Προς το περιεχόμενο

Windows 7 E : Από €119 έως €299 το κόστος χωρίς δυνατότητα αναβάθμισης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η beta είναι δοκιμαστική screenshot, testάρισμα για bugs κτλπ κτλπ και προφανώς είναι τσάμπα...

 

η final θα δωθεί στους κατασκευαστές τέλη Ιουλίου και στα ράφια θα είναι τέλη Οκτωβρίου

 

Eαν η final θα ειναι στα ραφια στα τελη Οκτωβριου, τοτε πως ο GeorgeMan την εχει εδω και 1 μηνα??:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 193
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλέπω ότι πολλοί θεωρούν τις τιμές πολύ λογικές και ίσως να είναι σε σχέση με τα Vista αλλά... Μicrosoft ξέρουμε να κάνουμε και πράξεις!

 

Στο αμερικάνικο Microsoft Store τα έχουν κοστολογήσει ως εξής:

 

Windows 7 Home Premium $119.99 ή περίπου €85 αντί για €119

Windows 7 Professional $199.99 ή περίπου €142 αντί για €285

Windows 7 Ultimate $219.99 ή περίπου €156 αντί για €299

 

και όχι μόνο αλλά τα προσφέρουν αυτή τη στιγμή για pre-order τα Home Premium στα $49.99 ή περίπου €36 και τα Professional στα $99.99 ή περίπου €71.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

Σύμφωνα με το windows7upgradeoption.com για την Ελλάδα θα έχουμε νεότερα από τον Σεπτέμβριο: Thank you for your interest in the Windows 7 Upgrade Option Program.

Our ordering site is not yet available for your region. Please return to this site on 31-August-2009 to order your upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θανατηφόρα επιχειρήματα για αυτή την άποψή...

 

ενα χρονο πριν...

 

http://arstechnica.com/microsoft/news/2008/07/microsoft-lies-to-xp-users-and-they-start-to-love-vista.ars

 

http://hothardware.com/News/Once_Tricking_Into_Using_It_Users_Like_Vista/

 

 

mojave θελατε ε?

 

ας τα πουμε καλυτερα windows7.

 

ετσι κι αλλιως καινουργια λειτουργικα βγαινουν καθε τρίμηνο, τι τα περασατε? Duke Nukem ?

 

 

θυματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eαν η final θα ειναι στα ραφια στα τελη Οκτωβριου, τοτε πως ο GeorgeMan την εχει εδω και 1 μηνα??:shock:

 

Μα κανείς μας δεν έχει τη final. Είτε έχουμε την 7100 που είναι η λεγόμενη Release Candidate και διατίθεται επίσημα δωρεάν από την Microsoft, είτε κάποιο από τα επόμενα builds που προέρχονται από διαρροή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη η 7100 ειναι η beta?

Γιατι ο φιλος GeorgeMan και αλλοι μου συνιστουν να μη τη βαλω γιατι ειναι γεματη bugs...

 

Βλέπω ότι πολλοί θεωρούν τις τιμές πολύ λογικές και ίσως να είναι σε σχέση με τα Vista αλλά... Μicrosoft ξέρουμε να κάνουμε και πράξεις!

 

Στο αμερικάνικο Microsoft Store τα έχουν κοστολογήσει ως εξής:

 

Windows 7 Home Premium $119.99 ή περίπου €85 αντί για €119

Windows 7 Professional $199.99 ή περίπου €142 αντί για €285

Windows 7 Ultimate $219.99 ή περίπου €156 αντί για €299

 

και όχι μόνο αλλά τα προσφέρουν αυτή τη στιγμή για pre-order τα Home Premium στα $49.99 ή περίπου €36 και τα Professional στα $99.99 ή περίπου €71.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

Σύμφωνα με το windows7upgradeoption.com για την Ελλάδα θα έχουμε νεότερα από τον Σεπτέμβριο: Thank you for your interest in the Windows 7 Upgrade Option Program.

Our ordering site is not yet available for your region. Please return to this site on 31-August-2009 to order your upgrade.

 

και στα torrentάδικα πόσο πωλουνται :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
στο sharing των folders στο netbook που έχει windows xp home δεν βλέπω group policies κτλπ κτλπ...τελείως χύμα στο κύμα

 

Ενω τα XP Pro εχουν group policies ε? :P

 

Δηλαδη η 7100 ειναι η beta?

Γιατι ο φιλος GeorgeMan και αλλοι μου συνιστουν να μη τη βαλω γιατι ειναι γεματη bugs...

 

Ισα ισα σου συνιστουμε να τη βαλεις ΑΝ εχεις ορεξη και διαθεση να δεις περι τινος προκειται. Που ξερεις, ισως μεινεις με πολυ θετικες εντυπωσεις και ετσι τα windows 7 να ειναι το λειτουργικο που θα σε συνοδευει τα επομενα χρονια. Ισως μεινεις και με πολυ κακες, αλλα τουλαχιστον θα εχεις σχηματίσει ιδία αποψη επι του θεματος αντι να ρωτας τον καθενα.

