Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα σας

εχω κι εγω μια ερωτηση

 

φωτο απο iphone να περασουν σε pc,γινεται??

 

Το πιο ευκολο ειναι...Συνδεουμε το κινητο με καλωδιο και εκει που ειναι οι σκληροι μας δισκοι , τα dvd κλπ το βλεπει σαν εξωτερικη συσκευη.Κανουμε ενα -δυο διπλα δεξι κλικ και μπορουμε να δουμε τις φωτο που εχει το κινητο.Μετα δεξι κλικ αντιγραφη και τις παμε οπου θελουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα κ γώ σήμερα το λευκό 16άρι(μετά απο 5 μέρες αναμονή :whistle:) και εν γνώση μου είναι με τον καινούριο bootrom...42η εβδομάδα παραγωγής. Να κάνω jailbrake ή να περιμένω να βγεί κατι πιο σίγουρο απτο tethered jailbrake??

Επεξ/σία από giorgos_k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως σας βρηκα margaritagr. Θα ηθελα να σας ρωτησω:

 

1) Mε καθε update σβηνονται τα δεδομενα μου και θα πρεπει να κανω backup πριν απο καθε φορα που θα το κανω?

 

2) Μπορω να κατεβασω ταινιες απο το ιντερνετ και να τις δω στο iphone η' θα πρεπει να ειναι σπασμενο?

 

3) Πειτε μου 5 λογους να κανω jailbreak. (δεν ρωταω ειρωνικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Καλως σας βρηκα margaritagr. Θα ηθελα να σας ρωτησω:

 

1) Mε καθε update σβηνονται τα δεδομενα μου και θα πρεπει να κανω backup πριν απο καθε φορα που θα το κανω?

Καθε φορα που κανεις sync με το itunes παιρνεις backup του κινητου σου.Οποτε αμεσως μετα το update/restore,με το πρωτο sync επανερχεσαι στην κατασταση που ησουν.

 

2) Μπορω να κατεβασω ταινιες απο το ιντερνετ και να τις δω στο iphone η' θα πρεπει να ειναι σπασμενο?

Οχι,δεν χρειαζεται να το"σπασεις".Οτιδηποτε ταινια θελεις σε μορφη mp4(θα πρεπει να τις μετατρεψεις σε mp4) μπορεις να την περασεις κανονικα μεσω του itunes.

 

3) Πειτε μου 5 λογους να κανω jailbreak. (δεν ρωταω ειρωνικα)

Ε,κανε τον κοπο να κανεις ενα search εδω μεσα,δες τις προηγουμενες σελιδες,περνα μια βολτα απο τα wiki,ολο και κατι θα βρεις και να μαθεις αν σου χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
GiO γνωρίζεις τπτ με το θέμα του νέου bootrom & jailbreak? Ψάχνω κάμποση ώρα και δν βρίσκω απάντηση. Φοβάμαι να το δοκιμάσω..

Δεν εχω ψαξει κατι να σου πω αλλα βασιζομαι στο τελευταιο post της dev team,οποτε το blacksn0w πρεπει να κανει μια χαρα την δουλεια του ακομα και στα out of the box καινουρια iphones.Δοκιμασες κατι και δεν επιασε/σου δημιουργησε προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gi0, giorgos_k νομίζω οτι το exploit 24K(pwn) δεν υπάρχει στο νέο bootrom κ έτσι δεν είναι πλέον εφικτό το untethered jailbreak. Αν έχω καταλάβει καλά μπορείς να κάνεις JB με το blacksn0w απλά δεν θα μπορείς να κάνεις reboot το κινητό χωρίς pc(untethered).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κάτι τέτοιο διαβάζω καιγώ αλλά δν βγαίνει και κανείς να πεί με την RC3 αν διορθώθηκε τπτ. Μάλλον δεν κατάφεραν τίποτα γιατι αλλιώς θα το λέγανε πιστεύω.. Και το tethered με τρομάζει λίγο. Γμτ, και κοίταξα απο περιέργεια όλες τις συσκευές στη vodafone που ήμουν κ ήταν όλες 42η εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποία Vodafone είχε τόσες συσκευές κ μπορούσες να τσεκάρεις και τα S/N? Να πάω να κάνω την ανανέωση μου εκεί :P

Κοίτα να πάθει κάτι το κινητό δε νομίζω οτι υπάρχει θέμα να φοβάσαι. Αφού το έχεις αγοράσει ήδη, δοκίμασε κ το πολύ-πολύ να μη γίνει JB. Ό,τι θες βέβαια μη σε πάρω κ στο λαιμό μου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Gi0, giorgos_k νομίζω οτι το exploit 24K(pwn) δεν υπάρχει στο νέο bootrom κ έτσι δεν είναι πλέον εφικτό το untethered jailbreak.

Ναι,το συγκεκριμενο δεν υπαρχει σιγουρα,το exploit στο οποιο βασιζεται το blacksn0w ειναι το AT+XEMN

 

AT+XEMN is a command on baseband 5.11.07 (pushed out with the 3.1 release), which when exploited correctly, causes a heap overflow allowing the crash to be moulded into an injection vector. This injection vector can then be used to inject an unlocking payload to provide a coveted Software SIM Unlock on the official 3.1(.2) firmware running 5.11.07

 

 

 

Αν έχω καταλάβει καλά μπορείς να κάνεις JB με το blacksn0w απλά δεν θα μπορείς να κάνεις reboot το κινητό χωρίς pc(untethered).

Δεν το χω δοκιμασει παιδια,μην σας παρω και στο λαιμο μου,τωρα το ψαχνω απο απορια για δω τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...