Προς το περιεχόμενο

Windows 7 E : Από €119 έως €299 το κόστος χωρίς δυνατότητα αναβάθμισης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 193
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πω πω αρχισαμε παλι τα κολληματα!Ακομα για τα xp μιλαμε...Τελικα ο μισος πλανητης εχει φαει κολλημα με αυτο το πλεον αχρηστο λειτουργικο!

 

Αν ήταν άχρηστο, δεν θα κρατούσε 9 χρόνια.. Και μην ξεχνάς πως εταιρείες δεν πρόκειται να το αναβαθμίσουν για τουλάχιστον 2 χρόνια ακόμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν άχρηστο, δεν θα κρατούσε 9 χρόνια.. Και μην ξεχνάς πως εταιρείες δεν πρόκειται να το αναβαθμίσουν για τουλάχιστον 2 χρόνια ακόμη...

Κρατησε 9 χρονια γιατι η microsoft ηταν ξεροκεφαλη οχι γιατι ηταν το ιπερλειτουργικο.Και για πες μου λοιπον τι το καλο εχει πλεον αυτο το λειτουργικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατησε 9 χρονια γιατι η microsoft ηταν ξεροκεφαλη οχι γιατι ηταν το ιπερλειτουργικο.Και για πες μου λοιπον τι το καλο εχει πλεον αυτο το λειτουργικο?

 

ξεκιναει με λιγοτερη χρηση της RAM ωστε να τη βλεπεις και να χαιρεσαι...Α και δε σου στερει τη χαρα του format μετα απο λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκιναει με λιγοτερη χρηση της RAM ωστε να τη βλεπεις και να χαιρεσαι...Α και δε σου στερει τη χαρα του format μετα απο λιγο

 

Μονο που σημερα ειμαστε στους πολυπυρηνους επεξεργαστες και στο directx10(κοντευουμε 11).Σε θεματα ασφαλειας τα xp πολυ χειροτερα πλεον απο τα υπολοιπα.Τωρα μην μου πειτε οτι τα xp παραμενουν ακομη το κορυφαιο λειτουργικο γιατι θα τρελαθω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο λειτουργικο που εχει δει ποτε ο πλανητης ειναι τα xp και λετε ο,τι θελετε...ειδικα μετα την κυκλοφορια των service pack....

Τι να λεμε τωρα,εχουν περασει απο τα χερια μου ΟΛΕΣ οι εκδοσεις των windows...μακραν η καλυτερη.

Τα σβηστα ειναι απο τα χειροτερα εχω δει, ο,τι πιο δυσλειτουργικο και φυσικα τρωει την ραμ σαν φουστης.

Βεβαια το χειροτερο λειτουργικο που εχω χρησιμοποιησει ειναι διχως αμφιβολια τα millenium...

Μιλαμε μια blue screen of death καθε δυο μερες...Νομιζω ειχαν κολλησει και οταν τα παρουσιαζε ο συνονοματος...Ντροπη.

Οσοι αμφισβητουν τα xp ειναι απλα n denial η απλως θελουν να την σπασουν στους υπολοιπους...

29 κατασκευαστες πλυντηριων και ο μισος πλανητης τα χρησιμοποιει...αυτοι ξερουν...

Οσον αφορα τις τιμες,με αφηνουν παγερα αδιαφορο...

Ψωνιζω ΠΑΝΤΑ αυθεντικα ΟΤΑΝ νιωθω οτι δεν με κοροιδευουν...

 

Πχ play.com...γιατι να την κατεβασω την ταινια?την παιρνω με 6 ευρω και καθαρισα...και εξασκω και τα αγγλικα μου...

Bundle εκδοσεις παιχνιδιων....κλπ κλπ

 

Δεν απαιτω,ουτε καν θα αρχισω να ουρλιαζω σαν γκομενα,για τις τιμες...

Οταν θα βγουν πειρατικα με δυνατοτητα update θα τα δοκιμασω.

Ως τοτε xp και δεν εχω κανενα προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο λειτουργικο που εχει δει ποτε ο πλανητης ειναι τα xp και λετε ο,τι θελετε...ειδικα μετα την κυκλοφορια των service pack....

Τι να λεμε τωρα,εχουν περασει απο τα χερια μου ΟΛΕΣ οι εκδοσεις των windows...μακραν η καλυτερη.

Τα σβηστα ειναι απο τα χειροτερα εχω δει, ο,τι πιο δυσλειτουργικο και φυσικα τρωει την ραμ σαν φουστης.

Βεβαια το χειροτερο λειτουργικο που εχω χρησιμοποιησει ειναι διχως αμφιβολια τα millenium...

Μιλαμε μια blue screen of death καθε δυο μερες...Νομιζω ειχαν κολλησει και οταν τα παρουσιαζε ο συνονοματος...Ντροπη.

Οσοι αμφισβητουν τα xp ειναι απλα n denial η απλως θελουν να την σπασουν στους υπολοιπους...

