Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

i know, με courier ειναι σίγουρο όχι απλά πιθανό :D

 

@dzeko7 αν δεν βρεθεί κάποιος να απαντήσει κοίτα εδώ.

 

Policy http://www.eastbay.com/customerserv/help:returnPolicy/

 

Οδηγίες http://www.eastbay.com/customerserv/help:returnUsInternational/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπαρχει κανενα αξιοπιστο site τυπου eastbay αλλα με επωνυμα ρουχα πχ.fred perry gant ευρωπαικο ή αμερικανικο με καλες τιμες?

 

asos.com, πάνω δεξιά δες να σου βγάζει το αγγλικό site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάββατο, 17 Σεπτέμβριος 2011 8:27:38 πμ

 

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αντικείμενα σε Συσκευασία

 

Σάββατο, 17 Σεπτέμβριος 2011 8:34:23 πμ

 

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αντικείμενα σε Συσκευασία

 

Σάββατο, 17 Σεπτέμβριος 2011 8:34:47 πμ

 

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

Σάββατο, 17 Σεπτέμβριος 2011 8:35:04 πμ

 

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

Ρε παιδιά απ' τη στιγμή που γράφει αποστολή συσκευασίας δεν θα έπρεπε να έχω παραλάβει την παραγγελία μου μέχρι σήμερα; Μήπως φταίει το ότι μένω επαρχία; Δώστε μου τα φώτα σας παρακαλώ!! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δέμα πάει πρώτα ΚΔ Ρουφ (τουλάχιστον όσα είναι για Αθήνα), και μετά στο τοπικό σου ταχυδρομείο, από το οποίο μετα περιμένεις ειδοποίηση. Δεν στο στέλνουν απευθείας από το αεροδρόμιο...

 

Τα τοπικά Ταχυδρομεία btw προφανώς και δεν δουλεύουν το Σ/Κ. Για το ΚΔ Ρουφ δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έιχα παραγγήλει κάτι παπούτσια από Αμερική και έρχονται με DHL. Με πήραν τηλ. από την DHL ότι έχει φτάσει το δέμα στο τελωνείο και θέλουν να τους εξουσιοδοτήσω να κάνουν αυτοί τον εκτελωνισμό! Να συμφωνήσω? Είναι τίποτα ύποπτο ή πάντα έτσι γίνεται όταν έρχεται με courrier?

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από όσο ξερω χωρίς να έχω ανάλογη εμπειρία, αν το εκτελωνίσεις μόνος σου γλυτώνεις τα επιπλέον έξοδα εκτελωνισμού της DHL (όχι όμως τους δασμούς κτλ του τελωνείου)

 

από shoes.com που έλεγες πήρες; δεν είχες επιλέξει να προπληρώσεις όλα αυτά τα έξοδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από όσο ξερω χωρίς να έχω ανάλογη εμπειρία, αν το εκτελωνίσεις μόνος σου γλυτώνεις τα επιπλέον έξοδα εκτελωνισμού της DHL (όχι όμως τους δασμούς κτλ του τελωνείου)

 

από shoes.com που έλεγες πήρες; δεν είχες επιλέξει να προπληρώσεις όλα αυτά τα έξοδα;

 

Ναι από shoes.com και όντως είχα προπληρώσει εγγύηση ~30$ ότι δε θα χρεωθώ έξτρα τελωνείο.

Και από την εταιρεία που με κάλεσαν δε μου είπαν για έξτρα χρέωση..

Η ερώτηση μου είναι αν πρέπει να είμαι καχύποπτος με την εξουσιοδότηση που θα τους κάνω γιατί δεν είμαι να τρέχω στα τελωνεία..

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότατα για να πάρουν την άδειά του για τον εκτελωνισμό. Κάτι παρόμοιο κάνει η DHL και για παραγγελίες απ' το Amazon, όπου μάλιστα ένα σκέτο τηλεφωνικό "ΟΚ" δεν αρκεί, αλλά ο πελάτης πρέπει να στείλει fax στην εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ribo7 αν δεν υπήρχε θέμα χρέωσης γιατί σε πήραν τηλ;

 

 

Πιθανότατα για να πάρουν την άδειά του για τον εκτελωνισμό. Κάτι παρόμοιο κάνει η DHL και για παραγγελίες απ' το Amazon, όπου μάλιστα ένα σκέτο τηλεφωνικό "ΟΚ" δεν αρκεί, αλλά ο πελάτης πρέπει να στείλει fax στην εταιρεία.

 

Για να τους κάνω την εξουσιοδότηση να μου το εκτελωνίσουν αυτοί, και μου είπαν ότι δεν υπάρχουν έξτρα χρεώσεις, βαρύνουν τον αποστολέα (επειδή είχα προπληρώσει εγγύηση για τελωνείο).

Απλά δεν είχα ξαναπαραγγείλει με DHL και δεν ήξερα τη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...