Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, ποιά εφαρμογούλα προτείνετε για MSN Messenger;

 

Επειδή δεν το έχω jailbroken, δε σκοπεύω να δώσω 8 ευρώ για ΙΜ ή beejive :-) Κάτι free παρακαλώ!

 

Κυρίως το msn με ενδιαφέρει, άντε κ λίγο skype για να μην ανοίγω ξεχωριστά τη δική του εφαρμογή. Μέχρι στιγμής εχω βρει (αλλά δεν έχω δοκιμάσει) τα fring, ebuddy, nimmbuzz. Ποιό app πιστεύετε οτι έχει πιο ολοκληρωμένο msn; Δηλαδή avatars, nudges, group chat, file send κλπ...

 

Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά, ποιά εφαρμογούλα προτείνετε για MSN Messenger;

 

Επειδή δεν το έχω jailbroken, δε σκοπεύω να δώσω 8 ευρώ για ΙΜ ή beejive :-) Κάτι free παρακαλώ!

 

Κυρίως το msn με ενδιαφέρει, άντε κ λίγο skype για να μην ανοίγω ξεχωριστά τη δική του εφαρμογή. Μέχρι στιγμής εχω βρει (αλλά δεν έχω δοκιμάσει) τα fring, ebuddy, nimmbuzz. Ποιό app πιστεύετε οτι έχει πιο ολοκληρωμένο msn; Δηλαδή avatars, nudges, group chat, file send κλπ...

 

Thanx!

 

3 μικρα προγραμματακια ειναι, γιατι δεν κατεβαζεις και τα 3 να δεις πιο καλυπτει τις αναγκες σου και μετα απλα διαγραφεις τα υπολοιπα? Προσωπικα χρησιμοποιω το ebuddy και ειμαι ικανοποιημενος χωρις να εχω ψαξει τα υπολοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες να ρωτήσω πάλι για το unlock θέλω!

Επειδή είμαι στη Βρετανία πήρα το 3gs με την Ο2. Το θέμα είναι ότι όταν γυρίσω Ελλάδα θα μπορέσω να το χρησιμοποιήσω με κάποια Ελληνική sim από ΟΤΕ, vodafone ή όποια άλλη εταιρεία πουλά iphone, ή θα είμαι αιώνια κολλημένος στην Ο2; Δηαλαδή όταν θα γυρίσω στην Ελλάδα μόνιμα θα θέλω άλλο iphone για να παίξει με τα Ελληνικά δίκτυα; Δεν μπορεί κάποιο service να μου αλλάξει το firmware της συσκευής ώστε να συνεργάζεται με κάποια από τις εταιρείες που υποστηρίζουν το iphone? :confused:

 

Μακάρι βέβαια να βρεθεί κάνα unlock, αλλά άμα δε βρεθεί τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το 3gs και για κάποιο λόγο που δυστυχώς αγνοώ η επιλογή "κοινή χρήση nternet" έχει απλά εξαφανιστεί! Είναι με jb στην 3.1.2.. Είμαι απολύτως σίγουρος ότι παλιότερα την είχα δει. Α, έχω vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Παίδες να ρωτήσω πάλι για το unlock θέλω!

Επειδή είμαι στη Βρετανία πήρα το 3gs με την Ο2. Το θέμα είναι ότι όταν γυρίσω Ελλάδα θα μπορέσω να το χρησιμοποιήσω με κάποια Ελληνική sim από ΟΤΕ, vodafone ή όποια άλλη εταιρεία πουλά iphone, ή θα είμαι αιώνια κολλημένος στην Ο2; Δηαλαδή όταν θα γυρίσω στην Ελλάδα μόνιμα θα θέλω άλλο iphone για να παίξει με τα Ελληνικά δίκτυα; Δεν μπορεί κάποιο service να μου αλλάξει το firmware της συσκευής ώστε να συνεργάζεται με κάποια από τις εταιρείες που υποστηρίζουν το iphone? :confused:

 

Μακάρι βέβαια να βρεθεί κάνα unlock, αλλά άμα δε βρεθεί τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;

Οχι δεν θα παρεις καινουριο iphone,απλα θα πρεπει να ξεκλειδωσεις το υπαρχον.Yπαρχει unlock και λεγεται blacksn0w.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gi0 δεν υπάρχει επίσημη λύση; Επίσης έχω το καινούργιο firmware και από όσο ξέρω δεν μπορεί να ξεκλειδώσει το νέο baseband. Please Gi0 αν ξέρεις κάτι καινούργιο πες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Gi0 δεν υπάρχει επίσημη λύση;

Οχι.Εδω προσπαθουν να πεισουν τον κοσμο πως το jailbreak εινα παρανομο,ειχαμε συζητησεις επι συζητησεων για το κλειδωμα της apple σε συγκεκριμενο provider κ αλλα τετοια καλουδια,μην περιμενεις κατι τετοιο.

Επίσης έχω το καινούργιο firmware και από όσο ξέρω δεν μπορεί να ξεκλειδώσει το νέο baseband. Please Gi0 αν ξέρεις κάτι καινούργιο πες.

Oπως ειπα και πριν,blacksn0w.

http://iphonejtag.blogspot.com/2009/11/blacksn0w-is-live.html

και

http://blackra1n.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το 3gs σε ασπρο, και θελω να το βγαλω απο την θηκη. Οκ, για το μηλαρακι, τα γραμματα και τα λοιπα γρατζουνιουνται? Εχω δει γρατζουνιες σε μαυρο γι αυτο το λεω, και θελω το iphone μου να ειναι εντελως στην τσιτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Εχω το 3gs σε ασπρο, και θελω να το βγαλω απο την θηκη. Οκ, για το μηλαρακι, τα γραμματα και τα λοιπα γρατζουνιουνται? Εχω δει γρατζουνιες σε μαυρο γι αυτο το λεω, και θελω το iphone μου να ειναι εντελως στην τσιτα.

Μην το βγαλεις απο τη θηκη τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το βγαλεις απο τη θηκη τοτε.

 

Γρατζουνιεται δηλαδη το πισω μερος ε? Οκ τοτε, δεν θα το βγαλω. Τουλαχιστον οσο ειναι ακομα φρεσκο και καινουριο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eλπιζω να καταλαβαινεις ποσο γενικη ειναι η ερωτηση σου και πως δεν υπαρχει απαντηση του στυλ"ναι"ή"οχι".Αναλογα με την χρηση που κανεις.Αν το προσεχεις θα αργησεις να το γρατζουνισεις.Τον πρωτο καιρο που ειχα το δικο μου,δεν ειχε τιποτα απο γρατζουνιες.Σιγα σιγα ολο και καπου γινοταν η στραβη.2+ χρονια μετα,ναι εχει αποκτησει καποιες γρατζουνιες,οπως και αυτα φιλων μου.Με την θηκη εχεις καλυτερη προστασια,γι αυτο αλλωστε την πηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...