Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες

slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι δεν σημαίνει ότι θα πληρώσεις τελωνείο. Περιμένεις ακόμα να δεις. Θα σου πουν τα ΕΛΤΑ αν είναι να πληρώσεις τελωνείο. Αν δεν σου πουν τίποτα τότε μάλλον το κλασσικό 3€.

Το link που έδωσες είναι ebay us. Σου ήρθαν με DHL και παρά όλα αυτά δεν πλήρωσες τελωνείο;

Ρίξε μια ματιά εδώ μπας και καταφέρεις να επιβεβαιώσεις την αυθεντικότητά τους.

Ναι φιλος,κοιτα,εγω πρωτη φορα πηρα κατι απο ebat,δεν ηξερα απο τελωνεια κλπ,ομως πληρωσα κανα 20αρικο για αποστολη. ναι απο αμερικη ηρθαν κ αποτι φαινεται ειναι οκ!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 3,8k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Καλησπέρα και πάλι. Περισσότερο προς ενημέρωση να αναφέρω ότι σχετικά με την παραγγελία μου απο ebay.com για τα air max tailwind 6 και αποστολή απο Florida USA παρέλαβα σήμερα με UPS στήν πόρτα μου.

@giota1980 (ή οπως σε λένε) καλώς ήρθες στο insomnia (βλέπω νεο λογαριασμό πριν τη συγκεκριμένη αναρτηση). Οι αναρτήσεις στο insomnia εχουν κάποια θετικά και κάποια αρνητικά, οποτε θέλει προσοχή.

Ανάλογα το μαγαζί όμως. Άλλο να αγοράσεις από έναν τυχαίο πωλητή στο ebay (ή κανα site που κάνει μπαμ ότι είναι κινέζικο του κερατά) και άλλο να επιλέξεις eshop σαν του eastbay (που σαν εταιρεία υπάρχ

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπόν παιδιά, εγω οπως εγραψα και παραπάνω έκανα μια αγορα παπουτσιων μέσω ebay και εμεινα ιδιαιτερα ικανοποιημένος.

Συνολικα πληρωσα 100 ευρω μαζι με μεταφορα. Δν πλήρωσα καθόλου τελωνείο και απορω γιατι? Οσον αφορα την ποιοτητα τους ειμαι 99% σιγουρος οτι είναι αυθεντικα! Προκειται για τα air max 97 vt . Το feedback του πωλητη ειναι πολυ υψηλό, και σχετικα με τα χαρακτηριστικα του παπουτσιου, υπαρχει ο ιδιος αριθμός sku στη σολα του παπουτσιου και στο κουτι του, ο πάτος ειναι από γόμα και οχι πλαστικός, ηρθαν μεσα σε κουτι της nike. Μετα την αγορα αυτη πηρα και τα air max γυναικεια για την κοπέλα μου! Ελπιζω να έχουν την ιδια τυχη και να μη γινει καμια μαλακια! Ηρθαν αμέσως μεσα σε 3 μερες αν και ηρθαν απο αμερικη!!!ειναι αυτα: http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350507350993&ssPageName=ADME:L:OC:US:1123 και τωρα παρηγγειλα αυτα¨ http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230667004426&ssPageName=ADME:L:OC:US:1123

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλημέρα έχει κανείς εμπειρία απο http://www.brand-shoes-online.com/ ???

Εχει δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα και ολα τα παπούτσια είναι στα 60Ε...δε βρίσκω πληροφορίες για το site και υποπτεύομαι μαιμούδες ή και απατεώνες...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Άλλο όμως το πού φτιάχνονται και άλλο το ποιοί είναι οι πωλητές.

Και σε τελική ανάλυση από μαγαζί που έχει αυτό το Contact Us, εγώ δεν θα αγόραζα ποτέ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Φίλε μου οι κινέζοι έχουν και το know how πια και το έχουν πάρει ζεστά το θέμα. Θα συμφωνήσω μαζί σου οτι το contact και η απουσία paypal στις πληρωμές είναι ύποπτη γιαυτό αν ξέρει κάποιος ας μας απαντήσει. Στέλνουν με EMS οπότε μόνο Κίνα μπορεί να είναι..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

καλησπερα και παλι,ειχα κανει παραγγελεια απο eastbay στις 7/12 και στις 14/12 λεει οτι εφυγε απο την σουηδια.το θεμα ειναι οτι δεν ξερω που βρισκεται γο δεμα.. το τρακινγ που μου δωσανε λειτουργει στο σουηδικο ταχυδρομειο και λεει οτι το δεμα παει στον προορισμο του(απο τις 14/12 το λεει αυτο)

τι να κανω? προφανος θα εχει φτασει ελλαδα ε?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

200 σελίδες θέμα κι εγώ τώρα το πήρα χαμπάρι :lol:

Τέλος πάντων... Έχουμε αξιόπιστο size chart?

Εγώ φοράω 47,5 και απ'οτι βλέπω, ειδικά σε us, ο ένας λέει 12, ο άλλος 12,5 και έχω βρει και chart που το δίνει 14,5...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλημέρα έχει κανείς εμπειρία απο http://www.brand-shoes-online.com/ ???

Εχει δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα και ολα τα παπούτσια είναι στα 60Ε...δε βρίσκω πληροφορίες για το site και υποπτεύομαι μαιμούδες ή και απατεώνες...

καραμπανανα φαινεται!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Έχουμε αξιόπιστο size chart?

Εγώ φοράω 47,5 και απ'οτι βλέπω, ειδικά σε us, ο ένας λέει 12, ο άλλος 12,5 και έχω βρει και chart που το δίνει 14,5...

Δυστυχώς αυτό είναι το αρνητικό στην αγορά παπουτσιών μέσω internet, δεν υπάρχει απόλυτα αξιόπιστος τρόπος να βρεις την αντιστοιχία του ευρωπαϊκού. Κι αυτό γιατί το ακριβές νούμερο διαφέρει από εταιρία σε εταιρία, μα κι από παπούτσι σε παπούτσι.

Τσέκαρε το size chart του eastbay πάντως. Όταν είχα κάνει την παραγγελία τότε, το είχα συμβουλευτεί. Φοράω 46, οπότε πήρα 12άρια. Τα 12άρια Nike είναι 46, τα Adidas είναι 46 2/3 (άλλες εταιρίες, άλλος τύπος παπουτσιού).

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.