Προς το περιεχόμενο

The Official Trance Topic


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πετας ειρωνεια και αστειακεια αλλα δεν καταλαβενεις απο αυτα. Αυτο ειναι το προβλημα. Το οτι ο τιεστο απλως σφυριζε τον ρυθμο προφανως δεν ενοουσα να το παρεις απολυτα και κυριολεκτικα. Το πα ειρωνικα για να δειξω το τι ποσοστο συμετοχης ειχε(συμφωνα με τις πληροφοριες σε εκεινο το τοπικ). Και σου επαναλαμβανω η διαφορα με τον αρμιν ειναι οτι παραδεχεται οτι ειναι συμπαραγωγη με μπενο και κατι αλλους το τελευταιο σιντι η αλλα κοματια του. Ο τιεστο δεν εβαζε τις περισοτερες φορες στα κρεντιντ τους παραγωγους και υποστηριζε οτι τα κοματια ηταν ολοδικα του, ηταν trademark tiesto. Συμφωνα με την ιστορια λοιπον που σου αναφερα, ο τιεστο ειχε την ομαδα του, εφτιαχναν τα κοματια ολοι μαζι με οτι πσοοστο θες ο καθενας, αλλα το τελικο αποτελεσμα εβγενε ως τιεστο μονο.

 

Καταλαβα τι εννοεις και δεν ηταν ειρωνικο αυτο που ειπα. Ειχε ελαχιστη συμμετοχη

αυτο θελω να κανω και γω. Που ειναι το κακο? Μια χαρα τα βαζει τα ονοματα στα credits. Αλλο που στο Suburban Train, που ειπες οτι σαρεσει κιολας, κανεις δεν ξερει τον Ronald van Gelderen που ειναι συνδημιουργος αλλα τον tiesto. Και ρωταω αυτα που εγραφες παραπανω ειναι επισημα εχει γινει καποια δικη? Αμα θες να μιλαμε για φημες οκ αλλα βλεπεις και συ οτι δεν εχει νοημα. Εσυ εχεις καθε δικαιωμα να τα πιστευεις και να τα υποστηριζεις κιολας αλλα δεν σημαινει οτι εχεις και δικιο.

 

Δεν καταλαβαινω γιατι βρισκεις τοσο αστεια αυτη την υποθεση. 1τον δεν ξερεις τι γινετε ουτε εισαι ξαδεροφος του τιεστο, ΑΡΑ δεν μπορεις να την καταριψεις, ειδικα απο την στιγμη που οι υποστηρικτες της εχουν παρουσιασει αρκετα στοιχεια. Μπες και διαβασε το τοπικ. Και απο την αλλη ουτε εγω ξερω τι ακριβως εχει παιξει και απλα δεχομαι οτι ΜΠΟΡΕΙ και να συμβενει αυτο μπορει και οχι. ΑΛΛΑ δεν το αποριπτω ως αστειο ουτε σημενει οτι πιστευω σε καποιο 12το θεο

 

Εσυ πρεπει να αποδειξεις οτι ισχυουν οχι εγω lol. Επειδη λοιπον ουτε εγω ειμαι tiesto's cousin αλλα ουτε και συ εισαι σιγουρος οπως λες απλα το ακουσες και το ειπες καλυτερα να μην το αναφερεις ως επιχειρημα. Αμα το πιστευεις τοσο πολυ αναιρεις και ολα αυτα που ειπες παραπανω διοτι ο tiesto θα ηταν ενα απoλυτο μηδενικο. Αναφερθηκα στο 12θεο διοτι ξεκινησες με το "υπαρχει ενας μυθος" ε λοιπον εγω δεν πιστευω σε μυθους. Προφανως δεν με καταλαβες.

