Προς το περιεχόμενο

The Official Trance Topic


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Orathac και μόνο από την μπότα και το synth βλέπεις ότι είναι στην κατηγορία του Psychedelic και το Instict και το Weaver και το Digital Dreams (από Cherouvim). Εντάξει, δεν είσαι ούτε ο πρώτος, ούτε ο τελευταίος που δεν ξέρει τι άκουγε.

 

Αυτό λέω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το Guvernment για club που χωραει 3.000+ στο main room μου ακουγεται αδειο... Λογικο βεβαια, μολις χθες εμαθα οτι κανουν και pre party :-(

 

Special closed pre-party είναι με μόνο 80 άτομα μέσα ρε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μιας και είχαμε μιλήσει για Έλληνες πριν:

 

Cherouvim - Digital Dreams

 

Label:Discobole Recordings

Country:Greece

Released:2000

Genre:Electronic

Style:Psy-Trance

 

Transistance 5 / Melodic Morning 3

Label:Discobole Recordings

Country:Greece

Released:2001

Genre:Electronic

Style:Psy-Trance

 

Cyan MySpace Biography:

Cyan is the name of one of the most popular Greek psychedelic trance bands with numerous tracks that made trancers and worldwide clubers sweat and dance in extacy.

 

 

 

Ο Έλληνας είναι τόσο αμόρφωτος που πετάει κάτι άκυρα του στιλ <<Αν ήταν Psy δεν θα έμπαινε σε CD που λέγεται Transistance>>, <<Είμαι DJ και σου λέω ότι δεν είναι psychedelic>>, <<Εμείς ήμασταν οι μάγκες που δημιουργήσαμε το Uplifting>>, <<Δεν είναι Psychedelic, είναι Psy-Trance>> (ρε 'Σέρλοκ Χολμς' της κακιάς ώρας, Psy-Trance = Psychedelic Trance) κλπ κλπ. Ατάκες δημοτικού, πραγματικά!

 

Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας. Και όλα αυτά είναι περιττά για όσους έχουν αυτιά για να ακούσουν, μα το κάθε είδος της trance κάνει μπαμ. Άντε και σε καλή μεριά τώρα με το Psy-Trance σας!

 

Όσο για το Nitzhonot και το Full-On (όσοι ασχολούνται με το Psy, ξέρουν για τι μιλάμε).

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Trance_genres

 

Full on -Israel -Full on or "Melodic psytrance" draws its main influences from more radio-friendly genres such as uplifting trance (Nitzhonot and vocal trance) and electro house, futuristic melodies, occasional electric guitar performances and usage of vocals. -Astrix, Cosma, Vibe Tribe, Kali, Domestic, Sesto Sento, Puzzle, PsySex, Sirius Isness, Talamasca, Frozen Ghost, Shift, Slug, EMP

 

Nitzhonot -Israel -A crossover between Goa trance and uplifting trance -Astrix, Cyberia, Cygnet

 

Goa trance has been developed by musicians from many countries, and is now generally referred to as Psychedelic trance, which is discussed below

Επεξ/σία από john2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

επίσης, ακούω εδώ και ώρα "DJ Lithium - X (Disc three) από "D I G I T A L L Y - I M P O R T E D" και ήδη το αγόρασα (4.99$) από δω http://www.blacktigerrecordings.com/

Τρελλοί ρυθμοί, φοβερές μελωδίες, χάσιμο πραγματικό.......

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ποτε ειναι το ASOT 450;η εχει παιχτει;εχω μεινει πισω τωρα τελευταια...καταραμενες πανελληνιες!!

 

Το ASOT 450 ειναι 5 βραδιες σε 4 χωρες. Ξεκινησε χθες και τελειωνει Δευτερα.

 

asot450_ca.jpg

 

Παντως η πρωτη βραδια του ASOT ηταν το κατι αλλο. Μπορει να ειχε τον ποιο αδυναμο συνδιασμο DJs σε σχεση με της υπολοιπες 4 βραδιες, αλλα παρολα αυτα μας προσφεραν μια μαγικη βραδια.

