Προς το περιεχόμενο

The Official Trance Topic


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον και εγω τελευταιο πραγμα που θα πω ειναι οτι σου ειπα οτι δεν πιστευω απολυτα τις φημες που αναφερα απλα εχω πειστει για καποια πραγματα που βγαζουν νοημα. Ακομα και στο τελευταιο μου μυνημα σου λεω οτι δεν δεχομαι οτι ο τιεστο δεν εβγαλε ποτε δικο του κοματι και του τα γραφανε ολα, αλλα οτι ενω αρχικα ισως ηταν ποιο ενεργος, δημιουργικος οπως θες πεστω, απο καποιο σημειο και μετα η συμετοχη του επεφτε και βασιζοτανε σε δημιουργειες αλλων. Μονο απο φορτο εργασιας να το παρεις ηταν αδυνατο.

 

Τωρα το οτι μου λες 10 φορες μια χαρα το οτι οσοι πρεπει,αναφερονται στα κρεντιτς, δεν ειναι και επιχειρημα ετσι. Δηλαδη και εσυ που το ξερεις? ο μανατζερ του τιεστο εισαι? Και πρωτου πεις και εσυ που ξερεις το αντιθετο, πολυ απλα δεν το ξερω και δεν επιμενω γι αυτο. Ειναι απλα κατι που ακουγεται, ποτε δεν το θεωρησα δεδομενο, αλλα καποια πραγματα που υποστηριζουν αυτο μοιαζουν να εχουν λογικη. Εαν δεν κατσεις ποτε να διαβασεις το τοπικ που σου λεω δεν χρειαζεται να συνεχισουμε να το συζηταμε, διοτι πολυ απλα δεν δεχεσαι να ακουσεις την αλλη αποψη.

 

Η εκτιμηση προς τον τιεστο ερχεται απο το γεγονος οτι πρωοθησε ενα συγκεκριμενο ειδος, προωθησε καλλιτεχνες, εκανε γνωστο ενα ειδος μουσικης, ειχε ραδιωφονικα σοου, και απειρα σετς ανα τον κοσμο, ειχε ενα οργανισμο μαρκετιγκ και ιματζ κρεασιον. Ακομα και αλλοι λοιπον να του γραφανε τα κοματια, παλι θα τον εκτιμουσα για αυτα τα κατορθωματα και οτι εκανε για την τρανς. Απλα θα εχανα την εμπιστοσυνη μου σε αυτον σαν δημιουργο και θα τον θεωρουσα ψιλοαπατεωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπον και εγω τελευταιο πραγμα που θα πω ειναι οτι σου ειπα οτι δεν πιστευω απολυτα τις φημες που αναφερα απλα εχω πειστει για καποια πραγματα που βγαζουν νοημα. Ακομα και στο τελευταιο μου μυνημα σου λεω οτι δεν δεχομαι οτι ο τιεστο δεν εβγαλε ποτε δικο του κοματι και του τα γραφανε ολα, αλλα οτι ενω αρχικα ισως ηταν ποιο ενεργος, δημιουργικος οπως θες πεστω, απο καποιο σημειο και μετα η συμετοχη του επεφτε και βασιζοτανε σε δημιουργειες αλλων. Μονο απο φορτο εργασιας να το παρεις ηταν αδυνατο.

 

Ναι δεν τις πιστευεις και επι 5 post λες και ξαναλες το ιδιο πραγμα. Σου ειπα απο την αρχη πως το να συζηταμε για φημες δεν εχει νοημα, τουλαχιστον για μενα. Επισης μπηκα στον κοπο να σου απαντησω υποθετικα παντα εαν αυτο που λες γινοταν. Δεν μπορω να κανω κατι αλλο. Οταν λες και ξαναλες πως απο το 98-04 εχει αυτο το φοβερο δυο και πως δεν χαμπαριαζει απο προγραμματα κλπ κλπ ποιο ακριβως κομματι εχει φτιαξει μονος του ο tiesto. Η τα πιστευεις αυτα που λες ή οχι. Το αν ειναι αδυνατο ή οχι δεν μπορω να το ξερω, ισως και να ειναι. Αυτο ομως ισχυει για ολους. Αλλα δεν με ενδιαφερει κιολας.