 

Οσο για το ποπ σιντι του τιεστο ποιος σου πε οτι πρεπει να ακουο μονο τρανς η μονο ποπ για να βγαλω αποψη. Σου επαναλμβανω οτι δεν το κρινω ως ενα ποπ σιντι απο ενα τρανς καλιτεχνη, αλλα ως ενα ποπ σιντι απο εναν οτιδηποτε καλιτεχνη. Και σου λεω οτι για μενα ακομη και για το ειδος του ειναι χαλια. Ακομη και για αυτους που ακουνε αποκλειστικα ποπ δεν νομιζω να τους ταρακουνησε το συμπαν. Δεν εκανε και τιποτα τρελη επιτυχια η κοντραρε τις γκαγκες και αγκιλερες. Στην αμερικη εφτασε κορυφη στο 59 στα αλμπουμ και στην αγγλια στο 20! και φυσικα δεν εμεινε και πολλες βδομαδες στα τσαρτ. Απο ολο το αλμπουμ εβγαλε μονο 4 σιγκλ! Αρα δεν ητανε και για τον χορο που δοκιμασε καποια σημαντικη επιτυχια

 

Βρε αποψη θα εχεις απλα σου ειπα πως δεν την ενδιαφερει την δισκογραφικη τι θα πει ο tzinos αλλα τι θα πει το κοινο που εχει στοχευσει. Μα δεν ειναι πλεον trance o tiesto ποσες φορες πρεπει να το πω. Ο armin ειναι ομως, ουτε house ουτε electro παιζει. E για μενα μια χαρα pop ειναι. Απο τον trance armin me to trance album toy kai ton pop tiesto me to pop album toy προτιμω το δευτερο τι να κανουμε δλδ. Ε καλα δεν σου ειπα οτι θα ξεπερασει και τον michael jackson ακουστηκε παρα πολυ στα ραδια ομως. Το Who Wants to Be Alone και το Escape me επαιζε συνεχεια. Και το album μεσα εχει καλα κομματια. Αμα δεν το εχεις ακουσει πες μου μην λεω ετσι στον αερα tracks. Πειραματιζεται και δοκιμαζει καινουργια πραγματα το οτι δεν μας αρεσει και προτιμαμε τον παλιο tiesto ειναι αλλο θεμα. Οπως λες ομως μπορει να ηταν και απατη ε? Αρα δεν χασαμε και τπτ:P

 

 

Τεσπα, δεν εχει αλλο νοημα η κουβεντα μην κουραζουμε κιολας. Εγραψα αυτα που ηθελα ειπες και συ τα δικα σου ας τα δουν και οι υπολοιποι κακο πιστευω δεν θα κανει. Μην νομιζεις οτι προσπαθω να σε πεισω για κατι αλλωστε η μουσικη ειναι υποκειμενικη απλα να μην ειμαστε τοσο απολυτοι μερικες φορες. Peace.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<southpark>

Iτς ολ αμπούτ μιούζικ παίδες.

</southpark>

 

Με ό,τι τη βρίσκει ο καθένας και ό,τι αγαπάει. Και για ευδαιμονικούς λόγους, το power mix του Ολλανδού μιας και αναφέρθηκε άπειρες φορές το όνομά του στα τελευταία ποστς:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτη κομματάρα. Μα δεν γινόταν να μην έμπαινε με την μία στο Part16 του Emotions In Motion :-D

 

 

Ουστ ρε, αυτο μπηκα να ποσταρω :-D

 

Γενικα ο Wezz τα σπαει ολιγον τι...

 

 

και επισης

 

Sneijder

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καταλαβα τι εννοεις και δεν ηταν ειρωνικο αυτο που ειπα. Ειχε ελαχιστη συμμετοχη

αυτο θελω να κανω και γω. Που ειναι το κακο? Μια χαρα τα βαζει τα ονοματα στα credits. Αλλο που στο Suburban Train, που ειπες οτι σαρεσει κιολας, κανεις δεν ξερει τον Ronald van Gelderen που ειναι συνδημιουργος αλλα τον tiesto. Και ρωταω αυτα που εγραφες παραπανω ειναι επισημα εχει γινει καποια δικη? Αμα θες να μιλαμε για φημες οκ αλλα βλεπεις και συ οτι δεν εχει νοημα. Εσυ εχεις καθε δικαιωμα να τα πιστευεις και να τα υποστηριζεις κιολας αλλα δεν σημαινει οτι εχεις και δικιο.

