Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγώ το έχω παρατηρήσει..

 

Καθίστε ρε παίδες. Εδώ με το 3.1.1 jailbreak δε γινόταν ειδικά αν κάποιος (όπως εγώ) βιαζόταν και έκανε την αναβάθμιση. Εγώ που είμαι ήδη σε 3.1.1 μπορώ να κάνω unlock και jailbreak; Ή είναι μόνο για αυτούς που είναι ακόμα στο 3.1.0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά, δυο ερωτήσεις :

 

1) Επειδή τα handsfree του Iphone ΔΕΝ έχουν clip που μπορεί να τα στερεώνεις πάνω σου, σε ένα πουκάμισο π.χ, που μπορούμε να βρούμε ένα, σαν κι αυτό της φωτογραφίας, καθαρά για πρακτικούς λόγους? Κάποιο κατάστημα, eshop που να έχει τέτοια πραγματάκια ?

 

i1177128_p1010093.jpg

 

2) Έστω ότι θέλω να κάνω restore το τηλέφωνο και να καθαρίσω τα πάντα από εγκατεστημένες εφαρμογές. Έχω ήδη αγοράσει μερικές όμως από το iTunes. Αυτές αποθηκεύονται στο φάκελο

\My Documents\My Music\iTunes\iTunes Media\Mobile Applications\ ?

ή κάπου αλλού ?

Δηλαδή, αν αποθηκεύσω αυτά τα .ipa αρχεία, που βρίσκονται σ'αυτό το folder, μπορώ να τα ξανα - εγκαταστήσω μέσω iTunes, χωρίς προβλήματα, ή πρέπει να τα ξανακατεβάσω και από τη στιγμή που φαίνεται με κάποιο τρόπο ότι έχουν αγοραστεί από το τάδε account, είναι ΟΚ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαργαριτα ανοιγεις το itunes στο pc, συνδεεις το κινητο, πας στην καρτελα Photos στο μενου του itunes και διαλεγεις με ποιον φακελο απο το pc σου θες να συγχρονιζει το iphone τις φωτογραφιες. Πατας Sync και αυτο ηταν.

Αναλυτικοτερα δες εδω http://www.apple.com/iphone/how-to/#basics.introduction

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις το πηρα αλλα δε ξερω πως να περασω φωτο απο το pc μου

 

μέσω itunes, συνδέεις το iphone με το pc, ανοίγεις τα itunes και στην τελευταία καρτέλα επιλέγεις από ποιον φάκελο θα συνχρονίζεις τις φωτό μεταξύ κινητού κ pc..

 

σου προτείνω να φτιάξεις ένα καινούργιο φάκελο στο pc σου με τις φωτογραφίες που θέλεις να περάσεις (να τις αντιγράψεις δλδ στο φάκελο έτσι ώστε να υπάρχουν γενικότερα στο pc αλλά και συγκεκριμένα για το iphone στο συγκεκριμένο φάκελο που θα φτιάξεις - σε περίπτωση που γίνει καμιά στραβή να μην χαθούν εντελώς οι φωτό από το pc γιαυτό στο λέω..) :mrgreen:

 

 

edit..με πρόλαβες koumos για τα καλά !!! λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σας ευχαριστω και τους 2!!!

 

εφτιαξα εναν φακελο & τον περασα στο τηλεφωνο αλλα δεν εμφανιζεται ως φακελος. Εννοω:παταω φωτογραφιες μου εμφανιζεται σητν οθονη "αλμπουμ". εκει λοιπον λεει αλμπουμ κινητου και βιβλιοθηκη.Οταν επιλεγω τη βιβλιοθηκη, μου εμφανιζει τις φωτο που περασα.

 

Δε θα πρεπε ομς να ναι μεσα στο φακελο?δε γινεται να ναι ολες χύμα

 

edit μολις βαζω φωτο απο αλλο φακελο σβηνονται οι προηγουμενες!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 21:27 ----------

 

ακυρο, το βρηκα!

Επεξ/σία από margaritagr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περνας φακελους στο κινητο αλλα φωτογραφιες. Και ολες χυμα στην βιβλιοθηκη. Εκτος αν εχεις mac.

Οποτε απλα βαζεις σε ενα φακελο ΟΛΕΣ τις φωτο που θες να περασεις στο κινητο και πατας Sync. Αν διαλεξεις να συγχρονισεις με αλλο φακελο φυσικα και θα σβηστουν οι παλιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Είχα από την αρχή όταν πήρα το iPhone Acc στο US Store γιατί δεν είχα κάρτα. Χθες προσπάθησα να αλλάξω την Χωρα, έβαλα Ελλάδα, άλλαξα τα στοιχεια μου και όταν έβαλα στο payment την visa μου έλεγε: Your payment method was declined. Please enter valid payment method information. Είχε κανεις παρόμοιο πρόβλημα? (Έχω ENTER Visa της Alpha Bank). Μήπως πρέπει να έχω ήδη λεφτά μέσα για να την κάνει αποδοχή το AppleStore?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω ότι θέλω να κάνω restore το τηλέφωνο και να καθαρίσω τα πάντα από εγκατεστημένες εφαρμογές. Έχω ήδη αγοράσει μερικές όμως από το iTunes. Αυτές αποθηκεύονται στο φάκελο

\My Documents\My Music\iTunes\iTunes Media\Mobile Applications\ ?

