Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω να αγοράσω tailwind 2 αλλά όλες οι σελίδες που μπαίνω τα πουλάνε 60 -70 ευρώ δηαλδή μαιμού! Το eastbay έχει ένα δυο ξεχασμένα χρώματα. Μια φορά παρείγγειλα απο ricardo τα air max 97 με κάτω από 100 ευρώ και την πάτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μολις ολοκληρωσα μια παραγγελια απο το http://www.sportsunlimitedinc.com με αποστολη με κλασσικο ταχυδρομειο και κοστος τελωνειου 3 ευρω. περιπου 15 μερες πηρε για να ερθει. ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το οτι δεν φταίνε αυτοί είναι σίγουρο. Κάπου αλλού έχει γίνει η μλκία ίσως η usps ίσως στο αεροδρόμιο. Εμένα η παραγγελία που έκανα πρόσφατα έφυγε στισ 26 απο αμερική και 29 ήταν Ελ. Βενιζέλος.

 

Απάντηση έχεις πάρει σε κανένα απο τα e-mail? Τα λεφτά σου δεν νομίζω να τα χάσεις, οπότε μην αγχώνεσαι, το θέμα είναι να έρθουν τα πράγματα που έχεις παραγγείλει. Α να ξέρεις οτι στα e-mail αργούν λίγο στην απάντηση γιατί παίζει και η διαφορά ώρας!

 

Εγώ στην αρχή είχα θέσει το θέμα του ότι δεν έγραψα postal code στο site του eastbay αλλά από τη στιγμή που με ενημέρωσαν σήμερα ότι εφόσον η πληρωμή έγινε μέσω PAYPAL

θα ενημερωθεί από εκεί η Διεύθυνση τότε είπα "κανένα πρόβλημα δεν θα έχω". Μήπως όμως καθυστέρησε να φύγει από Αμερική για αυτό το λόγο? Δεν ξέρω τι να υποθέσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ αδερφέ,ήθελα αυτά σαν τα "μπακλαβαδωτά" που δείχνει,αλλά χωρίς το "καπιτονέ" τους...

 

Έξι χρόνια τα έβγαζα μόνο για να κοιμηθώ,χειμώνα,καλοκαίρι,νερά,σκόνες,οδήγηση,πεζοπορία,μηχανάκι,κλώτσαγα και κουτάκια στα πεζοδρόμια αλλά πάλιωσαν,γλυστράνε,τα πήγα και σε τσαγγάρη για μαζέματα αλλά χάσανε και την "αδιαβροχότητά" τους...Είχαν ραμένη εσωτερικά πέτσινη φόδρα και το γαζί ήταν εσωτερικό,φάση μιλάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα παραγγελια 28/10 και σημερα μου ηρθε ειδοποιηση να παραλαβω απο ελτα τα χρηματα ειναι οπως σε ολους 3 euro.παραξενω μου φαινεται παντως ηρθαν αρκετα γρηγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα

Μια βοηθεια και για μενα αν ειναι δυνατο.

Παραγγελια απο Ην Πολιτειες στις 7-10-10 (1 ζευγαρι αθλητικα παπουτσια αξιας 85 δολλαρια συν 14 μεταφορικα), αποστολη απο τον πωλητη την επομενη ημερα.Βαζοντας το tracking number στη usps μου δειχνει οτι 13-10-10 ειναι στην Ελλαδα.Τωρα ειναι ηδη 30 ημερες απο την παραγγελια χωρις καμμια ειδοποιηση,εχω κανει 1-2 ερευνες στο τοπικο ταχυδρομειο,τους εδωσα και το tracking number να το ψαξουν αλλα τιποτα,δεν εμφανιζεται καμμια καταχωρηση.Τι αλλο πρεπει να κανω.Εχω βεβαια ακομα 15 ημερες πριν ανοιξω dispute στο paypal,αλλα απο τη στιγμη που εμφανιζεται ο πωλητης να εχει κανει σωστα την αποστολη του πως μπορω να του ζητησω κατι.

USPS

Into Foreign Customs, Oct-13-10, 16:39 PM

Arrived Abroad, Oct-13-10, 16:31 PM

International Dispatch, Oct-09-10, 17:14 PM, ISC CHICAGO IL (USPS)

Arrival

Processed through Sort Facility, Oct-08-10, 15:53 PM, CLEVELAND, OH, 44101

Acceptance, Oct-08-10, 13:06 PM, CLEVELAND, OH, 44118

Electronic Shipping Info Received

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παληκαρια εκανα κ εγω προχθες την πρωτη μου αγορα αποeastbay! ενα ζευγαρι παπουτσια τιμπερλαντ μαζι με τα μεταφορικα κοστιζει 100ευρω! ή 140 δολλαρια θα πληρωσω τελωνειο κανενα τεραστιο ποσο; πειτε μου γιατι αγχωθηκα!

κ κατι αλλο με το εκανα την παραγελια μου ηρθε ενα email απο το eastbay με τιτλο order Confirmation πατω εκει που μου λεει να κανω track my order βαζω τα νουμερα κμου βγαζει αυτο Method: Not available until shipped

τι σημαινει αυτο; εκανα κατι λαθος;

πειτε μου γιατι ειμαι πολυ αγχωμενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παληκαρια εκανα κ εγω προχθες την πρωτη μου αγορα αποeastbay! ενα ζευγαρι παπουτσια τιμπερλαντ μαζι με τα μεταφορικα κοστιζει 100ευρω! ή 140 δολλαρια θα πληρωσω τελωνειο κανενα τεραστιο ποσο; πειτε μου γιατι αγχωθηκα!

