτα σχετικό . Δεν βρίσκω πουθενά την θύρα usb .... 

Ετσι την πατησα και εγω. Ψαχνομουν 10 ωρες για να καταλαβω που θα βαλω το stick

Επρεπε να ξεβιδωσω τελικα στο μπροστινο καπακι αυτο το περιεργο πραγμα που εχει και προεξεχει. Εκει κουμπωνει το usb stick. Μονο με ξεβίδωμα το βρηκα. Στο δικο μου ultimate comfort.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CorumD είπε

Ο Κωτσοβολος λεει οτι οι εγκαταστατες του χρησιμοποιουν αντλια και βαζουν ΜΕΧΡΙ 3 μ. Αν θες τη γνώμη μου, αυτη την εποχη, και με το χαμο που γίνεται, θα το ξεπετάξουν και οτι γινει. Δεν πρόκειται να σου βάλουν 3μ αν δεν ειναι απαραίτητο. Να ομως που η DAIKIN προτείνει 3μ ως ελαχιστο...γι'αυτο εγω θα το έπαιρνα απο υδωρ και θα σου έλεγα να βαλεις δικο σου τεχνικο, αν θες σου στελνω σε προσωπικο μυνημα τον δικο μου, αν και τέτοια εποχή, και αυτός γεμάτος θα είναι. Εγω παρελαβα κλιματιστικο σημερα, και μου το βαλαν απο ΚΟΤΣΟ για 8 Ιουλιου εγκατασταση . Αν και σκεφτομαι για καλυτερη τοποθετηση να τους πω να το βαλουν το σεπτεμβρη...λολ

και ομως το παληκαρι που ηρυε σε μενα για να φτιαξει το morris εκανε ακριβως οτι τοθ ζητησα .Δηλαδη κενο -3μ σωληνα και στοκατε και τις τρυπες οπου χρειαστηκε .δεν ειναι θεμα κοτσοθ ειναι θεμα μαστορα λεω γω .μενιδι μενω και ρωτησα μετα ειναι εταιριες που συναπτουν συμβολαια με κοτσο πλαισιο κτλ για να κινητε το συστημα καταλαβαινετε  νομιζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, monoqoque είπε

Δεν μπορώ να βρω την θύρα για την κεραία του wi fi. Και το εγχειρίδιο είναι για το διάολο....

δεν έχω αλλά πρέπει να είναι η πίσω απο την μάσκα η εκεί που πάνε τα καλωδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, danaos7 είπε

και ομως το παληκαρι που ηρυε σε μενα για να φτιαξει το morris εκανε ακριβως οτι τοθ ζητησα .Δηλαδη κενο -3μ σωληνα και στοκατε και τις τρυπες οπου χρειαστηκε .δεν ειναι θεμα κοτσοθ ειναι θεμα μαστορα λεω γω .μενιδι μενω και ρωτησα μετα ειναι εταιριες που συναπτουν συμβολαια με κοτσο πλαισιο κτλ για να κινητε το συστημα καταλαβαινετε  νομιζω

Μια χαρα, μακαρι να μου ερθει ο δικος σου! Για πες μας, πως το βλέπεις το Morris; Πηρα ενα οικονομικό 18αρη MORRIS απο Κωτσο για εναν επαγγελματικο χωρο και θα ηθελα να ακουσω τις εντυπωσεις σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CorumD είπε

Μια χαρα, μακαρι να μου ερθει ο δικος σου! Για πες μας, πως το βλέπεις το Morris; Πηρα ενα οικονομικό 18αρη MORRIS απο Κωτσο για εναν επαγγελματικο χωρο και θα ηθελα να ακουσω τις εντυπωσεις σου!

ειμαι φουλ ευχαριστημενος εως τωρα .το πηρα γιατι ηταν στο ευρος που εδινα με δοσεις.599 - 24 αρι μια χαρα ειπα .διαβαζοντας εδω τα παιδια ειπα να παρω το ρισκο και να το αγορασω .ρισκο εννοω για συμπεριφορες ον οφ .και τετοια .φλεβαρη η μαρτη το αγορασα δεν θυμαμαι αλλα το εκαιγα σχεδον ολη μερα και ο λογαριασμος ηρθε 50 ευρω παραπανω το μηνα ,,,,κλαιν δηλαδη .τωρα το λιωνω απο 12 το μεσημερι εως 2 το βραδυ .θα σου πω οτι επιδει ειμαι βολτερα δινω καθε μηνα μετρησεις .ε 26 μερες εχω καψει συνολο στο σπιτι 280 κιλοβατορες και 90 βραδινες.....συνολο ολο το σπιτι λεμε .η καταναλωση ξεκινα απο 1700 βαττ  και σταδιακα παφτει μεχρι και 270 εχω δει  βατ.δεν κλεινει απλα κατεβαζει στροφες.../το εχω σταθερα 26-27 ζητουμενη και ειμαι μια χαρα μεσα στο σπιτι ....

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, CptBill είπε

Ετσι την πατησα και εγω. Ψαχνομουν 10 ωρες για να καταλαβω που θα βαλω το stick

Επρεπε να ξεβιδωσω τελικα στο μπροστινο καπακι αυτο το περιεργο πραγμα που εχει και προεξεχει. Εκει κουμπωνει το usb stick. Μονο με ξεβίδωμα το βρηκα. Στο δικο μου ultimate comfort.

Φιλε τα ίδια σκατά,έλεος.....Σε πιο δύσκολο σημείο δεν γινόταν...Αν το γνώριζα θα το είχα βάλει όσο ήταν η μονάδα στο πάτωμα..
Τεσπα σε ευχαριστώ πολύ .

65280467_457043671745880_6858250112359989248_n.jpg

65541446_436520676929429_2269948923843969024_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, monoqoque είπε

Φιλε τα ίδια σκατά,έλεος.....Σε πιο δύσκολο σημείο δεν γινόταν...Αν το γνώριζα θα το είχα βάλει όσο ήταν η μονάδα στο πάτωμα..
Τεσπα σε ευχαριστώ πολύ .

65280467_457043671745880_6858250112359989248_n.jpg

65541446_436520676929429_2269948923843969024_n.jpg

ειχα ψαξει το μισο ιντερνετ και δεν εβρισκα τπτ. Οποτε το μονο που μου ειχε απομεινει και εμενα ηταν να ξεβιδωσω εκεινο τη σημειο. Παιδεύτηκα επισης αφου επρεπε να κανω φακιρικά και να κραταω παραλληλα και το καπακι. 

Το καλο ειναι πως φαινεται να δουλευει πιο σταθερα σε σχεση με το inventor passion που εχω που συχνα πυκνα χανει το wifi του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...