 

Τωρα το οτι μου λες 10 φορες μια χαρα το οτι οσοι πρεπει,αναφερονται στα κρεντιτς, δεν ειναι και επιχειρημα ετσι. Δηλαδη και εσυ που το ξερεις? ο μανατζερ του τιεστο εισαι? Και πρωτου πεις και εσυ που ξερεις το αντιθετο, πολυ απλα δεν το ξερω και δεν επιμενω γι αυτο. Ειναι απλα κατι που ακουγεται, ποτε δεν το θεωρησα δεδομενο, αλλα καποια πραγματα που υποστηριζουν αυτο μοιαζουν να εχουν λογικη. Εαν δεν κατσεις ποτε να διαβασεις το τοπικ που σου λεω δεν χρειαζεται να συνεχισουμε να το συζηταμε, διοτι πολυ απλα δεν δεχεσαι να ακουσεις την αλλη αποψη.

 

Και ποιο ειναι επιχειρημα η φημη που ακουσες? Εσυ πρεπει να αποδειξεις οτι ισχυει οχι εγω πως δεν ισχυει lol. Ωστε εκει ειναι το θεμα που το ξερω. Να επιμενεις δεν εχω προβλημα. Μπορουσες να με ρωτησεις απο την αρχη και θα ηταν ολα πιο απλα. Ψαξε λιγο. Οριστε ακομα και στο wiki τα εχει. In My Memory Just be Parade of the Athletes Elements of Life Kaleidoscope.

Θελεις τοσο πολυ να παω και να διαβασω αυτο το topic μπας και με πεισει. Μια χαρα δεχομαι την αλλη αποψη απλως την απορριπτω. Αμα ηταν ετσι θα σου ελεγα τι mlks λες ρε tzino αλλα οπως βλεπεις δεν το κανω. Αντιθετως προσπαθω να σου εξηγησω. Δεν θες να καταλαβεις οκ. Οπως εχω ξαναπει δεν προσπαθω να σε πεισω για κατι (οπως βλεπεις δεν μπορω χεχε:P) και σου ειπα πως μπορεις να την παρεις οσο σοβαρα θελεις αυτην τη φημη δικο σου θεμα αλλα μην στηριζεις ολα σου τα πιστευω εκει γιατι ειναι λαθος.

 

Η εκτιμηση προς τον τιεστο ερχεται απο το γεγονος οτι πρωοθησε ενα συγκεκριμενο ειδος, προωθησε καλλιτεχνες, εκανε γνωστο ενα ειδος μουσικης, ειχε ραδιωφονικα σοου, και απειρα σετς ανα τον κοσμο, ειχε ενα οργανισμο μαρκετιγκ και ιματζ κρεασιον. Ακομα και αλλοι λοιπον να του γραφανε τα κοματια, παλι θα τον εκτιμουσα για αυτα τα κατορθωματα και οτι εκανε για την τρανς. Απλα θα εχανα την εμπιστοσυνη μου σε αυτον σαν δημιουργο και θα τον θεωρουσα ψιλοαπατεωνα.

 

Αυτα εκτιμω και εγω. Αλλα στο τελος τα χαλας λιγο. Το να τον εκτιμας και παραλληλα να στηριζεις τοσο πολυ αυτη τη φημη και να τον θεωρεις απατεωνα ε πολυ απλα δεν γινετε. Γι αυτο σου ειπα πως το καταφερνεις...

 

/offtopic για να μη ανοιγω καινουριο θεμα ....

