Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστά. Ούτως ή άλλως στέλνουν από Αγγλία, οπότε πάνω από 10 μέρες δύσκολα να κάνει. Εκτός πια κι αν θέλουμε κάτι για δώρο και πρέπει να το πάρουμε το συντομότερο δυνατόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδες αυτο site πως το βλεπετε?το ξερει κανεις?Ειναι αξιοπιστο? http://www.raffaello-network.com/english/shoes-mens.php

Πρωτη φορα παραγγελνω ρουχα-παπουτσια απο εξωτερικο,

Θελω να παρω κατι παπουτσια dsquared τα οποια δεν μπορω να βρω πουθενα εδω!

Ειναι πολλα τα λεφτα και δεν θελω να γινει καμια μ@λ@κι@.. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση για το eastbay.

Μπαίνω να παραγγείλω ένα ζευγάρι παπούτσια αξίας 170 δολαρίων. Τα shipping and handling fees είναι 40 δολάρια. Επειδή κανένα δέμα αυτού του βάρους δεν γίνεται να φτάσει στην Ελλάδα σε 30 μέρες και αυτό το πράγμα να κοστίζει 40 δολάρια, το πιο πιθανό είναι το ποσό αυτό να περιλαμβάνει και το τελωνείο που (αναπόφευκτα) περνάει το πακέτο. Τα αντικείμενα περνάνε τελωνείο, εκεί οφείλεται και το τεράστιο ποσό μεταφορικών. Μήπως κάνω κάτι λάθος;

Για να μην τα πολυλογώ, τα παπούτσια τελικά κοστίζουν 145 ευρώ με προσθαφαιρέσεις μεταφορικών, κουπονιών και μετατροπή νομισμάτων. Στην Ελλάδα δεν υπάρχουν και αυτός είναι ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι να τα αγοράσω, αλλιώς θα προτιμούσα να δώσω 20-25 ευρώ παραπάνω να τα πάρω από εδώ, παρά από εκεί. Αλλά όχι παραπάνω...

Γενικά πάντως, βλέπω ότι και στην Ελλάδα οι τιμές εκλογικεύονται. Το πρηγούμενο ζευγάρι για το τρέξιμο το αγόρασα από Θεσσαλονίκη πέρυσι στις χειμερινές εκπτώσεις και τώρα θα πάρω άλλο, πάλι από εδώ. Ψάχτηκα με τα αγγλικά sites και οι διαφορές είναι πολύ μικρές πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Voodooman δεν λέει πουθενά ότι κάνει 30 μέρες για να φτάσει,το πόσο δεν περιλαμβάνει πιθανούς φόρους ούτε έχει να κάνει με το τελωνείο είναι μόνο τα έξοδα αποστολής.Επίσης δεν είναι και τόσα πολλά λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ετοίμασα την παραγγελία και μου έβγαλε σαν shipping and handling fees 40.46 δολάρια. 40 δολάρια για ένα δέμα βάρους 2 κιλών το πολύ δεν είναι μεγάλο ποσό;

Και στο shipping method μόνη επιλογή έχω το standard, όπου σε παρένθεση λέει up to 30 days.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 δολλαρια ειναι τα εξοδα αποστολης μονο.

Μην ξεχνας οτι ερχονται απο Αμερικη.Αλλη Ηπειρος!

Λογικο ειναι το ποσο.

Οσον αφορα το up to 30 days,σημαινει "μεχρι" 30 μερες οχι "σε" 30 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα κάποιες εικονικές αγορές και ο Voodooman έχει δίκιο. Για αγορές μέχρι 130 δολάρια τα μεταφορικά είναι 36 δολάρια, ενώ για αγορές άνω των 130 δολαρίων τα μεταφορικά αυξάνονται χωρίς όριο. Shipping and handling is 28% of the net order total or a minimum of $35.99.

 

Παλιότερα δεν ίσχυε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλο τελωνείο σε εμένα σήμερα και το δέμα είχε να έρθει κοντά 2 μήνες.

Κόκκινη κάρτα το EASTBAY από εδώ και πέρα.

Η παραγγελία ήταν κάτω από 150 δολάρια και το τελωνείο 68 ευρώ.

Δεν το παρέλαβα ακόμη θα δω τι θα κάνω, είναι και για φίλο η παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...παιδιά έχουν σφίξει τα πράγματα δυστυχώς...

...έχει γίνει ρουλέτα η φάση...

...άλλωστε δεν συμφέρει πιά και το δολλάριο...

...σε λίγο θα πάει 1:1...

...γι'αυτό ξαναλέω : Αγγλία ή Γερμανία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να τσεκάρετε και αυτό http://www.zakcret.gr/shop/ πήρα πριν 3 μέρες 2 φόρμες nike που απο sprider που είχα ξαναπάει τις είχε 37.90 και στο e-shop αυτό μου βγήκαν 48 οι 2 με τα μεταφορικά. έχει καλές τιμές τώρα σε όλα τα πράματα. 5€ μεταφορικά και αντικαταβολή

 

το βρήκα απο το skroutz με μια τυχαία αναζήτηση και λέω ας παραγγείλω μιας και είναι αντικαταβολή δεν έχω να χάσω τίποτα. Σε 3 μέρες ήταν εδώ (άργησε και λόγο απαγορευτικού)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλο τελωνείο σε εμένα σήμερα και το δέμα είχε να έρθει κοντά 2 μήνες.

Κόκκινη κάρτα το EASTBAY από εδώ και πέρα.

Η παραγγελία ήταν κάτω από 150 δολάρια και το τελωνείο 68 ευρώ.

Δεν το παρέλαβα ακόμη θα δω τι θα κάνω, είναι και για φίλο η παραγγελία.

οχχ! εχω παραγγειλει 4 φουτερ και 1 σκουφο,μαλλον τον ηπια ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα κάποιες εικονικές αγορές και ο Voodooman έχει δίκιο. Για αγορές μέχρι 130 δολάρια τα μεταφορικά είναι 36 δολάρια, ενώ για αγορές άνω των 130 δολαρίων τα μεταφορικά αυξάνονται χωρίς όριο. Shipping and handling is 28% of the net order total or a minimum of $35.99.

 

Παλιότερα δεν ίσχυε αυτό.

Πρώτη φορά ακούω για αναλογία μεταξύ μεταφορικών και τιμής προϊόντος. Πού τα είδαν αυτά τα πράγματα, έλεος. Έχω σταματήσει να αγοράζω από eastbay μέχρι να βελτιωθεί η κατάσταση ή να βρεθεί κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eastbay τέλος λοιπόν ειδικά με το ευρω που έπιασε πάτο τελευταία στην ισοτιμία.

Το θέμα είναι να βρούμε κάτι εναλλακτικό Ευρώπη η Ελλάδα.

Άραγε η αύξηση αυτή στη συχνοτητα των τελωνειακων φόρων είναι γραμμή της μασονοκυβερνησης ή τυχαία έξαρση της ευσυνειδησίας των τελωνειακων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...