 

προφανως και δεν ειναι επισημα, και δεν εχει γινει καμια καταγγελια για να γινει δικη. ΕΙναι απλα ανεπισημα στοιχεια που διαρευσανε, οποιος θελει τα πιστευει οποιος θελει οχι. Εγω απο τις σελιδες που διαβασα ψιλοπειστικα οτι υπαρχει ο tis σαν καλιτεχνης και ο τιεστο σαν brand name. Ο τιεστο την περιοδο 98-2004 εβγαζε κοματια και ρεμιξ σαν τρελος ενω παραλληλα επαιζε στον μισο πλανητη καθε μερα. Χρονο για να τα φτιαχνε δεν ειχε. Ειχε ομαδα με παραγωγους/μηχανικους που εστω του φτιαχνανε ενα σημαντικο ποσοστο τον κωματιον, το οποιο μετα κυκλοφορουσε υπο το brand name tiesto. Συνηθως τα σιντι του λενε writen and composed by tiesto. Οι υπολοιποι συμπαραγωγοι αναφερονται σε ελαχιστα κρεντιντ. Ξερω οτι εχει κανει συμπαραγωγη και με cor fijerman kai me van Gelderen που λες και φυσικα αρκετους αλλους και αυτοι αναφερονται στα κρεντιτ. Εχει κανει και συνεργασιες με φερυ και αρμιν και πολους και εκει ειναι φυσικα και τα δυο ονοματα. Και εκει λενε οτι την περισοτερη δουλεια την εκανε ο καθε φερυ και bt

 

Το θεμα μας ειναι οτι οι δυο τυποι Dennis Waakop Reijers and Hans Willem Mallon ηταν θεωρητικα (και συμφωνα με τον μυθο) υπευθηνοι για τις περισοτερες παραγωγες και ρεμιξ για την περιοδο 98-2004. Οπως και για τα μαζτικαλ ρεμιξ. Και αυτοι δεν εμφανιζοντουσαν στα κρεντιντ παρα σε μια δυο περιπτωσεις. Φυσικα αυτη μπορει να ηταν και η συμφωνια, μου φτιαχνετε κοματια χρυσωπληρωνεστε και αυτα κυκλοφορουνε ως writen and composed by tiesto. Η απατη του ολου θεματος ειναι οτι εμενε κρυφο αυτο και τα παρουσιαζε ως δικες του συνθεσεις, σε αντιθεση με πχ αλεξ μορφ η σλλους. Σκεψου το λοιπον, βλεπεις οτι ο τιεστο εχει βγαλει 98-2004 καμια 150ρια δικα του κοματια και ρεμιξ, το μεγαλυτερο ποσοστο απο αυτα ειναι επιτυχημενο και τον εχουν κανει πρωτη μουρη. Εσυ σαν οπαδος το βλεπεις και λες, μα τι δημιουργικος αυτος ο τιεστο, τι μυαλο, τι κοματαρες, τι συνθεσεις. Γινεται λοιπον νο 1 ντιτζεις και ινδαλμα. ΚΑΝΕΙΣ δεν εμεινε τοσο καιρο στην κορυφη μονο παιζοντας σετς, ολοι προπαθησανε να το παιξουν και παραγωγοι. Οποτε μαθαινεις μετα, οτι τα περισοτερα κοματια του τα φτιαχνανε αλλοι, αλλος του δινε τα κλασικα σημεια, αλλος ηχους απο κιθαρες, αλλος συνθς.... και στο τελος ηταν 2 τυποι που τα ενωνανε ολα μαζι. Σε ολο αυτο φημολογειται οτι ο τιεστο απλα εδινε ιδεες η απλως την τελικη εγκριση. Ε δεν σε ενοχλει αυτο? δεν ειναι ψευτικη η καριερα του? Και να σου πω και κατι αλλο, η ηλεκτρονικη μουσικη ειναι δεδομενο οτι βασιζετε σε υπολογιστες, προγραματα, samples, synths....κτλπ και γι αυτο σχεδον κανεις δεν κρυβει οτι γινονται ομαδικες δουλεειες η οτι κλεβουν λιγο απο εδω λιγο απο εκει τα ραβουν και βγαζουν κοματια. Ο τιεστο ομως το παιζε writen and composed by tiesto. Παρολα αυτα παντα αποφευγει να μιλαει για την διαδικασια δημιουργιας κοματιον, τα αγαπημενα του προγραματα η συνθετικα κολπα. πχ θα ακουσεις τον αρμιν η τον φερυ η τον bt να μιλαει για cubase, θα βρεις καποιο κλιπακι του στο στουντιο να ασχολειται... για τον τιεστο δυσκολα. Στο τοπικ που σου λεω γραφουν τετοια αποσμασματα απο συνετευξεις του που αποφευγει να μιλαει για παραγωγη. Και ξερεις και ποιο ειναι και το ποιο πειστικο στοιχειο για το ολο στορυ? Οτι ο ηχος του τιεστο δεν ειναι καθολου ο ιδιος απο το 2005 και μετα, απο τοτε δηλαδη που τα σπασανε. Απο το 2005 και μετα ο τιεστο βγαζει σταθερα κουραδιτσες με ποιο ερασιτεχνικο ηχο.

