Προς το περιεχόμενο

Ελληνικός Cult κινιματογράφος


DooM_STeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κανείς που μπορούμε να προμηθευτούμε κάποιες Cult

ταινίες μικρού μήκους ελληνικής παραγωγής, που κατα καιρούς βλέπουμε σε

Φεστιβάλ Cult Κινηματογράφου.Συγκεκριμένα σαν λάτρης του είδους, είχε τύχει κάποτε

να δω ενα αριστούργημα με όνομα "Coca Χασίς και αλητεία 1" και απο τότε δεν μπορώ

καν να βρώ ποιός το έχει γυρίσει...

 

καμία ιδέα κανείς πού κυκλοφορούν τετοιες ποιότητες? :D

μία λίστα με αντιστοιχες ταινίες , για όποιον ενδιαφέρεται να ασχοληθεί ειναι η εξής:

 

V for Veronica

 

Karate τυφλή φυγή

 

Dajenech

 

Ο Πανίσχυρος Μεγιστάνας των Ninja

 

Count Giagoula

 

Giagonan I, II

 

Η σιωπή των αυγών

 

Hitokiri

 

Splattermovie I, II, III

 

Coca χασίς και αλητεία Νο2

 

A Dark Tale of Love

 

Δέντρο, σπαθιά και αίματα

 

Operation Red Crime

 

Gang of five : Bring it on Santa

 

Menos

 

Οι ninja του Αγρινίου

 

Terror in Metsovo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι πως κάποιες από αυτές τις ταινίες κυκλοφορούν στο internet δωρεάν, ανεβασμένες από τα παιδιά που τις γύρισαν. Εγώ ο ίδιος έχω κατεβάσει στο παρελθόν τα "Hitokiri", "Η σιωπή των αυγών", "Karate τυφλή φυγή". Και το "Ο Πανίσχυρος Μεγιστάνας των Ninja" πρέπει να κυκλοφορεί στο internet.

 

Τώρα εγώ έχω 2-3 dvds κάπου χωμένα. Πχ κυκλοφόρησε ένα κόμικ του πανίσχυρου μεγιστάνα και είχε και το dvd μαζί με διάφορα extras. Ή πήρα το Giagonan 2 σε ένα cult festival απ' τον Γιάγκο.

 

Γενικά αν ψαχτείς στο internet όλο και κάτι θα βρεις μια και τα παιδιά που κάνουν αυτές τις ταινίες το χρησιμοποιούν ως κύριο μέσο προώθησης. Αν δεν υπάρχει κάποια ταινία στο internet μπορείς να επικοινωνήσεις με κάνα παιδί και να σου στείλει ένα dvd, δε νομίζω να το αρνηθεί. πχ αυτοί που γύρισαν τα "Κόκα, χασίς και αλητεία" έχουν myspace.

 

Postάρω μερικά links στα οποία μπορείτε να βρείτε διάφορα καλούδια:

 

OtiNaNAi productions (βρίσκετε τα πάντα συμπεριλαμβανομένων και ταινιών όπως το "The Blair Kitch Project" και το "James Δοντ - Επιχείρησις Ρωσομπλιέτ", δωρεάν κατέβασμα εννοείται).

 

giagos.gr. Έχει κάποιες πληροφορίες επικοινωνίας. Απ' ότι ξέρω δεν έχει ανεβάσει τις ταινίες του για download, ίσως αν επικοινωνήσεις μαζί του και του ζητήσεις καμία να στις στείλει.

 

Underworld Films, το blog της ομάδας που δημιούργησε το Hitokiri και γυρίζει το Hitokiri 2 και άλλες. Θα βρεις νέα, φωτογραφίες και δωρεάν υλικό για κατέβασμα.

 

Επίσημο site της ταινίας "Η σιωπή των αυγών". Δε χρειάζεται να πω τίποτα άλλο, εννοείται έχει τσάμπα download.

 

Γενικότερα παίζουνε πολλά στο net. Όσον αφορά το "Κόκα, χασίς & αλητεία" προσπάθησε να επικοινωνήσεις με αυτόν εδώ. Ίσως μπορεί να σε βοηθήσει.

 

ΥΓ1:Πώς άντεξες και είδες "Coca, xasis & alhteia"; Έχουν πολύ καλές σκηνές μάχης αλλά γενικότερα όταν έβλεπα το 2, πέρασε πολλές φορές από το μυαλό μου να πάρω καμιά μίξη κόκας και χασισιού μπας και περάει πιο ανώδυνα η ώρα.

ΥΓ2:Αν θες σκληροπυρηνικό cult checkαρε Φωκίωνα Μπόγρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ω καλά είσαι. Έχεις δει την άλλη ταινία μεγάλου μήκους που έχει κάνει, το "Η Επιστροφή των Καθαρμάτων"; Η τελευταία ταινία του Σουγκλάκου.

 

Και οι ταινίες μικρού μήκους που έχει κάνει λένε, υπερcult κι αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπέρα σε όλους ,

 

doom_ster ρε φιλε το gang of 5 bring it on santa που το ανακάλυψες?!

 

είμαι ένας από τους δύο που φτιάξαμε αυτό το φιλμάκι.Είχα ανεβάσει στο youtube trailer μόνο

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=UXy654e-e4c[/ame]

 

Για πολύ δράση μιλάμε τότε.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...