Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χμμ δηλαδή ποιο τηλέφωνο τώρα υποστηρίζει flash; Ότι θα... με τα win mobile 6.5 το ξέρω, ή ίσως κάνα adroid (καλά εδώ πέφτει γέλιο διότι στο κανονικό linux σε pc το flash σέρνεται) το ξέρω, αλλά θα.... Ίσως η πιο έτοιμη πλατφόρμα τώρα για flash να ναι το android.

 

Φίλε μπες στο itunes και δες πόσα δωρεάν games υπάρχουν. Τώρα για το flash, δεν πιστεύω να το αφήσει έτσι η Apple. Στο κάτω κάτω θέμα software είναι και φτιάχνεται. Λογικά δεν πιστεύω η Apple να αφήσει τέτοιο μειονέκτημα στην πλατφόρμα της, εκτός αν είναι στα μαχαίρια με την Adobe, ή εκτός αν παίζει κάτι άλλο που δεν μπορώ να φανταστώ!!!

 

Υ.Γ. Δε θυμάμαι με το symbian τι παίζει! Όποιος γνωρίζει ας πει. Είχε γραφτεί στο insomnia, αλλά τώρα δε θυμάμαι.

 

Υ.Γ.2. Πότε επιτέλους θα βγει ένα unlock για το νέο baseband του iphone? Δηλαδή όταν θα γυρίσω στην Ελλάδα θα κυκλοφορώ πάλι με το kaiser? Ντροπή!

 

Ενημερωτικά.....ακόμα και στα WM 6.1 παίζει μια χαρά το flash περιεχόμενο!!!Πριν πούμε το οτιδήποτε το ψάχνουμε!

 

Γιατί τώρα η Apple δεν βάζει flash υποστήριξη...καθαρά για ΕΜΠΟΡΙΚΟΥΣ λόγους!Μέχρι τώρα ΕΛΕΓΧΕΙ ΟΛΕΣ τις εφαρμογές/παιχνίδια με τον τρόπο της (AppStore) αλλά ΑΝ προσθέσει και υποστήριξη flash οι κάτοχοι του κινητού θα έχουν πρόσβαση σε χιλιάδες software τα οποία είναι.....ΔΩΡΕΑΝ!!!Να μία λέξη που δεν αρέσει καθόλου σε αυτή την εταιρεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά.....ακόμα και στα WM 6.1 παίζει μια χαρά το flash περιεχόμενο!!!Πριν πούμε το οτιδήποτε το ψάχνουμε!

 

Γιατί τώρα η Apple δεν βάζει flash υποστήριξη...καθαρά για ΕΜΠΟΡΙΚΟΥΣ λόγους!Μέχρι τώρα ΕΛΕΓΧΕΙ ΟΛΕΣ τις εφαρμογές/παιχνίδια με τον τρόπο της (AppStore) αλλά ΑΝ προσθέσει και υποστήριξη flash οι κάτοχοι του κινητού θα έχουν πρόσβαση σε χιλιάδες software τα οποία είναι.....ΔΩΡΕΑΝ!!!Να μία λέξη που δεν αρέσει καθόλου σε αυτή την εταιρεία!

 

Οι δωρεάν εφαρμογές/παιχνίδια παίζει να είναι και περισσότερες από τις paid στο appstore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά.....ακόμα και στα WM 6.1 παίζει μια χαρά το flash περιεχόμενο!!!Πριν πούμε το οτιδήποτε το ψάχνουμε!

 

Γιατί τώρα η Apple δεν βάζει flash υποστήριξη...καθαρά για ΕΜΠΟΡΙΚΟΥΣ λόγους!Μέχρι τώρα ΕΛΕΓΧΕΙ ΟΛΕΣ τις εφαρμογές/παιχνίδια με τον τρόπο της (AppStore) αλλά ΑΝ προσθέσει και υποστήριξη flash οι κάτοχοι του κινητού θα έχουν πρόσβαση σε χιλιάδες software τα οποία είναι.....ΔΩΡΕΑΝ!!!Να μία λέξη που δεν αρέσει καθόλου σε αυτή την εταιρεία!

