Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα παιδια!μολις εφυγε μια παραγγελια απο eastbay με ενα φουτερ και τα air max 2011 στα 168$(μαζι με μεταφορικα και εκπτωση)

ηθελα να ρωτησω,μου εστηλαν μαιλ αμεσως με τα προιοντα που παρηγγηλα καθως κατι Order number/customer number και ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε αν θα μου στειλουν tracking number!

 

τελος εκανα μια μικρη βλακεια,εδωσα το κινητο μου αλλα εβαλα +30 μπροστα,το θεμα ομως ειναι οτι πηρε την παραγγελια χωρις το συν(+)

δηλαδη 3069..... ειναι προβλημα αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καμιά εβδομάδα μπες στο live chat ή στειλ'τους μειλ και ζητα τους το trackin number, οσο για το τηλέφωνο δε φαντάζομαι να υπαρχει θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry και παλι που σας πρηζω αλλα ξεχασα να ρωτησω κατι βασικο.. γενικα σε ποσες μερες φτανουν ελλαδα τα δεματα απο eastbay?

τελος οσο αφορα το τελωνειο παιζει ρολο η τελικη τιμη η και η ποσοτητα?δηλαδη αμα παρω 5 μπλουζες διαφορετικες ομως μεταξυ τους(διαφορετικη μαρκα και χρωμα δηλαδη) ενδεχεται να φαω τελονειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια 10αριά μέρες το ελάχιστο. Τώρα πια που έχουν σφίξει οι κ... ενώ το eastbay άλλαξε και τρόπο αποστολής, ενδεχομένως να φτάσουν και τις 2 βδομάδες ή και λίγο παραπάνω.

 

Για το τελωνείο τον κύριο ρόλο παίζει η τιμή που αναγράφεται στο πακέτο (όπως έχουμε πει είναι η τιμή των προϊόντων, χωρίς την έκπτωση και χωρίς τα μεταφορικά), αλλά και ο όγκος του δέματος. Αν το eastbay πακετάρει τις μπλούζες ώστε να πιάνουν λίγο χώρο και η τιμή τους είναι μέχρι $150, τότε λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Φυσικά μιλάμε πάντα με πιθανότητες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ φιλε nzeppos.. απο εχθες η παραγγελεια εγινε fully shipped και εστηλα σημερα μαιλ για να μου δωσουν το tracking number και μου απαντησαν με τα στοιχεια της παραγγελειας αλλα στο πεδιο tracking number δεν ειναι κωδικο αλλα αυτο: N/A

τωρα τι κανω? πως θα ξερω που βρισκεται το δεμα?μενω και σε δυσπρωσητη περιοχη και τα ελτα τοσα χρονια στελνουν οπου ναναι τα γραμματα μας,μην χαθει το δεμα και ψανχωμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξυ με prepaid εχω πληρωσει και ειναι σοβαρο καταστημα οποτε δεν τιθεται θεμα για τα λευτα(θελω να πιστευω) αλλα κυριως για την ταλαιπορια..

τωρα μπηκα στο Live chat να μαθω καλυτερα τι γινεται

 

ακυρο τσαμπα ανυσηχησα.. μου ειπαν στο chat οτι θα μου δωσουν το tracking number απο βδομαδα καθως χθες στηλαν τα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...σήμερα μίλησα και με τα δύο τελωνεία σε πειραιά + ελ.βελ...

...παραδέχτηκαν ότι τα πακέτα μου έχουν "κατασχεθεί" και θα τα ανοίξουν για να τα "δουλέψουν" τις αμέσως προσεχείς μέρες + ότι μάλλον θα τα πάρω στα χέρια μου πρίν τα χριστούγεννα...!!!

...μού τόνισαν δε, ότι γιά αμφότερα θα πληρώσω περίπου 30% επιβάρυνση επί της τιμής που αναγράφουν τα τιμολόγια που έχει βάλει μέσα ο έμπορας...

...οι παραγγελίες έγιναν 11 νοεμβρίου + βρίσκονται στα ελληνικά τελωνεία από 21 νοεμβρίου...

...δηλ. γ@μήσι...

...και τα δύο σταλμένα με USPS priority mail από αμερική...

...στο πρώτο από eastgay πλήρωσα γιά δύο ζευγάρια 209 $ + 55 $ μεταφορικά...

...στο άλλο από campsaver, σκηνή + υπνόσακκος, 480 $ + free shipping...

...καί τέλος η συμβουλή μου :

...ψωνίστε από αγγλία( ή γερμανία)...

...μακριά από τους κλεφταραίους τους έλληνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...