 

Εσυ πρεπει να αποδειξεις οτι ισχυουν οχι εγω lol. Επειδη λοιπον ουτε εγω ειμαι tiesto's cousin αλλα ουτε και συ εισαι σιγουρος οπως λες απλα το ακουσες και το ειπες καλυτερα να μην το αναφερεις ως επιχειρημα. Αμα το πιστευεις τοσο πολυ αναιρεις και ολα αυτα που ειπες παραπανω διοτι ο tiesto θα ηταν ενα απoλυτο μηδενικο. Αναφερθηκα στο 12θεο διοτι ξεκινησες με το "υπαρχει ενας μυθος" ε λοιπον εγω δεν πιστευω σε μυθους. Προφανως δεν με καταλαβες.

 

Ποτε δεν ειπα οτι εχω δικιο η οτι ειναι γεγονος, γι αυτο το πεταξα ως ο μυθος λεει.... Απλα εγω εχω ψιλοπειστει οτι μπορει και να ισχυουν αυτα. Να κανω εγω καταγγελια και να τα αποδειξω δικαστικος δεν γινεται, το μονο που μπορω να σου πω ειναι πανε διαβασε εκεινο το τοπικ και δες αν βρισκες καποιες λογικες παρατηρησεις και στοιχεια που μπορει να σε πεισουν. Αν οχι, δεκτον και παλι. Πρωτα ομως ακους και την αλλη πλευρα και μετα την αποπερνεις. Εσυ αμεσως περασες στην αμυνα (υπερ τιεστο) χωρις να διαβασεις το θεμα και μετα περασες και στην επιθεση του στυλ τι μυθους και 12τους θεους μας τσαμπουνας.

