Προς το περιεχόμενο

The Official Trance Topic


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι αξιοσημείωτο το γεγονός ότι με άτομα που δεν ακούνε ηλεκτρονικη μουσική κάνεις στάνταρ την από κάτω συζήτηση:

 

- "Θέλω να πάω να ακούσω ντουπ ντουπ"

- "πάμε στο τάδε κλαμπ που παίζουν τέτοια μουσική"

- "Δεν παίζουν τέτοια μουσική (με γυρισμένο το μάτι).Παίζουν χαουζ."

- "Το ίδιο δεν είναι;"

 

ενώ παράλληλα όσοι ακούνε trance - progressive δεν την αντέχουν συνήθως τη χάουζ, παρόλο που ανήκουν στην ίδια κατηγορία ήχου (ηλεκτρονικές χορευτκές μουσικές).

 

---------- Προσθήκη στις 14:23 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 10:23 ----------

 

Jon O'Bir feat Fisher - Found A Way (Joint Operations Centre Remix)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καλύτερη συζήτηση με όσους ακούνε Ελληνικά:

 

- Δεν μ'αρέσει η trance, όλο τάμπα τούμπα είναι.

 

- Μα και το Sex της Κοκκίνου (ή βάλε ένα Ελληνικό dance remix) τάμπα τούμπα είναι και το γουστάρεις.

 

- Ναι αλλά εκεί μιλάνε και Ελληνικά.

 

:lol: :lol: :lol:

 

Πέρα από αυτά, δεν ασχολήθηκα με το DJTop Mag και δεν ασχολούμαι εδώ και κάτι χρόνια. Δεν πα να βγάζουν όποιον θέλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα οπως ειπα ειναι σαν να τον εβγαλαν παλι γιατι δεν ειχαν τι αλλο να βγαλουν. Για μενα προφανως και δεν του αξιζε η πρωτη θεση. Τα asots εχουν παψει εδω και αρκετα χρονια να εχουν αυτο το "κατι" και εκπεμπουν μονο και μονο για λογους promotion καθαρα. Ακομα και οι fans το κραζουν καθε βδομαδα. Ποια yearmix αυτα που βγαζει τοπ τρακ το Gaia - Tuvan? Γενικα πιστευω πως βρισκεται σε παρακμη και το χειροτερο ειναι να συνεχιζει να το παιζει βασιλιας. Σιγουρα δεν συγκρινεται το κοινο του Tiesto και του Armin με αυτο του Emery και του Schulz, ειναι τεραστια τα μεγεθη και ισως αυτη ειναι "τρυπα" σε τετοιου ειδους ψηφοφοριες. Ισως αν αλλαζαν και καποια κριτηρια να ηταν αντικειμενικοτερα τα αποτελεσματα.

Οσο για τον Guetta ξερεις ποσο πολυ τον θαυμαζει ο αρμιν ε? Μη σου πω τον εχει και για προτυπο. Επισης αλλο Guetta και αλλο Tiesto, μην με τρελλαινεις (παλι):P.

 

Καθόλου άδικο. Η house δεν είναι μουσική.

Ξέρω ξέρω. Υπερβολές... =ρ

 

Τι ειπες?!:mad: :o Ενταξει εχει house και house, αναλογα. Μερικα οντως δεν ακουγονται.

Και κατι τελευταιο διαβαζα στο djmag εκει που εχει τα κειμενακια και λεει για τον armin:

Style: Trance and progressive, with a slight touch of house. axaxaxa:-D

plus

Which actor would play you in a film of your life? : Jim Carrey Συμφωνω απολυτα.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε είχα πάθος με τον Άρμιν. Τώρα τον αγαπώ. Και η αλήθεια είναι ότι θέλω να τον πιασω και να του κάνω μια ΣΛΑΠ στη μάπα , αλλά εξακολουθώ να τον αγαπώ. Οπότε δε συμμερίζομαι τα από πάνω =ρ

 

Στην παρούσα φάση έχω πάθος με τον Μάρκους. Και λίγο λιγότερο πάθος τους Αμπόβ. Κι εύχομαι να μη βγει κανείς ποτέ πρωτος για να συνεχίσουν να βαράνε για πάντα. Η πρώτη θέση νομίζω σε βάζει σε μαρκετινγκίστικη λογική που καλό είναι να λείπει παντελώς από τέτοια σκηνικά. Ο κύριος στόχος πρέπει να παραμένει "ΒΑΡΑΩ".

 

A. Κι απ' όσα διάβασα στο τοπ100, ένα πράμα μου μεινε εμένα.

Best thing about being a DJ?