Και στη τελικη, αν υπαρχει παντα ορεξη, το μονο που ενδεχομενως "χασεις" ειναι λιγες ωρες απο τη ζωη σου... :-)

 

Εγω την 7100 εχω (beta), 64bit αγγλικη. Με περιπου 3 κλικ ομως γινεται ελληνικη (κατεβασμα του επισημου πακετου Ελλνικης γλωσσας απο το windows update).

Δυστυχως η 72xx δεν εχει leakαριστει καπου ως 64bit.

 

Ειλικρινα δε ξερω γιατι χαρακτηριζεται "beta", δεν εχω δει το παραμικρο οπως ειπα απο την αρχη. Μονο αυτο με το msn, το οποιο τελικα λυθηκε με 3 κλικ οπως επισης εχει ειπωθει. Στον ενα μηνα που τα εχω στο always on pc και στο main pc, δεν εχω δει ουτε μια μαυρη/μπλε οθονη, ουτε ενα κολλημα, ουτε ενα error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δε μου ειπες, αν δεν υπαρχει σoβαρος λογος να μην βαλω τη beta?

 

Δεν ειναι μόνο οι λιγες ωρες απ τη ζωη μου. Ειναι το φορματ και ολη η βαβουρα που συνεπαγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η v.7100 δεν είναι η beta(v.7000) αλλά η Release Candidate. Είναι το επόμενο στάδιο στη ζωή ενός λογισμικού και έχει διορθώσει κάποια από τα bugs της beta. Επίσης οι επόμενες εκδόσεις έχουν με τη σειρά τους διορθώσει σφάλματα της 7100 κοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Εσυ δε μου ειπες, αν δεν υπαρχει σoβαρος λογος να μην βαλω τη beta?

 

Δεν ειναι μόνο οι λιγες ωρες απ τη ζωη μου. Ειναι το φορματ και ολη η βαβουρα που συνεπαγεται.

 

Αναλογα την υπομονη σου! :P

 

Εγω ειπα "αφου τη δινουν δωρεαν, κι αφου ετσι κι αλλιως μεχρι τον επομενο μάη θα ξανακανω φορματ, ας τη δοκιμασω να δω τι ειναι!"

Και ετυχε να ειναι πολυ καλη!

 

Κατι αντιστοιχο ειχε γινει και τον Οκτωβρη του 2006, οποτε και διερρευσε μια δοκιμαστικη των Vista (βγηκαν αρχη 2007). Και τοτε ειχα δοκιμασει, και δε μου αρεσαν καθολου γιατι στο τοτε μου συστημα κυριολεκτικα σερνονταν!

 

Ναι ειναι βαβουρα το ξερω, αλλα μπορει να ειναι βαβουρα για καλο.

Αν δε θες να το "παιξεις" beta tester, απλα περιμενε την κανονικη εκδοση και βαλτη χωρις "σπασιματα", απλα και μονο για τη δοκιμαστικη περιοδο των 30 ημερων για να δεις αν σου αρεσει.

 

Σιγουρα παντως ειτε τωρα ειτε σε μερικους μηνες θα πρεπει να τη δοκιμασεις, αλλιως δε μπορεις να ξερεις αν ειναι οντως καλυτερη ή χειροτερη και αν ταιριαζει στα γουστα σου.

 

Και τελος, μη ξεχνας οτι το αν θα σου αρεσει ή οχι εχει να κανει και με τις ρυθμισεις που διατιθενται. Τα XP σου αρεσουν με τις προεπιλεγμενες ρυθμισεις οταν εγκαθιστανται? Εμενα σιγουρα οχι! Οποτε ψαξε το λιγακι.

 

@vag: Αφου οι "επομενες της RC ισως να εχουν διορθωσει προβληματα της RC", τοτε και η RC beta ειναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vag: Αφου οι "επομενες της RC ισως να εχουν διορθωσει προβληματα της RC", τοτε και η RC beta ειναι :P

 

offtopic:

Η 7100 είναι official release, οι επόμενες είναι απλά builds, δηλαδή compile του κώδικα χωρίς όμως να "πακετάρονται" ως release, αλλά περισσότερο σαν patches της ήδη υπάρχουσας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Oops, απο Seven σε μετεπειτα dual boot XP/Seven υπαρχει ενα κολλημα (επιλυσιμο).

Απο XP σε Seven no problemo, δημιουργειται μονο του το μενου.

 

 

Ευτυχως που εχουμε κατι παρσι εδω και μας ξεκολλανε ωρες ωρες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου πες, παιζεις ολα τα games του PS2 στον PS2 emulator?

Κάνε το κλασικό. Βάλε win 7 :P (μπορεί να μπαίνουν και σε ps2!!) Πλάκα κάνω. Είσαι σε λάθος topic φίλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...