 

Στα υπολοιπα δεν ειπα ποτε οτι πρεπει να ακουσει την αποψη μου η εταιρια του ποπ τιεστο, αλλα προφανως ακουει την αποψη του ποπ κοινου. Και γι αυτο σου εδωσα στοιχεια οτι δεν εκανε και καμια τρελη επιτυχια το αλμπουμ και δεν θεωρειται τιποτα σπουδαιο στο χωρο της ποπ. Το οτι σου αρεσει εσενα, πασο, ειναι γουστο σου και οπως λες τα γουστα ειναι υποκειμενικα και προσωπικα για τον καθενα. Απλα δεν δεχομαι οτι σαν ποπ προσπαθεια ηταν κατι το αξιολογο. Ναι το αλμπουμ το ακουσα, δεν μου αρεσε, το πεταξα. Οχι επειδη περιμενα τρανς, αλλα επειδη δεν μου αρεσε ουτε σαν ποπ σιντι. Αυτο ομως δεν εχει νοημα να το συζηταμε, ειπαμε αλλα γουστα

Επεξ/σία από tzinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw, τζινο, το suburban/urban train δεν ειναι και τοσο του tiesto

[ame]

[/ame]

 

---------- Post added at 15:02 ---------- Previous post was at 15:00 ----------

 

αχ το αναφερατε ηδη :P

 

ας βαλω αυτο τοτε:

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα διαβασα και το εδιτ. Τεσπα για να τελειωνει το θεμα εδω απ οσο καταλαβαινω αλλα ηθελες να πεις στην αρχη αλλου κατεληξες ενα δε γουσταρω τον tiesto ηταν αρκετο. Εξαλλου εσυ ανεφερες "να μην τα ισοπεδωνουμε" προφανως σε πειραξε το σχολιο μου για το "ενα imagine και ενα mirage" που ειπα για τον armin.

Σου ξαναλεω για μια ακομη φορα πως εκει που υπηρχε συμμετοχη αλλων καλλιτεχνων αναφερονται στα credits. Και ειναι παραπανω απο οσα φανταζεσαι. Oυτε το traffic ειναι δικο του, εχει παρει δειγματα απο αλλου. Ολα αυτα ομως ειναι γνωστα. Οκ και γω μικρος στην αρχη νομιζα πως τα asot περιεχει τραγουδια του armin το ιδιο και για τα isos νομιζα οτι ειναι albums. Στην πορεια ομως καταλαβαινεις πως κατι τετοιο δεν ειναι εφικτο. Δεν εχω καμια απαιτηση να βγαζει 20 tracks και αλλα τοσα remixes καθε χρονο και παραλληλα να κανει world tour οχι μονο απο τον tiesto αλλα γενικα απο κανεναν. Εσυ ομως επιμενεις στις φημες που ακουσες. Οκ δεν εχει ιδεα και σφυραει μελωδιες. Δεν μπορω να κανω κατι παραπανω.

 

Να ξεκαθαρισω πως δεν ειμαι fun αλλα ουτε hater. ;)

 

@toufas +1 xaxaxxa rly loled. απορω που τα βρισκουνε.:lol:

Επεξ/σία από SteveAngello
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα διαβασα και το εδιτ. Τεσπα για να τελειωνει το θεμα εδω απ οσο καταλαβαινω αλλα ηθελες να πεις στην αρχη αλλου κατεληξες ενα δε γουσταρω τον tiesto ηταν αρκετο. Εξαλλου εσυ ανεφερες "να μην τα ισοπεδωνουμε" προφανως σε πειραξε το σχολιο μου για το "ενα imagine και ενα mirage" που ειπα για τον armin.

Σου ξαναλεω για μια ακομη φορα πως εκει που υπηρχε συμμετοχη αλλων καλλιτεχνων αναφερονται στα credits. Και ειναι παραπανω απο οσα φανταζεσαι. Oυτε το traffic ειναι δικο του, εχει παρει δειγματα απο αλλου. Ολα αυτα ομως ειναι γνωστα. Οκ και γω μικρος στην αρχη νομιζα πως τα asot περιεχει τραγουδια του armin το ιδιο και για τα isos νομιζα οτι ειναι albums. Στην πορεια ομως καταλαβαινεις πως κατι τετοιο δεν ειναι εφικτο. Δεν εχω καμια απαιτηση να βγαζει 20 tracks και αλλα τοσα remixes καθε χρονο και παραλληλα να κανει world tour οχι μονο απο τον tiesto αλλα γενικα απο κανεναν. Εσυ ομως επιμενεις στις φημες που ακουσες. Οκ δεν εχει ιδεα και σφυραει μελωδιες. Δεν μπορω να κανω κατι παραπανω.

