Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει καποιος τροπος το Iphone, να αναλαβει κλησεις αλλου κινητου μεσω bluetooth οπως κανει το PC με το BlueSoleil?

 

Ακουγεται φιλοδοξο και ανυκουστο, αλλα το θελω για να εχω το iphone στο ταμπλο στο μηχανακι και να βλεπω στην οθονη ποιος με καλει στο αλλο κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να ρίξω και εγώ τις ερωτήσεις μου για το 3gs iphonaki μου!Εχω 4.2.1 να το κάνω update?Θεωρείτε ότι αξίζει?Και κάτι σημαντικό!Πάω να ακούσω μουσική και όταν βάζω μια λίστα να παίξει δε μου τα παίζει με τη σειρά που τα έχω και δεν ξέρω πως να το αλλάξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρίξω και εγώ τις ερωτήσεις μου για το 3gs iphonaki μου!Εχω 4.2.1 να το κάνω update?Θεωρείτε ότι αξίζει?Και κάτι σημαντικό!Πάω να ακούσω μουσική και όταν βάζω μια λίστα να παίξει δε μου τα παίζει με τη σειρά που τα έχω και δεν ξέρω πως να το αλλάξω!

Κατω απο τα λεπτα/δευτερολεπτα στην δεξια μερια εχει το εικονιδιο του shuffle :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ ρε φίλε!Με έφτιαξες!Αξίζει λέτε να πάω σε 4.3.1?

 

Εγω τοση ωρα προσπαθω να περασω την 4.3.3 την official απο το itunes (τωρα ειμαι σε 4.1) και δεν λεει να μπει. Μου βγαζει συνεχως 3194 error. Οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει :fear:

 

ακυρο μετα απο μπολικο ψαξικο και αρκετα υποτιθεμενα fix δουλεψε ενα με το tinyumbrella.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας εντυπώσεις!!!!!!!!!

 

Nothing special. Μεχρι στιγμης ειδα οτι εχουν αλλαξει λιγο τα settings ως προς τον τροπο που ηταν κατανεμημενα και προστεθηκε το personal hotspot.

 

btw βρηκα αυτο εδω. Πολυ καλο βολικο αν θες να κανεις καποιο update.

Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχει βρει κανεις καμμια εφαρμοπγη που να σου επιτρεπει να προσθετεις σημειωσεις σε φωτογραφιες με διακριτικος τροπο?

 

Δοκίμασε τη Phonto, δωρεάν.

 

 

Εχω κ εγω ενα θεματάκι. Τώρα τελευταία νιώθω την απόκριση της οθόνης στο άγγιγμα κάπως πιο σύσκολη, σα να μην είναι τοσο smooth, σα να 'σκαλώνει' Δε μιλάω για τη συσκευή οτι αργεί κλπ, καθαρά για την απόκριση του touch.

 

Την καθαρίζω συνέχεια με το πανάκι που δίνουν μαζί με τα macboοk και γενικά πάντα είναι καθαρή χωρίς δαχτυλιές κ σκόνη, αλλά ξαφνικά άρχισε να γίνεται αισθητή η δυσκολία που περιγράφω... Μπορώ να την καθαρίσω με κάτι άλλο πιο δραστικό; Σκέφτηκα να ρίξω μια σταγονίτσα οινόπνευμα σε μια μπατονέτα και να το περάσω, αλλά μηπως έτσι το κάνω χειρότερο για την επίστρωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To mbox σε non jb συσκευη κατι επαθε και δε μου βγαζει push. Εχει να κανει με το οτι το hotmail μου βγαζει στη σελιδα του : Προβλημα, προσπαθηστε να γυρισετε πισω κλπ...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρίξω και εγώ τις ερωτήσεις μου για το 3gs iphonaki μου!Εχω 4.2.1 να το κάνω update?

 

 

Μακράν το καλύερο iΟS , ειδικά για 3GS. Αυξάνει και σημαντικά την απόδοση/διάρκεια της μπαταρίας και δουλεύει και ενα click πιο smooth το κινητό!

 

Με κλειστά μάτια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακράν το καλύερο iΟS , ειδικά για 3GS. Αυξάνει και σημαντικά την απόδοση/διάρκεια της μπαταρίας και δουλεύει και ενα click πιο smooth το κινητό!

 

Με κλειστά μάτια...

 

Εγω ακομα προσπαθω να την παλεψω με την 3.1.2. Σιγουρα δεν χανει το κινητο σε επιδοσεις αν αναβαθμισεις? Και επισης φοβαμαι μην χασω εφαρμογες και ρυθμισεις αν το κανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας φιλος μου επαθε ζημια στο πισι και χρειαστικε να αλλαξει τον σκληρο δισκο. κατεβασε το αι τιουνς παλι αλλα οταν παει να συνδεσει το αι φοουν με το αι τιουνς του λεει πως ειναι κλειδωμενο και χρειαζετε πασσκοουντ. τι πρεπει να κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα!

Φίλος μου, ήρθε πρόσφατα απο Κύπρο και έφερε μαζί του ένα μεταχειρισμένο iPhone 3GS white 32gb.

Δούλευε άψογα, ώσπου εγώ έβαλα το χεράκι μου, και είχα την ιδέα να το αναβαθμίσω απο την 3.xx έκδοση που είχε, στην 4.3.3

"άλλο κινητό θα χεις μεγάλε τώρα" του είπα!

που να ξερα...

του κάνω το update λοιποόν, και αποδείχτηκε οτι το μεταχειρισμένο κινητό του φίλου ήταν κλειδωμένο σε κάποιο πάροχο...

sim not supported κτλ κτλ...

OK λέω, θα το κάνουμε jailbreak...

Για να μην σας κουράζω, του έκανα jailbreak, (με το pwnage, redsn0w, sn0wbreeze, limera1in, jailbreakme.com και ότι άλλο υπάρχει στο net...) αλλά πάντα με το ίδιο αποτέλεσμα...

Ξεκλειδώνει το κινητό μια χαρά, αλλά ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑ!

Δοκίμασα και cosmote και vodafone κάρτες (αρκετές!)

Κανένα αποτέλεσμα.

παραθέτω και κάποια άλλα στοιχεία του iPhone μήπως και σας λένε κάτι...

iPhone version: 4.3.3 (8J2) modem firmware (baseband): 05.16.02 serial number: 889251XS3NS

έχω εκτεθεί ανεπανόρθωτα στον φίλο, και αναγκάστηκα να του δώσω ένα δικό μου κινητό για να εξυπηρετηθεί.

Επίσης, σκέφτηκα μήπως είμαι τόσο γκαντέμης και έχει χαλάσει κάτι σε hardware στο κινητό και δεν έχει σήμα...αλλά τόοοσο γκαντέμης...δεν νομίζω...

Εννοείται οτι διατίθεμαι να διαθεσω καποιο ποσό σε κάποιο άτομο που μου βρεί κάποια λύση για να γίνει το κινητό πάλι λειτουργικό...

Περιμένω την βοήθειά σας!

Για άμεση ανταπόκριση μπορείτε να μου στείλετε e-mail στο: [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που χρειάζεσαι είναι unlock (άλλο από το Jailbreak).

Δεν ξέρω αν γίνεται unlock το firmware 4.3.3 με baseband 05.16.02.

Ίσως κάποιος που παρακολουθεί τα του unlock, να μπορεί να σε ενημερώσει.

Επεξ/σία από soiramk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...