Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για κόστος κατασκευής site.


attsifte

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λόγο μη-εμπειρίας σε θέματα σχετικά με τιμές θα ήθελα να μάθω (περίπου, πάνω-κάτω) πόσο στοιχίζει η κατασκευή ενός site παρόμοιου με αυτό, χωρίς όμως την χρήση του shopping cart, πιο απλό να έχει μόνο την "βάση" με τα κοσμήματα και τις υπόλοιπες λειτουργίες του.

 

Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

η καλυτερη λυση ειναι να ρωτησεις μερικες εταιριες που ασχολουνται με το θεμα να σου δωσουν μια τιμη.

 

 

btw το site που εχεις δωσει ολα τα προιοντα εχουν 0 ευρω... λετε να παραγγειλω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500?? 600?? 700??

 

Πολύ λίγα παιδιά... απλώς πολύ λίγα λέτε.

 

Εάν θες να σου το φτιάξει μία εταιρεία, που θα σου παρέχει τα πάντα η τιμή ξεκινάει από τα 1.500 (το λιγότερο) και μπορεί να ανέβει πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx για τις απαντήσεις, αλλά δεν θα πάει σε εταιρία, κάθε κομμάτι μπορει να γίνει χωριστά, για παράδειγμα απο τις τιμές που λέτε μπορεί να κοστίσει 600-700 η κατασκευή και λίγα ακόμα το hostin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο attsifte ρώτησε πόσο θα κοστολογούσε κάποιος ένα site του επιπέδου που έδειξε. Ποιο πολύ για έτοιμο template μου φέρνει και λίγη χρήση photoshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ πιστεύω οτί ένα καλό στατικό σαιτ με αρκετές σελίδες και υλικό μπορεί άνετα να φτασει 1000-1300Ε. Για δυναμικό η τιμή αυτή ανεβαίνει λίγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας χρεώνει ότι θέλει. Το θέμα είναι τι υπηρεσίες θέλει αυτός που θέλει να κάνει τη σελίδα.

Θέλει έτοιμο template; Θέλει κάτι custom made; Τι στυλ πιστεύει ότι θα εξυπηρετούσε και ποιος ή ποια εταιρία μπορεί να το αποδώσει;

Αν μιλάμε για έτοιμο template, και τα 600 ευρώ είναι πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω σχέση με το χώρο, είμαι σχεδιαστής οπτικής επικοινωνίας, Θα έλεγα οτι έιναι αναλογα με το τι ζητάς. Αν θέλεις κάποιος να σου το σχεδιάσει, αυτό περιλαμβάνει να σου δείξει σχέδια, να διαλεξεις, έρευνα, αναλυση, αλλαγές κλπ...τότε το λιγότερο για τον σχεδιαστή ειναι τα 1.500 ευρώ. Εάν θέλεις και κάποιον να στο "γράψει" δηλάδη να ασχοληθεί με το css, html κλπ..η να βάλει κάποιες φόρμες, γενικά κάποιον web developer τότε ανάλογα με αυτό που θα σου κάνει θα ζητήσει και την αμοιβή του. Υστερα έιναι και το πόσο υλικό θα βάλει μέσα. Όλα αυτα χρεώνονται. Πίσω απο το "χτίσιμο" ενός επαγγελματικου website κρύβονται πολλοι παραμετροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

πρωσοχη και εγω εναν απ' αυτους τους φτηνους με 520 euro εχω βαλει να μου φτιαξει το e-shop μου και ειμε μια βδομαδα χωρις να λειτουργει το καλαθι αγορων.

ξερει κανεις σας να με βοηθήσει ?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...