 

Να ξεκαθαρισω πως δεν ειμαι fun αλλα ουτε hater. ;)

 

@toufas +1 xaxaxxa rly loled. απορω που τα βρισκουνε.:lol:

 

δηλαδη πανω κατο συμφωνουμε, αλλα διαφωνουμε. Συμφωνουμε οτι εκει που κανει τα κολαμπς του και υπαρχουν τα κρεντιτ δεν εχει και πολυ συμετοχη. Διαφωνουμε οτι εκει που δεν ειναι τα γνωστα κολαμπς και δεν αναγραφονται αλλοι στα κρεντιτ, οτι ΜΠΟΡΕΙ να ισχυει οτι του φτιαχνανε κατα μεγαλο ποσοστο αλλοι. Συμφωνουμε και για τα δειγματα απο αλλου οχι μονο για το τραφικ, αλλα σχεδον για ολη την τρανς σκηνη λολ.

 

Γιατι κολας στο σφυριζει τους ρυθμους, ειπαμε ερωνικη ατακα ητανε. Οπως υπεργενικευση ειναι οτι του φτιαχνανε ολα και δεν εβαζε το χερακι του. Δεν την δεχομαι αυτη την αποψη, αλλα μπορω να πιστεψω οτι απο καποιο σημειο και μετα απλα δεν ειχε χρονο να βγαζει τοσο υλικο. Και εσυ λες οτι δεν εχεις την απαιτηση να βγαζει 20 κοματια και αλλα τοσα ρεμιξ, και ομως καποια περιοδο το εκανε και αυτο ηταν το περιεργο. Επισης η πτωση στην ποιοτητα αλλα και στην παραγωγη και η ξαφνικη στροφη σε αλλους ηχους δεν μπορει να ειναι μονο συμπτωση με το χωρισμο το 2004 απο τους 2 engineers/producers που σου αναφερα. Υπαρχει και κοματι αυτονον απο το 98 περιπου προτου συνεργαστουν με τον τιεστο που ηταν ακριβως το υφος του μετεπειτα τιεστο.

 

 

Στην τελικη το συμπερασμα σου ειναι λαθος, ουτε εγω ειμαι τιεστο hater.Εκτιμω τα οσα εκανε στην αρχη και για μεγαλο μερος της καριερας του, ΑΚΟΜΑ και αν του τα γραφανε αλλοι. Απλα δεν μου αρεσει σχεδον τιποτα απο οτι εχει βγαλει εδω και χρονια. Οχι απλα δεν μου αρεσουν, αλλα σε πολλα απο αυτα απορω πως ειναι τοσο χαλια (Για τα γουστα μου, που δεν περιλαμβανουν μονο στερεοτυπικα τρανς κοματια!!). Ουτε ειμαι αρμιν whore, ουτε θιχτικα για το σχολιο για τον αρμιν. Τον προτιμω, αλλα δεν ειναι ουτε αγιος, ουτε σταθερος στις παραγωγες του και αυτος εδω και καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συνεννουμαστε μου φαινεται. Ρε tzino θα με τρελανεις εσυ πραγματικα.

Παμε μια τελευταια φορα μπας και γινει τπτ.

 

Ξεκινας με το οτι ο tiesto εχει κανει σπουδαια πραγματα κατα το παρελθον και γουσταρες αρκετα κομματια του, υστερα αναφερεις φημες που λενε πως δεν εφτιαξε ποτε δικο του κομματι. Σου λεω πολυ απλα οτι αυτα τα πραγματα ειναι αστεια. Ολα καλα μεχρι εδω.

