Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ολα αυτα κινεζικα ειναι σιγουρα αλλα ειναι και απομιμησεις?Γιατι τοτε τοσο διαφορα στις τιμες?

Το οτι τουλαχιστον προσφερουν paypal λεει κατι?

http://www.showshoesbox.com/adidas-marathon-tr-10-c-1_68.html

http://www.superstar-2.com/adidas-adidas-marathon-10-c-562_564_573.html

http://www.cheaperadidas.com/mens-adidas-marathon-10-running

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγω που εχω κανει ρε παιδια παραγγελεια απο eastbay και περιμενω να ερθει μπορω αμα φαω τελωνειο να μην το πληρωσω και να στειλω τα πραγματα πισω(και να παρω και τα λευτα μου πισω φυσικα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haris013 οχι.Αμα φας τελωνειο ή το πληρωνεις ή χανεις το δεμα και τα λεφτα εννοειται.

οχι ρε π**** μου κερατιατικα λευτα... :shock:

 

ευχομαι και ελπιζω να μην φαω τελωνειο ή τουλαχιστον να ειναι μικρο το ποσο.αληθεια ξερει κανεις πως φορολογουν η ειναι ακομα φλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Δυστηχως και αλλα κακα νεα απο eastbay. Σημερα μου ηρθαν τα Airmax 2011 που παρηγγειλα στις 24/11 και ενω ηταν στο τελωνειο απο τις 16/12. Επρεπε να πληρωσω 92 ευρω!!! Δηλαδη 112 δολλαρια. Το παπουτσι κοστιζε καθαρα 159 δολλαρια. Φυσικα δεν τα παρελαβα και μου ειπαν οτι θα του στειλουν πισω στον αποστολεα. Υπαρχει περιπτωση να σωσω τιποτα απο τα λεφτα που εδωσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να μου έχει τύχει, λογικά σου κάνουν refund τα χρήματα μόλις το λάβουν, εκτός από τα μεταφορικά.

 

στείλε τους ένα mail ή μπες στο live chat και ρώτα τους.

 

πάντως επειδή έχω πολύ καιρό να πάρω από US κάτι και ειδικά απο eastbay, τελικά έχουν σφίξει οι k@l@i στο τελωνείο ή φταίει που δεν τα στέλνουν πλέον με USPS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μου ηρθαν τα Airmax 2011 που παρηγγειλα στις 24/11 και ενω ηταν στο τελωνειο απο τις 16/12. Επρεπε να πληρωσω 92 ευρω!!! Δηλαδη 112 δολλαρια. Το παπουτσι κοστιζε καθαρα 159 δολλαρια.

 

Δηλαδή μέσα στα 112$ τι πληρώνεις και είναι τόσα πολλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες κ γω σημερα ελαβα μια παραγγελια η οποιθα ηταν απο 16/12 στο τελωνειο.η αξισ τησ παραγγελισ ηταν 155.96 usd. και πληρωσα τελωνειο 61 ευρω...!!!!!!!!!!!!!! ο ογκοσ τησ παραγγελιασ ηταν 2 φουτερακια κ ενα αντιανεμικο. ειναι η πρωτη φορα που πληρωνω τελωνειο

(τις προηγουμενες 2 ειχα δωσει το κλασσικο 3ευρω ...) ξερει κανενας αν το δηλωσουμε ωσ δωρο σε αλλη διευθυνση αν υπαρχει περιπτωση να γλιτωσουμε τα γαμησιατικα?????? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όποιος παρέλαβε και του ήρθε τελωνείο ας πει τι πήρε, τι ποσό αναγραφόταν στο εξωτερικό του κουτιού και σε ποια περιοχή μένει να ξέρουμε περίπου πως πάει.

Επίσης αν παρέλαβε κάποιος το τελευταίο διάστημα χωρίς να φάει τελωνείο καλό είναι να το αναφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό επίσης θα είναι να αναφέρεται και ο ακριβής όγκος της παραγγελίας. Το τελωνείο φαίνεται να πιάνει πλέον δέματα τα οποια βρίσκονται στα θεωρητικά "ασφαλή" όρια (λιγότερο από $150), οπότε αν θεωρήσουμε ότι ύποπτος είναι ο όγκος θα ήταν καλό να τον ξέραμε με μεγαλύτερη ακρίβεια. Το να πω ότι πήρα 3 μπλούζες και μια φόρμα δεν λέει πολλά πράγματα, αν πχ. το eastbay τα συσκεύασε σε ένα δέμα όσο 2 κούτες παπουτσιών.

 

Γενικά πάντως από αυτά που διαβάζω φοβάμαι ότι απλώς έχει πέσει σύρμα (λόγω της αλλαγής αποστολής ή/και από ντόπιους εισαγωγείς) και οι τελώνες δεν αφήνουν να περνάει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όποιος παρέλαβε και του ήρθε τελωνείο ας πει τι πήρε, τι ποσό αναγραφόταν στο εξωτερικό του κουτιού και σε ποια περιοχή μένει να ξέρουμε περίπου πως πάει.

Επίσης αν παρέλαβε κάποιος το τελευταίο διάστημα χωρίς να φάει τελωνείο καλό είναι να το αναφέρει

εγω παρελαβα τα airmax 2011 και ενα φουτερ πριν 2 βδομαδες συνολο 167$ και δεν πληροσα τιποτα ουτε 3€ που λενε μερικοι...τα περαλεβα απο τις ταχυμεταφορες ελτα(τα κοκκινα ελτα δλδ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θυμίζω ότι η Παραγγελια μου ήταν 156usd. Σε όγκο ήταν ένα σχετικά μικρο κουτι( 2 φουτερ κ 1 αντιανεμικο). Στάλθηκαν με USPS. Πλήρωσα τελωνειο 61 ευρώ. Πιστεύω να βοηθησα

 

Εγω Πάντως μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα δεν κάνω αλλη Παραγγελια eastbay για να πληρώνω κερατιατικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...