29 κατασκευαστες πλυντηριων και ο μισος πλανητης τα χρησιμοποιει...αυτοι ξερουν...

Οσον αφορα τις τιμες,με αφηνουν παγερα αδιαφορο...

Ψωνιζω ΠΑΝΤΑ αυθεντικα ΟΤΑΝ νιωθω οτι δεν με κοροιδευουν...

 

Πχ play.com...γιατι να την κατεβασω την ταινια?την παιρνω με 6 ευρω και καθαρισα...και εξασκω και τα αγγλικα μου...

Bundle εκδοσεις παιχνιδιων....κλπ κλπ

 

Δεν απαιτω,ουτε καν θα αρχισω να ουρλιαζω σαν γκομενα,για τις τιμες...

Οταν θα βγουν πειρατικα με δυνατοτητα update θα τα δοκιμασω.

Ως τοτε xp και δεν εχω κανενα προβλημα...

 

Σιγουρα δεν μπορει κανεις να αμφησβητησει τον ρολο των xp,αλλα δεν παυει να ειναι πλεον ειναι αρχαιο λειτουργικο που πλεον προσφερει πολυ λιγα.Δυστυχως η ευτυχως η τεχνολογια εχει φτασει παρα πολυ μακρια απο την εποχη των xp.Για μενα απλα παραμενουν σαν μια καλη αναμνηση και σαν το πρωτο μου λειτουργικο(ειμαι σχετικα νεος στον χωρο μπορω να πω σε σχεση με αλλους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα πια πολλα προγραμματα ειναι συμβατα μονο με βιστα ΚΑΙ xp sp3.Οποτε ας αφησουμε την ιστορια να δειξει ποσοι θα ειναι οι χρηστες που χρησιμοποιουν xp μετα τα εφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα, μία σημαντική διαφορά των Home απο τις Pro (κλπ) εκδόσεις ήταν το Memory Limit.

Δείτε πχ. εδώ:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa366778(VS.85).aspx

 

Πλέον με την μετάβαση απο 32 σε 64bit τα πράγματα αλλάζουν πολύ λόγο της κατά πολύ μεγαλύτερης Max Memory Support...!!! :-)

Φανταστείτε πχ. τα προγράμματα να σέρνονται στα XP όταν ο χρήστης είναι απαιτητικός (πχ. κάνει 3D Modeling ή HD Video Editing).

Που να σηκώσεις τα καρέ απο βίντεο και να τα επεξεργαστείς απο τη στιγμή που είσαι περιορισμένος μόνο σε 3-4 GB Ram..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υπενθυμίσω ότι και τα xp κυκλοφόρησαν στα 64 bit? Οπότε για ποιον περιορισμό μνήμης μιλάμε;

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 03:03 ----------

 

Αααα και για να μην το ξεχάσω... τώρα τα νέα windows από 500 € τώρα μόνο 300 €. Τρέξτε να προλάβετε! Η microsoft τρελάθηκε!!!!:lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Παλιότερα, μία σημαντική διαφορά των Home απο τις Pro (κλπ) εκδόσεις ήταν το Memory Limit.

Δείτε πχ. εδώ:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa366778(VS.85).aspx

 

Πλέον με την μετάβαση απο 32 σε 64bit τα πράγματα αλλάζουν πολύ λόγο της κατά πολύ μεγαλύτερης Max Memory Support...!!! :-)

Φανταστείτε πχ. τα προγράμματα να σέρνονται στα XP όταν ο χρήστης είναι απαιτητικός (πχ. κάνει 3D Modeling ή HD Video Editing).

Που να σηκώσεις τα καρέ απο βίντεο και να τα επεξεργαστείς απο τη στιγμή που είσαι περιορισμένος μόνο σε 3-4 GB Ram..?

+1

Ο μόνος sσοβαρός λόγος για να βάλεις Vista!

Τι ασφάλεια μου λες...τι γραφικά...λες και στο PC χρησιμοποιείς τον Browser τον Windows και χαίρεσαι...Οι εφαρμογές να βοηθούνται είναι το θέμα

 

edit

δεν είχα ακούσει καλά λόγια για τα windows xp 64bits για αυτό το είπα...

Επεξ/σία από Nightstrike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σιγά τις τιμές πανάκριβες είναι και ο κυρ μπίλης το αρχιλαμόγιο να σε εκμεταλευτεί θέλει και οχί να σου δώσει κατί πραγματικά καινότομο ,120 για ένα λειτουργικό τα θεωρώ πολλά και μαλλίστα η βασική έκδοση έχει ένα σημαντικότατο μειονέκτημα δεν έχει xp mode οπότε μαπά το καρπούζι για όσους θέλουν να παίζουν games, επομένως εγώ δεν θα επικροτήσω την κουτοπόνηρη λογική του κυρ Μπίλη αλλά θα την πάρω από τους πειράτες ,που τουλάχιστον μου την δίνουν τσάμπα παρά να την πάρω από τον καπετάν Μπιλ που στην παραγματικότητα είναι ένας νομίμος πειρατής ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...