κ κατι αλλο με το εκανα την παραγελια μου ηρθε ενα email απο το eastbay με τιτλο order Confirmation πατω εκει που μου λεει να κανω track my order βαζω τα νουμερα κμου βγαζει αυτο Method: Not available until shipped

τι σημαινει αυτο; εκανα κατι λαθος;

πειτε μου γιατι ειμαι πολυ αγχωμενος

 

Κατά 99.9% θα πληρώσεις τα κλασσικά 3 ευρώ που έχουμε πληρώσει όλοι.Τίποτα παραπάνω :-).Όσο για το άλλο θεματάκι σου, δεν είναι τίποτα απλά πρώτα πρέπει να σου τα ταχυδρομίσουν και μετά θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το track my order.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά 99.9% θα πληρώσεις τα κλασσικά 3 ευρώ που έχουμε πληρώσει όλοι.Τίποτα παραπάνω :-).Όσο για το άλλο θεματάκι σου, δεν είναι τίποτα απλά πρώτα πρέπει να σου τα ταχυδρομίσουν και μετά θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το track my order.

 

να σαι καλα φιλαρακι! εκαναν 2 φιλαρακια μου αγορες κ πληρωσαν τα 3 ευρω! κ τωρα δεν ειχα τι να κανω κ εψαξα γνωμες για το eastbay k διαβασα κατι ποσα που πληρωθηκαν στο τελωνειο κ εμεινα!

ευχαριστω!

 

(βεβαια μεχρι να ερθουν δε θα ησυχασω )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα

Μια βοηθεια και για μενα αν ειναι δυνατο.

Παραγγελια απο Ην Πολιτειες στις 7-10-10 (1 ζευγαρι αθλητικα παπουτσια αξιας 85 δολλαρια συν 14 μεταφορικα), αποστολη απο τον πωλητη την επομενη ημερα.Βαζοντας το tracking number στη usps μου δειχνει οτι 13-10-10 ειναι στην Ελλαδα.Τωρα ειναι ηδη 30 ημερες απο την παραγγελια χωρις καμμια ειδοποιηση,εχω κανει 1-2 ερευνες στο τοπικο ταχυδρομειο,τους εδωσα και το tracking number να το ψαξουν αλλα τιποτα,δεν εμφανιζεται καμμια καταχωρηση.Τι αλλο πρεπει να κανω.Εχω βεβαια ακομα 15 ημερες πριν ανοιξω dispute στο paypal,αλλα απο τη στιγμη που εμφανιζεται ο πωλητης να εχει κανει σωστα την αποστολη του πως μπορω να του ζητησω κατι.

USPS

Into Foreign Customs, Oct-13-10, 16:39 PM

Arrived Abroad, Oct-13-10, 16:31 PM

International Dispatch, Oct-09-10, 17:14 PM, ISC CHICAGO IL (USPS)

Arrival

Processed through Sort Facility, Oct-08-10, 15:53 PM, CLEVELAND, OH, 44101

Acceptance, Oct-08-10, 13:06 PM, CLEVELAND, OH, 44118

Electronic Shipping Info Received

 

Ευχαριστω

 

Ο πωλητής δεν έχει καμία σχέση με την καθυστέρηση, όπως και τα ΕΛΤΑ η το usps. Το θέμα έχει να κάνει με το τελωνείο. Το δέμα σου βρίσκεται εκεί και περιμένει να εκτελωνιστεί, γι' αυτό και δεν βρίσκουν καμμία καταχώρηση στο σύστημα του ΕΛΤΑ. Κανένας δεν μπορεί να σου δώσει απάντηση για το χρόνο που θα χρειαστεί να γίνει αυτό. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή. Συνέχισε να τσεκάρεις στο usps την καταστασή του, κάποια στιγμή θα εμφανίσει "out of foreign customs" και το δέμα θα αρχίσει να "κινείται".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πωλητής δεν έχει καμία σχέση με την καθυστέρηση, όπως και τα ΕΛΤΑ η το usps. Το θέμα έχει να κάνει με το τελωνείο. Το δέμα σου βρίσκεται εκεί και περιμένει να εκτελωνιστεί, γι' αυτό και δεν βρίσκουν καμμία καταχώρηση στο σύστημα του ΕΛΤΑ. Κανένας δεν μπορεί να σου δώσει απάντηση για το χρόνο που θα χρειαστεί να γίνει αυτό. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή. Συνέχισε να τσεκάρεις στο usps την καταστασή του, κάποια στιγμή θα εμφανίσει "out of foreign customs" και το δέμα θα αρχίσει να "κινείται".

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση

Δηλαδη αν καταλαβα καλα το αφηνω ως εχει και απλως περιμενω.Τι γινεται ομως αν περασουν και οι επομενες 15 ημερες και εχω χασει πλεον το δικαιωμα να δηλωσω απαιτηση επιστροφης χρηματων στο paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...