 

Αν είναι αυτός ο λόγος λυπάμαι. Βέβαια κάποιος φίλος πιο πάνω λέει ότι τελικά θα 'χουμε και στα iphone flash. Μακάρι να είναι αλήθεια. Φίλε αυτό με το 6.1 δεν το ήξερα και καλά έκανες και το πες για να μη παραπληροφορώ τον κόσμο άθελα μου. Και τώρα η ερώτηση καράτε.... Μήπως ξέρεις αν το flash παίζει και στα windows mobile 6.0; Διότι τα 6.1 δεν είχαν καμιά ουσιαστική αλλαγή σε σχέση με τα 6.0. Λέτε ρε παίδες να παίζω flash με το kaiser (HTC TyTN 2); Έλεος!!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ά,α το βρεις μας λες κ εμάς :R

 

Στην Vodafone μου ειπαν 2 με 3 μηνες για το ασπρο, και στα Public οτι θα ειναι διαθεσιμο σε μια εβδομαδα στο καταστημα. Αλλα ο υπαλληλος επειδη δεν ηταν ο υπευθυνος για τα κινητα τηλεφωνα δεν ηξερε αν θα υπαρχει και σε ασπρο, η' αν το φερουνε μονο μαυρο. Στην τελικη θα το παρω σε μαυρο, δεν τρεχει τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι αυτός ο λόγος λυπάμαι. Βέβαια κάποιος φίλος πιο πάνω λέει ότι τελικά θα 'χουμε και στα iphone flash. Μακάρι να είναι αλήθεια. Φίλε αυτό με το 6.1 δεν το ήξερα και καλά έκανες και το πες για να μη παραπληροφορώ τον κόσμο άθελα μου. Και τώρα η ερώτηση καράτε.... Μήπως ξέρεις αν το flash παίζει και στα windows mobile 6.0; Διότι τα 6.1 δεν είχαν καμιά ουσιαστική αλλαγή σε σχέση με τα 6.0. Λέτε ρε παίδες να παίζω flash με το kaiser (HTC TyTN 2); Έλεος!!! :lol:

 

Δυστυχώς από ότι έχει δείξει η ιστορία αυτός είναι ο λόγος αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα αναγκαστούν να βάλουν!Μην ξεχνάμε πόσες ελλείψεις (παιδαριώδεις) είχαν τα πρωτα iPhone που μετά από 2 χρόνια κράξιμο έβγαλαν μια σωστή έκδοση (βλέπε 3GS)!Για μένα έτσι έπρεπε να ήταν το iPhone από την αρχή!

 

Για το 6.0 και το flash....τι να σου πω!Δεν το έχω δοκιμάσει και δεν μπορώ να σου πω με απόλυτη σιγουριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λίγες μέρες απέκτησα το iPhone 3GS με στην έκδοση 3.1 από την μάνα του. Μπορώ να κάνω jailbreak, γιατί κάπου πήρε το μάτι μου ότι δεν έχει βγει ακόμα για τα iphone που έχουν την 3.1 από μόνα τους. Αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα ας στείλει pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα.Διάβασα όλες τις σελίδες και θα ήθελα να εκφράσω και εγώ κάποιες ερωτήσεις που έχω.

α)Αρχικά,θα ήθελα να ρωτήσω αν στο ξυπνητήρι μπορώ να βάλω ότι ήχο θέλω εγώ και αν μπορώ να το να χτυπάει συγκεκριμένες μέρες,πχ δευτέρα -παρασκευή.

β)Το ξυπνητήρι δουλεύει καλά ή μια χτυπάει μια δεν χτυπάει,γιατί σε ορισμένα κινητά γίνεται αυτό,απ'ότι έχω διαβάσει

γ)για την αναφορά παραδόσεων στα μην. υπάρχει κάποιο ειδικό πρόγραμμα ή σε κάθε μην.θα πρέπει να βάζω αυτούς τους κωδικούς μπροστά?

δ)Στα μην. υπάρχει πρόγραμμα για να κάνουμε τους χαρακτήρες 160 ή θα αρκεστούμε στους 70?

ε)και κάτι τελευταίο,αν το αγοράσω πχ από τα public,που είπε ένας φίλος πιο πάνω,πώς θα ξέρω αν θα είναι ξεκλείδωτο?Υπάρχει κάποιο σημάδι στο κουτί ή κάτι που θα πρέπει να προσέξω?

