Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση αγοράς MobileMe


Labfrog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά.

 

Ήθελα να σας ρωτήσω περί του mobileme.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω συνδρομή. Είμαι φοιτητής οπότε μπορώ να το πάρω πιο φτηνά από την rainbow. Αλλά! Σκέφτομαι οκ,το πήρα. Μετά από ένα χρόνο που θα θέλει να ανανεώσω την συνδρομή θα πρέπει να δώσω στοιχεία πιστοτικής κάρτας? Διότι το θέμα είναι ότι δεν έχω. :P

 

Αν το πάρω από την rainbow,φαντάζομαι πως,αφού θα πληρώσω με αντικαταβολή(έτσι έχω ορίσει τρόπο πληρωμής) θα είμαι μια χαρά. Μετά τον ένα χρόνο όμως?

 

Ευχαριστώ πολύ.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσες να κάνεις μια debit card στο όνομά σου [>18 και πάλι, αλλά είναι πιο ασφαλής]

 

Συμπεριφέρεται και αναγνωρίζεται όπως μια πιστωτική. Αλλά λειτουργεί σαν πλαστικό πορτοφόλι. Βάζεις λεφτά και το ανοίγεις για να πληρώσεις.

 

Μια προπληρωμένη κάνει δουλειά επίσης.

 

Σριθμό πιστωτικής ζητάει έτσι κι αλλιώς νομίζω. Τουλάχιστον αν θέλεις να πάρεις την δοκιμαστική 60 ημερών ζητάει, ώστε να σου σπρώξει την συνδρομή με το πέρας των.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα. Δηλαδή όταν το αγοράσω και γίνει το activation ή ό,τι άλλο είναι να γίνει,δεν θα μου ζητήσει κάρτα κλπ?

 

Και μετά τον 1 χρόνο πως θα μπορώ να ανανεώσω την συνδρομή μου?

 

Έχω prepaid πάντως. Αλλά δεν ξέρω για το πόσο τη δέχονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάνει συνδρομή ποτέ μου, απλά πήγα να γραφτώ στην δοκιμαστική.

 

Εκεί εμένα μου ζήτησε υποχρεωτικώς τέτοιες πληροφορίες σχετικά με την κάρτα. Και καλά για να μου κάνει τη ζωή ευκολότερη μετά τις 60 μέρες, και να το αγοράσω ευκολότερα.

 

Τώρα που το αγόρασες κατ' ευθείαν μάλλον θα ζητήσει το registration number στην συσκευασία.

 

Αυτό πλέον πιστοποιεί πως έχεις πληρώσει την συνδρομή. Αν τυχόν θέλεις μετέπειτα να κάνεις την ανανέωσή σου, μπορεί να σου ζητήσει τις απαραίτητες πληροφορίες για την κάρτα σου.

 

Υποθέτω πως κάνει, εφόσον έχει τον 12ψήφιο κωδικό μπροστά και είναι ονομαστική η έκδοσή της. Δεν διαφέρει σε κάτι σε σχέση με την πιστωτική σε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ του έδωσα 3 κάρτες και μου δέχτηκε μόνο μια πιστωτική Golden Visa. Debit Visa Electron της ALPHA δεν δέχτηκε ούτε την αντίστοιχη της ATE Bank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ του έδωσα 3 κάρτες και μου δέχτηκε μόνο μια πιστωτική Golden Visa. Debit Visa Electron της ALPHA δεν δέχτηκε ούτε την αντίστοιχη της ATE Bank

 

Είχες κάνει το 60 day trial? Ή έκανες ανανέωση μετά από ένα χρόνο με κάποιο τρόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί εμένα μου ζήτησε υποχρεωτικώς τέτοιες πληροφορίες σχετικά με την κάρτα. Και καλά για να μου κάνει τη ζωή ευκολότερη μετά τις 60 μέρες, και να το αγοράσω ευκολότερα.

Και για να μην μπορείς να κάνεις άλλο δοκιμαστικό account μετά τις 60 ημέρες (εκτός αν έχεις πολλές διαφορετικές πιστωτικές και δηλώνεις άλλη κάθε φορά) ;)

 

Σχετικά με την ανανέωση μετά τον πρώτο χρόνο, έχω την εντύπωση πως μπορείς να αγοράσεις και πάλι ένα κανονικό πακέτο Mobile Me (από τη Rainbow ή άλλο κατάστημα) και να βάλεις τον κωδικό που περιέχει όταν πας να κάνεις ανανέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποίησα Debit Card της Eurobank.

 

Όταν αγοράζεις ένα πακέτο, εννοείτα ότι έχεις ήδη χρεωθεί.

 

Για τ πακετάκι από την Rainbow, τώρα... Αγοράζεις ουσιαστικά ένα σειριακό αριθμό, που διαφορετικά θα σου στελνόταν με mail μετά το registration ανεξαρτήτως trial.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντος για ανανέωση της συνδρομής αγοράζεις πάλι το ίδιο πακέτο που πήρες.

 

Για το info και μόνο, στο ebay τα βρίσκεις πολύ πιο φτηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι μια λογική τιμή για ένα απλό Single User Subscription? 50 λίρες;

 

Γιατί βλέπω κάτι τρελά χαμηλές τιμές με keyword το mobileme στο βρετανικό eBay.

 

Έχεις να προτείνεις κάποιον πωλητή; Αν έχεις αγοράσει θα με έσωζε μια πρόταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν χρειάζεται να έχεις το πακέτο, σαν υλικό.

 

Αγοράζεις τον σειριακό αριθμό και γλιτώνεις τα μεταφορικά, αν λέει Free το πακέτο.

 

Νομίζω κάνεις την αγορά, σου στέλνουν το mail με το serial number, και συνεχίζεις από 'κει και πέρα. Απλά δεν ξέρεις αν έχει χρησιμοποιηθεί αυτός ο αριθμός. Ενώ αν έχεις το πακετάκι, είναι σφραγισμένο και το χρησιμοποιείς.

 

Γι' αυτό ζητάω και κάποια πρόταση συγκεκριμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι μια λογική τιμή για ένα απλό Single User Subscription? 50 λίρες;

 

Γιατί βλέπω κάτι τρελά χαμηλές τιμές με keyword το mobileme στο βρετανικό eBay.

 

Έχεις να προτείνεις κάποιον πωλητή; Αν έχεις αγοράσει θα με έσωζε μια πρόταση.

 

Είχα αγοράσει το mobileme account μου σχεδόν ένα χρόνο πρίν αλλά δεν μπορώ να βρώ πιος ήταν ο πωλητής διότι έχει περάσει αρκετός καιρός.

Πάντως αν είναι να αγοράσεις απο ebay κάνε μια ερώτηση πριν στον seller εάν μπορεί να στο στείλει με email, και εννοείτε ότι κοιτάμε και το feedback.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...