Επιμενεις στον μυθο που ανεφερες + του οτι μολις χωρισε με αυτα τα δυο σαινια αρχιζε να βγαζει κουραδες. Προσπαθω ειρωνικα, χιουμοριστικα οπως θες πεσ το να σου πω πως εκτιθεσαι με αυτα που λες. Επιμενεις περισσοτερο ομως. Σου λεω και σου ξαναλεω πως οποιαδηποτε συμμετοχη υπηρχε αναφερεται στα credits. Συνεχιζουμε στο οτι ο tiesto δινει απλα το τελικο οκ και οτι δεν εχει ιδεα απο προγραμματα - δημιουργια κομματιων και οτι ολη του η καριερα ειναι ψευτικη! Σου ξαναλεω για πολλοστη φορα να μην βασιζεσαι σε αυτες τις φημες, οπως φαινεται ομως για σενα ειναι δεδομενα.

Αλλα λες στην αρχη, οτι τον εκτιμας και στην συνεχεια τον βγαζεις αναπηρο. Δουλευομαστε? Λιγο μπερδεμενο σε βλεπω. Τεσπα δικο σου θεμα ειναι.

 

Αφου σου λεω 10 φορες οτι μια χαρα αναφερονται στα credits αυτοι που πρεπει να αναφερονται συνεχιζεις την ιστοριουλα με την φημη που ακουσες. Αν και σου ειπα πως δεν παιρνω υποψιν μου φημες που ακουγονται ισως περιμενεις απαντηση μπας και το ολοκληρωσουμε. Να σου πω λοιπον απλα πως αμα ηταν τοσο μαγκας αυτος που εφυγε ας βγαλει δικα του album written and composed by himself και να γινει #1. Μην μου πεις οτι τωρα δεν εχει πλεον εμπνευση. Τελος να σου πω πως ακομα και στα credits δεν ξερεις ποιος εκανε τι. Ωραια ειμαι συνδημιουργος, εχω δημιουργησει ομως ποιο κομματι. Αρα το ποιος εχει ελαχιστη ή μεγιστη συμμετοχη δεν μπορεις να το ξερεις.

 

 

Στην τελικη το συμπερασμα σου ειναι λαθος, ουτε εγω ειμαι τιεστο hater.Εκτιμω τα οσα εκανε στην αρχη και για μεγαλο μερος της καριερας του, ΑΚΟΜΑ και αν του τα γραφανε αλλοι.

 

Ο rly? Αυτο πως το καταφερνεις?

 

Δες λιγο αμα εχεις χρονο απο που ξεκινησε η κουβεντα και που κατεληξε.

Εγω δεν εχω προβλημα δεχομαι οτι ο tiesto ειναι ασχετος αλλα αμα παμε με αυτη την λογικη τα ιδια σκατα ειναι και ο armin και ο ferry. Φιλαρακια ειναι και οπως γνωριζεις εχουν συνεργαστει. Αρα δεν καταλαβαινω την διαφορα στην νοοτροπια. Παλι ομως και εκει οι υπολοιποι εκαναν την δουλεια. Αμα μου ελεγες κανεναν αμερικανο οκ ναι διαφορετικη φιλοσοφια αλλη ηπειρος. Αλλα τωρα μπυρες πινουν τα παιδια, μαζι εχουν μεγαλωσει, αυτο το ο ενας plays music for money και ο αλλος plays music for life ειναι epic fail. Οπως και πολλα αλλα που αναφερθηκαν αλλα τι να κανεις ο χρονος θα δειξει. Γενικα πιστευω πως αμα εισαι ταλεντο δεν υπαρχει περιπτωση να χαθεις ειδικα στην εποχη μας, τροποι προβολης υπαρχουν απειροι (facebook/twitter/myspace/youtube/beatport).

 

Im done και ελπιζω να μην χρειαστει να επανελθω στο θεμα.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...