ακουσα καπου οτι ο tiesto θα ερθει απο 'δω στις 2 Οκτ. Αληθευει ;

 

Οπως φαινεται ναι. http://www.mad.tv/section/news/46253/news/O+Tiesto+%EA%E1%E9+%E7+Kaleidoscope+Tour+%F3%F4%E7%ED+%C1%E8%DE%ED%E1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

[Classic Showcase]

 

[ame]

[/ame]

 

Oakenfold + PvD + Armin για το συμβάν του Love Parade

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=ocvR65TCS1o[/ame]

Επεξ/σία από john2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

djs united lol μου μοιαζει σε expendables φαση, μαζευομαστε 2-3 σταρ και βγαζουμε μια απατη. Ενταξει ωραιος ο σκοπος...κτλπ... αλλα το κοματι μου ακουγετε σαν αποτυχημενο συνοθηλευμα. Εχει και ακυρα μειλ βοκαλς.

 

Ο Atb εχει ενα κοματακι στο σαιτ του ως φορο τιμης στα θυματα στο λαβ παρειντ, τσαμπε για κατεβασμα. Ειναι πολυ γλυκο και ατμοσφαιρικο και μελαγχωλικο. Θα πηγενε και στο νεο τσιλ ουτ τοπικ. ηρεμη μελωδια με πιανο βασικα. Αλλα μου φαινετε ως ποιο ειλικρηνης φορος τιμης απο τους djs united lol

http://atb-music.com/get/atb-inlovewithyou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα το κοματι μου ακουγετε σαν αποτυχημενο συνοθηλευμα.
+1
Εχει και ακυρα μειλ βοκαλς.
+1

 

Florence and the Machine - You've got the love (Ali Wilson & Matt Smallwood Remix)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Jochen Miller – Classified

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=VHazii-wCNg[/ame]

 

Marco V & MohawK - Zero One (Original Mix)

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=Ei51xlOs1DQ[/ame]

Επεξ/σία από SteveAngello
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marco V & MohawK - Zero One (Original Mix)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ei51xlOs1DQ

Αυτό το είχα ακούσει σε σετ του Μarco V και αναρωτιόμουν πού θα το βρω. Όποτε ψάχνω playlists από τις clubbin slamfm εκπομπές του, φτύνω αίμα.

 

Οπότε ευχαριστώ =)

και γενικά τι.μουσικάρες.παίζει.ο.τύπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ντε μη βαρατε! overstatement ειναι ενας τροπος να προκαλεις προσοχη σε κατι! Φυσικα και δεν εχουν την ιδια επιροη στα μουσικα δεδομενα, απλα οι lab4 λαιβ ειναι ποιο χαρντκορ. Χιλιες φορες να δω lab4 στο samsara η στο fridge, παρα prodigy οπουδηποτε. Δεν σημενει αυτο οτι δεν γουσταρω prodigy, αν και να σας πω κατι, η ηλεκτρονικη μουσικη εχει εξελιχθει τοσο πολυ και υπαρχουν τοσο συναρπαστικες μελωδιες και πολυπλοκοι ηχοι, που οτιδηποτε εχουν βγαλει οι prodigy τα τελευταια 5 χρονια και βαλε, μου φαινετε εντελως ξεπερασμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ msquito καλα και γω ειχα κολλησει περσυ με το Unprepared.:-D Γενικα τον συμπαθω πολυ.

 

Virtual Vault - Think About The Way

Ρε παιδια μου θυμιζει πολυ ενα παλιο κομματι ισως και 10 ετιας αλλα εχω κολλησει τωρα και δεν μπορω να βρω ποιο ειναι. Κανεις καμια ιδεα?

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=6tnpymQ57KM&feature=related[/ame]

 

Edit. Βασικα αλλο ειχα στο μυαλο μου και το βρηκα. Ty though :P

The Dubguru - U Got 2 Know

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=oabivB9PH7U[/ame]

 

Παντως μοιαζουν υπερβολικα. Πολυ κοπια εχει πεσει... Αλλα αφου μοιαζουν τα πρωτοτυπα να μου πεις τι περιμενεις.

Επεξ/σία από SteveAngello
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...