Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παλικαρια καλησπερα! λεω να κανω μια αγορα απο eastbay! 1 ζευγαρι φορμες και 1 ζευγαρι παπουτσια, υπαρχει προβλημα αραγε με τελωνειο;

 

 

σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!

 

α και κατι τελευταιο κανενα αλλο site για αγορες παπουτσιων(replay σε τετοιο στυλ) υπαρχει προχειρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σημερα εκανα κι εγω εγγραφη στο eastbay και πηγα να παραγγειλω καποιο ζευγαρι παπουτσαια και μου εβγαλε ενα ποσο 35,99 για φορους κλπ, επειδη δεν εχω ξαναψωνισει και δεν ξερω και πολλα πραγματα ειναι σωστο αυτο η κατι παιζει?

Αυτο μου λεει:

$35.99, Standard

Your order may be subject to additional sales taxes, duty and Customs charges upon delivery that are determined by your local government. Click here for more details.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκανα κι εγω εγγραφη στο eastbay και πηγα να παραγγειλω καποιο ζευγαρι παπουτσαια και μου εβγαλε ενα ποσο 35,99 για φορους κλπ, επειδη δεν εχω ξαναψωνισει και δεν ξερω και πολλα πραγματα ειναι σωστο αυτο η κατι παιζει?

Αυτο μου λεει:

$35.99, Standard

Your order may be subject to additional sales taxes, duty and Customs charges upon delivery that are determined by your local government. Click here for more details.

 

αυτό το ποσό είναι για τα μεταφορικά αλλά αν θυμάμαι καλά τριγυρνάνε κωδικοί που βάζεις πριν το τέλος της παραγγελίας έτσι ώστε να τα γλιτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικά δυστυχώς δεν γλυτώνονται με τίποτα (τουλάχιστον για παραγγελίες από Ελλάδα). Οι διάφοροι εκπτωτικοί κωδικοί που κυκλοφορούν (πχ. στο retailmenot.com) είναι της τάξης του 10-15% (σπανιότερα του 20%), αλλά αφορούν μόνο στην τιμή του προϊόντος (χωρίς τα μεταφορικά).

 

Αυτό σημαίνει ότι με μια μέση έκπτωση 15%, για να γλυτώσουμε $36 θα πρέπει τα προϊόντα να κοστίζουν $240. Αυτή η τιμή συνήθως σε πάει γραμμή στο τελωνείο...

 

Το κακό είναι ότι α) τα μεταφορικά εδώ και 2 μήνες έχουν αυξηθεί από τα $32 στα $36 και β) πλέον είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν εκπτωτικοί κωδικοί του 20%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ενημέρωση για την παραγγελία γράφει τα παρακάτω

USPS

Acceptance, 2011-10-05, 17:33:00

Dispatch from originating country's exchange office, 2011-10-06, 08:28:42

Arrival at incoming office, 2011-10-10, 17:06:00, ATHENS EMS(HellenicPost)

Customs inspection, 2011-10-10, 17:13:00, ATHENS EMS(HellenicPost)

 

Τα παππούτσια είναι στην Αθήνα; Εγω έχω βάλει για σημείο προορισμού το σπίτι μου στην επαρχία...

εκει που γράφει

customs inspection σημαίνει ότι πέρασε απο έλεγχο του τελωνείου; 90ε στοίχησε συνολικά παίζει να μου στείλουν να πληρώσω τίποτα φόρους;

Όλα καλα πήγε σήμερα ο ταχυδρόμος σπίτι,4 ευρώ πλήρωσα συνολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια έχω κάνει μια παραγγελία απο dress for less και έχουν έρθει απο την Παρασκευή, εγώ επειδή λείπω αυτές τις μέρες θα πάω σπίτι την Πέμπτη ουσιαστικά την επόμενη Παρασκευή μπορώ να πάω να το πάρω το πακέτο. Παίζει να το στείλουν πίσω μέσα σε μια βδομάδα ή όχι? Γιατι έχω στείλει εναν φίλο μου να το πάρει αλλα με έχει γράψει στα @@ του και δεν πάει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια έχω κάνει μια παραγγελία απο dress for less και έχουν έρθει απο την Παρασκευή, εγώ επειδή λείπω αυτές τις μέρες θα πάω σπίτι την Πέμπτη ουσιαστικά την επόμενη Παρασκευή μπορώ να πάω να το πάρω το πακέτο. Παίζει να το στείλουν πίσω μέσα σε μια βδομάδα ή όχι? Γιατι έχω στείλει εναν φίλο μου να το πάρει αλλα με έχει γράψει στα @@ του και δεν πάει....

 

 

Και να πάει δεν θα του το δώσουν χωρίς εξουσιοδότηση, τα δέματα τα κρατάνε 15 μέρες οπότε μη σκας.

Με τη πρώτη ευκαιρία να βρεις καλύτερους φίλους :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να πάει δεν θα του το δώσουν χωρίς εξουσιοδότηση, τα δέματα τα κρατάνε 15 μέρες οπότε μη σκας.

Με τη πρώτη ευκαιρία να βρεις καλύτερους φίλους :rolleyes:

 

Thanx, καλός είναι μωρέ αλλα κοιμάται σα βόδι και δεν ξυπνάει με τίποτα. Στοιχημάτιζα στο να πάει σε μια υπάλληλο που δεν μου είχε ζητήσει ταυτότητα τις 3 προηγούμενες φορές που είχα ξανα πάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα .. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κανένα φθηνό site για FRANKLIN AND MARSHALL ??

έχει γενέθλια ο αδερφός μου και θέλω κάτι να του πάρω... Ευχαριστώ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε περίπτωση που δεν το έχουν ακούσει κάποιοι, ξεκινάει από αύριο 10ήμερη απεργία των τελωνειακών, οπότε μάλλον δεν είναι καλή περίοδος για αγορές εκτός Ε.Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα .. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κανένα φθηνό site για FRANKLIN AND MARSHALL ??

έχει γενέθλια ο αδερφός μου και θέλω κάτι να του πάρω... Ευχαριστώ !!!

 

 

Στο asos αλλά και στην ίδια την εταιρία online θα βρεις καλές προσφορές ανα διαστήματα

 

 

@guido κάποιο link;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...