Ζητώ συγγνώμη για τις μακροσκελείς ερωτήσεις μου αλλά είναι το πρώτο μου Iphone που αγοράζω και έχω κάποιες απορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα.Διάβασα όλες τις σελίδες και θα ήθελα να εκφράσω και εγώ κάποιες ερωτήσεις που έχω.

α)Αρχικά,θα ήθελα να ρωτήσω αν στο ξυπνητήρι μπορώ να βάλω ότι ήχο θέλω εγώ και αν μπορώ να το να χτυπάει συγκεκριμένες μέρες,πχ δευτέρα -παρασκευή.

β)Το ξυπνητήρι δουλεύει καλά ή μια χτυπάει μια δεν χτυπάει,γιατί σε ορισμένα κινητά γίνεται αυτό,απ'ότι έχω διαβάσει

γ)για την αναφορά παραδόσεων στα μην. υπάρχει κάποιο ειδικό πρόγραμμα ή σε κάθε μην.θα πρέπει να βάζω αυτούς τους κωδικούς μπροστά?

δ)Στα μην. υπάρχει πρόγραμμα για να κάνουμε τους χαρακτήρες 160 ή θα αρκεστούμε στους 70?

ε)και κάτι τελευταίο,αν το αγοράσω πχ από τα public,που είπε ένας φίλος πιο πάνω,πώς θα ξέρω αν θα είναι ξεκλείδωτο?Υπάρχει κάποιο σημάδι στο κουτί ή κάτι που θα πρέπει να προσέξω?

Ζητώ συγγνώμη για τις μακροσκελείς ερωτήσεις μου αλλά είναι το πρώτο μου Iphone που αγοράζω και έχω κάποιες απορίες

 

Το ξυπνητηρι μπορεις να το ρθμισεις να τυπαει καθε οποια μερα θελεις μεσα στην εβδομαδα επιλεγοντας την ημερα.Αν εχεις κανει jailbreak μπορεις να βαλεις δικο σου ηχο.Χτυπαει κανονικα οσες φορες δοκιμασα.

Για αναφορα παραδοσης αν ειναι jailbreak υπαρχει το Mysms που μια φορα οριζεις οτι χρειαζεται και εχεις μονιμη αναφορα παραδοσης.

 

Για τα υπολοιπα ας απαντησει καποιος που ξερει πιο καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για τις αναφορες,δεν χρειαζεσαι πια συγκεκριμενο προγραμμα,μπορεις να βαλεις το iPhoneDelivery(3.x only) και να εχεις αναφορα στο στην default εφαρμογη για sms.Προυποθεση παντα το jailbreak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις αναφορες,δεν χρειαζεσαι πια συγκεκριμενο προγραμμα,μπορεις να βαλεις το iPhoneDelivery(3.x only) και να εχεις αναφορα στο στην default εφαρμογη για sms.Προυποθεση παντα το jailbreak.

 

 

Τι διαφορα εχει το Mysms απο το iPhoneDelivery ???? Εφαρμογες για τον ιδιο σκοπο, δεν ειναι και τα δυο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Τι διαφορα εχει το Mysms απο το iPhoneDelivery ???? Εφαρμογες για τον ιδιο σκοπο, δεν ειναι και τα δυο ?

Το mysms ειναι κανονικη εφαρμογη ενω το iPhoneDelivery ειναι ουσιαστικα ενα addon για την υπαρχουσα sms.app του iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξυπνητηρι μπορεις να το ρθμισεις να τυπαει καθε οποια μερα θελεις μεσα στην εβδομαδα επιλεγοντας την ημερα.Αν εχεις κανει jailbreak μπορεις να βαλεις δικο σου ηχο.Χτυπαει κανονικα οσες φορες δοκιμασα.

 

Δεν χρειάζεται να είναι jailbroken για να βάλεις custom ήχο στο ξυπνητήρι.

Ότι ringtones έχεις, μπορούν να μπουν και στο ξυπνητήρι. Κάπου στο topic νομίζω είχαμε εξηγήσει πως βάζεις δικά σου ringtones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...