Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Link δε μπορώ να παραθέσω γιατί είμαι με το iPhone τώρα, πήρα τα air max+ 2011 τα μαύρα με το κόκκινο. Υπόψην οτι αυτή την περίοδο έχει έκπτωση 20% το footlocker ανεξαρτητου ποσού

 

Θυμάσαι ποια ήταν η αναγραφόμενη τιμή στο κουτί όταν σου ήρθε ; Για το τελωνείο ρωτάω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν το πρόσεξα αυτή τη φορά αλλα νομίζω ότι γράφει την τιμή των προϊόντων χωρίς την έκπτωση και φυσικά χωρίς τα μεταφορικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Πάντα αυτό κάνει το eastbay, το έχουμε αναφέρει κι άλλες φορές από το καλοκαίρι κι απ' ότι φαίνεται δεν έχει αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παπουτσια Jimmy Choo,αξιοπιστο site με ρεπλικες που μπορω να βρω?

Επισης το λινκ για τα air maxπου πηρεσ ksesalonikios μπορεις να το δημοσιευσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ορίστε και το λινκ http://www.eastbay.com/product/model:151493/sku:29889060/nike-air-max+-2011-mens/black/red/?cm=GLOBAL%20SEARCH%3A%20KEYWORD%20SEARCH

 

και κατι που παρατηρηση ειναι οτι εχει φυγει η ενδειξη οτι μπορει για μερικες χωρες να μην γινονται αποστολες των air max / Jordan Retro 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ, πήρα επιτέλους την παραγγελία της 14/11. Το χαρτί του ταχυδρομείου είχε ημερομηνία... 30/11. Να 'ναι καλά οι άνθρωποι στο ταχυδρομείο που με εξυπηρέτησαν στις 14.30 όταν θεωρητικά είχαν κλείσει από τις 14.00. Πλήρωσα το κλασικό 3ευρω με αναγραφόμενη τιμή στο δέμα $155.

 

Παράλληλα παρέλαβα και την παραγγελία από το asos.com (μετά από περίπου 10 μέρες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ, πήρα επιτέλους την παραγγελία της 14/11. Το χαρτί του ταχυδρομείου είχε ημερομηνία... 30/11. Να 'ναι καλά οι άνθρωποι στο ταχυδρομείο που με εξυπηρέτησαν στις 14.30 όταν θεωρητικά είχαν κλείσει από τις 14.00. Πλήρωσα το κλασικό 3ευρω με αναγραφόμενη τιμή στο δέμα $155.

 

Παράλληλα παρέλαβα και την παραγγελία από το asos.com (μετά από περίπου 10 μέρες).

 

Nice. Πλάκα πλάκα το eastbay θα έπρεπε να βγάλει εκπτωτικά κουπόνια για τα μέλη του insomnia.gr με τόσες παραγγελίες που έχει δεχτεί.:mrgreen:

 

Σφίξαν οι ποποί σε παραγγελία φίλου λέει "IMPOUNDED BY CUSTOMS", οι μασόνοι πολιτικοί μας άρχισαν να κυνηγάνε να μαζέψουν φράγκα από παντού.

 

Δεν σημαίνει απαράιτητα ότι θα χρεωθεί τελωνείο. Ούτως ή άλλως περνάει από εκεί. Το θέμα είναι αν θα ανοίξουν το δέμα. :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την παραγγελία από το Asos πάντως μπορώ να πω ότι έχω θέμα. Η συσκευασία της ήταν επιεικώς απαράδεκτη. Μια μεγάλη σακούλα που περιείχε ένα σχετικά μαλακό κουτί στα όρια της διάλυσης (είχε ανοίξει σε μερικά σημεία). Θα έπρεπε να χρησιμοποιούσαν σκληρότερα κουτιά ή κούτα μέσα σε κούτα (όπως κάνει το eastbay πολλές φορές). Να μου πείτε τα μεταφορικά του μεν είναι τζάμπα, του δε είναι $36. Αλλά και πάλι... Έχω επίσης την εντύπωση ότι μέσα στο κουτί δεν υπήρχε καν χαρτί "απόδειξης" ή κάτι σχετικό. Ίσως να μην έψαξα καλά. Άχρηστο μεν, αλλά ακόμα και στις κινέζικες παραγγελίες των 5 ευρώ του ebay, βάζουν έστω ένα χαρτάκι μέσα στο κουτί (συνήθως...)