You have the best life in the world

Τιέστος είπεν. Έτσι. Πάρτε το. Απλό, λιτό κι απέριττο και φάτε το στη μάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν συμμεριζεσαι, οτι ειναι φιλος με τον Guetta?σε πειραζω

Την αποψη μου ειπα, αν και δεν πιστευω να ειπα κατι παραλογο, αλλα νταξι αμα τον αγαπας αλλαζει το θεμα...:P

Σε "μαρκετινγκιστικη λογικη" εχουν μπει εδω και αρκετο καιρο, και οχι μονο αυτοι αλλα γενικα η πλειοψηφεια, απο τοτε που αρχισαν να χωνουν releases και παρατησαν το clubακι που επαιζαν καθε σαββατοβραδο σε καμια γειτονια του αμστερνταμ. Κακο? Οχι βεβαια, αλλα ετσι ειναι τα πραγματα. Εσυ καλα τα λες αλλα στην πραγματικοτητα σκοπος και ονειρο ειναι η πρωτη θεση.

 

Best thing about being a DJ? You have the best life in the world

Τιέστος είπεν. Έτσι. Πάρτε το. Απλό, λιτό κι απέριττο και φάτε το στη μάπα.

 

Εμ κατι θα ξερει αυτος. Ψεμματα ειπε?:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το χειροτερο ειναι να συνεχιζει να το παιζει βασιλιας.

 

Αυτό είναι το χειρότερο! Μου την δίνει αφάνταστα...

Φτάνει και με της καρδούλες ρε, ισνάφι :mad:

 

 

Τιέστος είπεν. Έτσι. Πάρτε το. Απλό, λιτό κι απέριττο και φάτε το στη μάπα.

 

Έτσι είναι, ταξιδεύουν σε όλον τον κόσμο, έχουν μια ζωή που θα την ζήλευε και η κουτσή Μαρία και πληρώνονται γιαυτό! Πφφφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 φορές, και μία στο London Ontario :-)

 

Αν και έχω κόψει τα after hour clubs στο Toronto, εκεί που παίζουν όλοι οι μεγάλοι dj κτλ. Πήγα αρκετές φορές, είδα/άκουσα αυτούς που ήθελα αλλά σιχάθηκα τον κόσμο. Όλο 20χρόνα τέρμα κουμπωμένα σε MDMA και E, οι 40άριδες κινέζοι που κάθονται ακριβώς στη μέση του club, τίγκα στην κοκα. Ε δεν παλεύεται, με ξενερώνουν τελείως... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O.o Τοσο ασχημα? Δεν πειραζει μην ξαναπας τοτε.:P

Ο dead πως σου φανηκε? Εμενα μου την σπαει η κουκουλα που φοραει. Ειμαστε σοβαροι?!

Για την μουσικη του δεν εχω να πω κατι μια χαρα. Οπως λεγαμε και με τον tzino πριν καιρο εχει καταντησει βαρετος και ολα του τα κομματια μοιαζουν, εχει βγαλει ομως μερικα καλα. Γενικα δεν με χαλαει και τοσο η μουσικη του αλλα μου την σπαει αυτο το ολο θεμα με την στολη. Δεν ξερω ομως στα live μπορει να πεταει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι δυστυχώς τόσο άσχημα.. Έχω μήνες να πάω, και έχω χάσει πολλά live που κατα τα άλλα δεν πρόκειται να έχανα. Τι να κάνεις όμως...

Αντιθέτως, στις ΗΠΑ δεν παίζει τέτοιο θέμα. Οι νόμοι τους για τα ναρκωτικά είναι ποιο αυστηροί. Αυτό σε καμία περίπτωση δεν λέει ότι δεν βρίσκεις γενικότερα, απλά όχι στα live των dj (ευτυχώς για μένα δηλαδή, που δεν πάω να κουμπωθώ αλλα να απολαύσω την μουσική...)

 

edit

Οσο για τον dead, δεν τρελαίνομαι. Δεν γουστάρω πολύ house. Κατα τα άλλα, έχω ακούσει αρκετά δικά του και συμφωνώ σαυτό που λέγατε.. Ότι είναι βαρετός και μονότονος.

Απο την άλλη, δεν με ξενερώνει πολύ η στολή. Αντιθέτως το βρίσκω πρωτότυπο. Αυτό που μου την δίνει είναι οταν βλέπω άλλους να το φοράνε. Εχω δει κινεζάκια σε στάσεις λεωφορείων κτλ... ΑΥΤΟ είναι σπαστικό :P

Επεξ/σία από Kasrith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ βιάστηκα να πατήσω δημοσίευση :P

έκανα edit

 

---------- Προσθήκη στις 19:14 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:02 ----------

 

επίσης

 

 

Όταν τους είδα τον Σεπτέμβρη στο Vision, Chicago έπαιξαν ενα απο τα rmxs. Το original απλά τασπαγε, περιμένω νακούσω τι δημιούργησαν μετά απο τόσο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...