Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με βύσμα το πήρα, η λίστα αναμονής στο συγκεκριμένο κατάστημα ήταν 50 άτομα περίπου και τα iphone που παραλάβανε σήμερα ήταν 7-8.. Με τρώει να το δοκιμάσω το jailbreak, αλλά θα περιμένω 2-3 μέρες ακόμα να το ψάξω περισσότερο.. thx for the help

 

GiO διόρθωσέ με αν κάνω λάθος: το 24K(pwn) είναι η τρύπα(που έκλεισε με το νέο bootrom) μέσω της οποίας επιτεύχθηκε το jailbreak στο παρελθόν, ενώ το AT+XEMN χρησιμοποιήθηκε για το unlock. Οπότε να μην ελπίζουμε στο AT+XEMN exploit για jailbreak?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

GiO διόρθωσέ με αν κάνω λάθος: το 24K(pwn) είναι η τρύπα(που έκλεισε με το νέο bootrom) μέσω της οποίας επιτεύχθηκε το jailbreak στο παρελθόν, ενώ το AT+XEMN χρησιμοποιήθηκε για το unlock. Οπότε να μην ελπίζουμε στο AT+XEMN exploit για jailbreak?

Το AT+XEMN"τρεχει"στην baseband οπου και επιτυγχανεται το unlock.Για να επιτευχθει το unlock πρεπει να εχει γινει jailbreak.Δεν εχω ιδεα να σου πω αυτη τη στιγμη τι χρησιμοποιουν για το jailbreak(τωρα τα διαβαζω και γω απο περιεργεια).

Αν ημουν στην θεση παντως και γω θα του δινα μερικες μερες πριν κανω κατι.Δεν το βιαζεσαι,λειτουργει κανονικα και χωρις jb,γιατι να αγχωθεις?Ασε να μαζευτει λιγο ακομα feedback και βλεπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ημουν στην θεση παντως και γω θα του δινα μερικες μερες πριν κανω κατι.Δεν το βιαζεσαι,λειτουργει κανονικα και χωρις jb,γιατι να αγχωθεις?Ασε να μαζευτει λιγο ακομα feedback και βλεπεις.

 

Yeap, my thoughts exactly. Αν παρ' όλα αυτά μάθεις κάτι τις επόμενες μέρες πες μας ;) Ευχαριστώ παιδιά B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aπλα για επιβεβαιωση οσων λεγαμε πριν λιγο και future reference σε οποιον το ψαξει

 

Aπο το iClarified (χτες 3/11)

For those with a new iPhone 3GS (updated Bootrom), BlackRa1n only supports a tethered jailbreak. This means that once jailbroken you should not let your battery die. If it does die you will need to reconnect it to the computer and use BlackRa1n to boot it.

 

Και μιλαμε για την blacksn0w RC3.Οποτε be warned.Αν τελειωσει η μπαταρια εκτος σπιτιου,no iphone μεχρι να φτασετε σπιτι.

 

Kατι θα γινει παλι.Καθε φορα"δεν ξεκλειδωνει,δεν γινεται untethered jailbreak κλπ"και τσουπ σκανε τα exploit(να ναι καλα ο geohot και τα παιδια της dev team).Υπομονη και παλι λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαίωσα καιγώ οτι έχω bootrom iBoot-359.3.2 μέσω DFU mode και System Profiler. Κατέβασα την RC3 και έιμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί.. Restart θα μπορεί να κάνει άραγε? Μόνο όταν πεθάνει η μπαταρία υπάρχει θέμα?

 

και απαντάω: "If own a specific late model iPhone 3GS and it loses power or needs to be rebooted for any reason, you must first tether it to a computer and use Blackra1n to turn it back on again." http://reviews.cnet.com/8301-19512_7-10382752-233.html

Αναφέρεται στην RC2 βέβαια άλλα μάλλον το ίδιο ισχύει κ για την RC3. Οπότε άκυρο το jailbrake μέχρι νεωτέρας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Επιβεβαίωσα καιγώ οτι έχω bootrom iBoot-359.3.2 μέσω DFU mode και System Profiler. Κατέβασα την RC3 και έιμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί.. Restart θα μπορεί να κάνει άραγε? Μόνο όταν πεθάνει η μπαταρία υπάρχει θέμα?

Δεν θα μπορει να κανει λογικα.Δεν ειναι θεμα μπαταριας.Θα πρεπει να εχεις το pc καθε φορα που κανει reboot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το διάβασα αργότερα οτι δν κάνει ούτε reboot. Και μερικά σχόλια στο blog του geohot αναφέρουν οτι ούτε καν πέτυχε το jailbrake στο καινούριο 3gs τους με το νέο bootrom, οπότε περιμένουμε νεότερα.. The end B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να αγοράσω την επέκταση εγγύησης για το Ιphone από το site της Apple? http://store.apple.com/us/product/MC004LL/A

Υπάρχει τρόπος να την αγοράσω πιο οικονομικά από ebay κλπ. όπως συμβαίνει με τους Μac?

 

To τηλέφωνο είναι αγορασμένο από Ελλάδα και βέβαια θέλω να έχω σέρβις Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το διάβασα αργότερα οτι δν κάνει ούτε reboot. Και μερικά σχόλια στο blog του geohot αναφέρουν οτι ούτε καν πέτυχε το jailbrake στο καινούριο 3gs τους με το νέο bootrom, οπότε περιμένουμε νεότερα.. The end B)

 

Φίλε εγώ προσπάθησα να το κάνω jailbrake και με τα χίλια ζόρια και μετά από καμιά 10αρια restore το κατάφερα, αλλά είναι όπως είπατε κάθε φορά που κλείνει το κινητό όταν το ανοίγεις μπαίνει σε restore mode, οπότε πρέπει να περιμένουμε για να βρεθεί η τρύπα στο νέο bootrom ( ας ελπίσουμε σύντομα... ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγγνωμη κιολας, περασα κατι φωτος απο το pc στο iphone. Πως μπορω να τις διαγραψω? Στο iphone δεν υπαρχει καμμια επιλογη διαγραφη. +Ποση ωρα παιρνει το update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Παιδια συγγνωμη κιολας, περασα κατι φωτος απο το pc στο iphone. Πως μπορω να τις διαγραψω? Στο iphone δεν υπαρχει καμμια επιλογη διαγραφη.

Πηγαινεις στο φακελο με τις φωτο που εχεις βαλει το itunes να κανει sync με το iphone,τις σβηνεις εκει και στην συνεχεια με ενα sync θα σβηστουν και απο το iphone σου.

+Ποση ωρα παιρνει το update?

Το πολυ 10 λεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ, έκανα jailbreak στο κινητό και προσπαθώ να εκμεταλλευτώ τις επιπλέον δυνατότητες. Όμως ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω ένα πρόγραμμα να περνάω τα τραγούδια και τις φωτογραφίες με drag n' drop.

 

Το iphone explorer και άλλο ένα ssh κάτι, μου προκαλεί προβλήματα. Καμιά πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Να ρωτήσω κι εγώ, έκανα jailbreak στο κινητό και προσπαθώ να εκμεταλλευτώ τις επιπλέον δυνατότητες. Όμως ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω ένα πρόγραμμα να περνάω τα τραγούδια και τις φωτογραφίες με drag n' drop.

 

Το iphone explorer και άλλο ένα ssh κάτι, μου προκαλεί προβλήματα. Καμιά πρόταση?

Kατι αντιστοιχο που χρησιμοποιω εγω-αλλα οχι για drag n drop photos κ mp3s-ειναι ενα plugin του tolal commander,το TPot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...