 

Το χειρότερο όμως ήταν το ίδιο το προϊόν. Ιδού: http://www.asos.com/...spx?iid=1708758 (το οποιο μάλιστα έχει αυξηθεί, καθώς το πήρα στα 59 ευρώ και τώρα έφτασε τα 87).

 

Η ποιότητα κατασκευής είναι αποδεκτή αλλά το πρόβλημα είναι στο χρώμα. Στη μεν φωτογραφία φαίνεται να έχει μια μπεζοκάτι απόχρωση, ενώ στην πραγματικότητα η μπότα φέρνει πιο πολύ στο γκρι. Μάλιστα δοκίμασα να δω τη φωτό σε 2-3 διαφορετικά μόνιτορ (ακόμα και σε IPS panel) μπας και έχω κάνει εγώ καμια λάθος ρύθμιση :P

 

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου, τι μπεζ, τι γκρι, τι "taupe". Όλα ίδια μου φαίνονται. Ποιός ακούει όμως τη μουρμούρα της γυναίκας που ήθελε τις μπότες στο χρώμα της φωτογραφίας... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα δοκίμασα να δω τη φωτό σε 2-3 διαφορετικά μόνιτορ (ακόμα και σε IPS panel) μπας και έχω κάνει εγώ καμια λάθος ρύθμιση :P

 

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου, τι μπεζ, τι γκρι, τι "taupe". Όλα ίδια μου φαίνονται. Ποιός ακούει όμως τη μουρμούρα της γυναίκας που ήθελε τις μπότες στο χρώμα της φωτογραφίας... :-(

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nzeppos έτσι τα στέλνουν όλα, τα βάζουν σε στη πλαστική σακούλα και ταχυδρομείο.Η κούτα ήταν επειδή πήρες παπούτσια και είχαν ήδη κουτί.

Απόδειξη που να γράφει την τιμή δεν υπάρχει, μόνο ένα χαρτί Α4 που στην ουσία είναι χρήσιμο μόνο σε περίπτωση επιστροφής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,αυτο το 25$ off που εχει το eastbay ισχυει και για ελλαδα?επισης αμα παραγγειλω 1 ζευγαρι παπουτσια και 2 ζακετες παιζει να πληρωσω τελονειο? ειναι κατω απο 180$ ολα μαζι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,αυτο το 25$ off που εχει το eastbay ισχυει και για ελλαδα?επισης αμα παραγγειλω 1 ζευγαρι παπουτσια και 2 ζακετες παιζει να πληρωσω τελονειο? ειναι κατω απο 180$ ολα μαζι...

 

To 25$ off φυσικά και ισχύει για όλες τις παραγγελίες άνω των 99$. Τώρα για το τελωνείο δεν μπορεί κανείς να σου πει με σιγουριά. Καλύτερα παρήγγειλε μέχρι 150$ θα έλεγα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 25$ off φυσικά και ισχύει για όλες τις παραγγελίες άνω των 99$. Τώρα για το τελωνείο δεν μπορεί κανείς να σου πει με σιγουριά. Καλύτερα παρήγγειλε μέχρι 150$ θα έλεγα. :rolleyes:

μου βγαινει 168$ μαζι με την εκπτωση :/ να προχωρησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο έχε υπ' όψη σου την τιμή των προϊόντων χωρίς τα μεταφορικά και χωρίς την έκπτωση, γιατί αυτή είναι που θα αναγράφεται στη συσκευασία (και αυτή θα δουν οι τελώνες). Γενικά πάντως με τέτοιο ποσό δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα, είναι πολύ μικρές οι πιθανότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...