 

Οσες φορες και αν εχω παει στο Guvernment για special events, ποτε μα ποτε δεν ηταν τοσο ΠΙΤΑ. Στα 2.050 τετραγωνικα μετρα δεν επεφτε κυριολεκτικα καρφακι, ενω ακομα και εξω γινοταν χαμος. Το Main Room (ASOT) ειχε κοντα στα 4.000 κοσμο, ξεπερνωντας το max capacity, ενω συνολικα το μαγαζι ειχε φτασει τα 10.000.

 

Οσοι ηταν ποιο electro φαση παρα trance (η απλα δεν γνωριζαν το τι γινοταν στο Main Room), ηταν στο μεγαλυτερο Koolhaus, που και αυτο ειχε 4.000 κοσμο και βαρουσε τα δικα του ο David Guetta. Toν ακολουθησε ο Sander Kleinberg.

 

Nα επιστρεψουμε ομως στο θεμα μας. Η Trance πλευρα της βραδιας ηταν απλα απιστευτη.

Ο Arnej τα ξεκινησε ολα. Προσωπικα ηθελα πολυ να τον δω, και χαιρομαι που ξεκινησε τοσο δυνατα την βραδια. Κριμα που επαιξε μονο μια ωρα.

Δευτερος ηταν ο Blake Jarrell. Ηταν πολυ καλυτερος αποτι περιμενα.

Καλα για τον Armin τι να πει κανεις... Προσωπικα μεχρι χθες, δεν τρελαινομουν να τον βλεπω live.. Οταν τον ειχα δει περσυ στην Θεσσαλονικη, η περσυ παλι εδω στο Toronto, δεν μου ειχε κανει την καλυτερη εντυπωση. Χθες ομως ηταν η εξαιρεση στον κανονα.

Οι υπολοιποι ηταν εξισου καλοι, Aly & Fila, Simon Patterson, Sean Tyas και Signum.

 

Το ASOT τελειωσε στις 7 το πρωι (ενω το party συνεχισε μεχρι αργοτερα) προσφεροντας 9+ ωρες trance heaven.

 

Tα βιντεο εδω στην αρχικη σελιδα δειχνει πολλα.

 

:-)

Επεξ/σία από Kasrith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ ευχαριστω παρα πολυ...Πραγματικα ζηλευω μονο που πηγες...Περιμενω κ εγω να γινει τιποτα φετος αθηνα μπας και παμε μετα το καλοκαιρακι.Ακομη το ASOT 400 δεν το εχω ακουσει ολο χεχε

να'ναι καλα ο "θειος"μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι μεγάλη απογοήτευση η όλη φάση με το 10 days radio broadcast. Σε παλιότερο event του ASOT έπαιζε το radio ασταμάτητα από το ένα event μέχρι το άλλο. Τώρα τίποτα, μόνο στα lives. Και είδα ότι από το description άφησαν το 10 days και έβγαλαν το "radio broadcast" που είχαν πριν. Fail :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οντως... Υποτιθεται τετοια events τα περιμενεις με ευχαριστες εκπληξεις, οχι down grades...

 

---------- Προσθήκη στις 16:50 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:24 ----------

 

Οποιος εχει fb, ενας γνωστος μου ειναι ο official φωτογραφος του Guv. Οι περισσοτερες φωτο ειναι close ups του κοσμου, αλλα εχει μερικα 'πανοραμικα' του κοσμου, και αρκετα των djs.

 

Δεν ειμαι σιγουρος, αλλα πρεπει να εμφανιζονται ακομα κ οταν δν τον εχετε friend. Αν δεν εμφανιζονται πειτε μου να τα ριπαρω και να τα χωσω εδω.

 

ASOT 450 @ Guv

 

 

 

 

Θεος ο Echo στην ΝΓ!

Επεξ/σία από Kasrith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...