ή κάπου αλλού ?

Δηλαδή, αν αποθηκεύσω αυτά τα .ipa αρχεία, που βρίσκονται σ'αυτό το folder, μπορώ να τα ξανα - εγκαταστήσω μέσω iTunes, χωρίς προβλήματα, ή πρέπει να τα ξανακατεβάσω και από τη στιγμή που φαίνεται με κάποιο τρόπο ότι έχουν αγοραστεί από το τάδε account, είναι ΟΚ ?

 

Οι εφαρμογές αποθηκεύονται στο φάκελο που αναφέρεις. Κάνοντας Restore στο iPhone, οι εφαρμογές θα σβηστούν από αυτό (το iPhone). Δεν θα σβηστούν όμως από το iTunes, ούτε από το δίσκο σου. Μετά το restore θα τις κάνεις ξανά sync και θα περαστούν και πάλι στο iPhone (οι εφαρμογές, όχι οι ρυθμίσεις τους πχ θα χάσεις τα high score από τα παιχνίδια).

 

Έτσι κι αλλιώς, αν πας στο iTunes store και ξανακατεβάσεις τις εφαρμογές, δεν θα σε ξαναχρεώσει, αρκεί να χρησιμοποιείς το ίδιο iTunes account με τότε που τις πρωτοαγόρασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Καλησπέρα παιδιά. Είχα από την αρχή όταν πήρα το iPhone Acc στο US Store γιατί δεν είχα κάρτα. Χθες προσπάθησα να αλλάξω την Χωρα, έβαλα Ελλάδα, άλλαξα τα στοιχεια μου και όταν έβαλα στο payment την visa μου έλεγε: Your payment method was declined. Please enter valid payment method information. Είχε κανεις παρόμοιο πρόβλημα? (Έχω ENTER Visa της Alpha Bank). Μήπως πρέπει να έχω ήδη λεφτά μέσα για να την κάνει αποδοχή το AppleStore?

 

Το US Apple Store δεν θα πωλήσει τίποτα σε κάτοχο κάρτας με στοιχεία χρέωσης εκτός ΗΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ δηλαδή ποιο τηλέφωνο τώρα υποστηρίζει flash; Ότι θα... με τα win mobile 6.5 το ξέρω, ή ίσως κάνα adroid (καλά εδώ πέφτει γέλιο διότι στο κανονικό linux σε pc το flash σέρνεται) το ξέρω, αλλά θα.... Ίσως η πιο έτοιμη πλατφόρμα τώρα για flash να ναι το android.

 

Φίλε μπες στο itunes και δες πόσα δωρεάν games υπάρχουν. Τώρα για το flash, δεν πιστεύω να το αφήσει έτσι η Apple. Στο κάτω κάτω θέμα software είναι και φτιάχνεται. Λογικά δεν πιστεύω η Apple να αφήσει τέτοιο μειονέκτημα στην πλατφόρμα της, εκτός αν είναι στα μαχαίρια με την Adobe, ή εκτός αν παίζει κάτι άλλο που δεν μπορώ να φανταστώ!!!

 

Υ.Γ. Δε θυμάμαι με το symbian τι παίζει! Όποιος γνωρίζει ας πει. Είχε γραφτεί στο insomnia, αλλά τώρα δε θυμάμαι.

 

Υ.Γ.2. Πότε επιτέλους θα βγει ένα unlock για το νέο baseband του iphone? Δηλαδή όταν θα γυρίσω στην Ελλάδα θα κυκλοφορώ πάλι με το kaiser? Ντροπή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φίλε μπες στο itunes και δες πόσα δωρεάν games υπάρχουν. Τώρα για το flash, δεν πιστεύω να το αφήσει έτσι η Apple. Στο κάτω κάτω θέμα software είναι και φτιάχνεται. Λογικά δεν πιστεύω η Apple να αφήσει τέτοιο μειονέκτημα στην πλατφόρμα της, εκτός αν είναι στα μαχαίρια με την Adobe, ή εκτός αν παίζει κάτι άλλο που δεν μπορώ να φανταστώ!!!

Eνα search εδω μεσα θα βγαλει ουκ ολιγα τοπικ-σφαγες για το θεμα.Διαβασε και θα καταλαβεις.

 

Υ.Γ.2. Πότε επιτέλους θα βγει ένα unlock για το νέο baseband του iphone? Δηλαδή όταν θα γυρίσω στην Ελλάδα θα κυκλοφορώ πάλι με το kaiser? Ντροπή!

Οπως λεμε και σε καθε καινουριο baseband,υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...