Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια παρατήρηση, το eastbay φαίνεται να είναι πλέον απαγορευτικό για αγορές άνω των 100-110 δολαρίων (χωρίς εκπτώσεις/μεταφορικά). Αν βρεις κάποιο παπούτσι μέχρι αυτό το ποσό, δεν έχεις κανένα πρόβλημα να το αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι οντως φαινεται να ειναι ετσι αλλα δεν θελω να χαλασω τοσα λεφτα.Το sportsdirect ειναι αξιοπιστο απο θεμα γνησιοτητας γιατι εχω βρει πολυ καλες τιμες εκει τωρα καθως εχει και εκπτωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν εκπτωτικά κουπόνια για ebay. Παρά μόνο αν ο πωλητής είναι μεγάλο μαγαζί και υποστηρίζει κάτι τέτοιο (μάλλον σπάνιο).

 

Όσο για τους τυχόν τελωνειακούς δεσμούς, κατ' αρχάς ισχύουν μόνο για παραγγελίες εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης. Αν πχ. αγοράσεις από άγγλο πωλητή, τότε δεν θα έχεις πρόβλημα. Γενικά πάντως το αν θα γλιτώσεις το τελωνείο δεν νομίζω ότι μπορεί κανένας να στο εγγυηθεί με σιγουριά.

 

Στην περίπτωση που αγοράσεις από Αμερική, προσπάθησε οπωσδήποτε να μάθεις ποια μεταφορική χρησιμοποιεί ο πωλητής. Θα πρέπει να είναι πάση θυσία USPS (τα αμερικάνικα ταχυδρομεία), γιατί οι κλασικές κούριερ FedEx, UPS, DHL κλπ πάνε τα δέματα κατευθείαν στο τελωνείο (αφού έχουν κι οι ίδιες όφελος).

Παιδια εκανα λαθος διορθωνω :Χρονια πολλα σε ολους ...σε 10 ημερες σκοπευω να παραγγειλω μερικα tshirt απο το eastbay 7 στον αριθμο κοστιζουν περιπου 80 ευρω αλλα μου βγαζει μεταφορικα για ελλαδα 40 ευρω πως μπορω να βρω ενα εκπτοτικο κουπονι και υπαρχει περιπτωση να υποστω τελονιακους δασμους ..ενημερωστεμε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπτωτικά κουπόνια από εδώ. Στα 80 δολάρια θα έχεις 15% έκπτωση και άρα θα πληρώσεις γύρω στα $68. Συν 40 τα μεταφορικά (για τα οποία δεν μπορείς να κάνεις τίποτα), το σύνολο είναι $108.

 

Όπως θα έχεις ήδη διαβάσει, οι τελωνειακοί κοιτάνε μόνο την αρχική τιμή (δηλ. τα $80). Είναι σημαντικά χαμηλότερη από τα 100-110 που θεωρούμε ως ασφαλές όριο, οπότε το "επικίνδυνο" στην παραγγελία σου είναι ο όγκος των 7 tshirt. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με το τελωνείο αλλά ακόμα κι αν κάτι πάει στραβά, άντε να πληρώσεις κανα 40άρι το πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακριβες ποσο ειναι $66.94 δηλαδη 50,75  ευρω ειναι τελικα 6 μπλουζακια ...ωστοσο δεν εχω ιδεα τι ακριβως εκπτωτικο κουπονι να χρησιμοποιησω ..θα μπορουσα να βαλω και αυριο τα χρηματα στην τραπεζα μπορει να βοηθησει κανεις σχετικα με τα μπλουζακια; εινα bilabong,Volcom και quikshilever ...παιζει κανεναν ρολο η εταιρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα χρειαζομαι δεν θελω κατι αλλο αυτη την στιγμη  ...προπαθω να βαλω τυχαια κωδικους αλλα δεν δεχεται κανεναν ..δεν εχω ιδεα που να ψαξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εκπτωτικοί κωδικοί γράφουν για ποια ποσά ισχύουν. Στα $66.94 που είπες ίσως βρεις ένα -10% (για παραπάνω ούτε συζήτηση), αλλά αυτοί οι κωδικοί είναι σχετικά δυσεύρετοι. Ένα τέτοιο κουπόνι ήταν αυτό εδώ, αλλά έληξε χθες.

 

Προσωπικά όταν θέλω να κάνω παραγγελία σε αυτές τις τιμές, συνήθως βάζω και κατιτίς μικρό και φθηνό (πχ. ένα ζευγάρι κάλτσες), για να φτάσω τα $75 και να πάρω την έκπτωση του 15%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν τα βιάζεσαι περίμενε λίγο. Συχνά πυκνά βγαίνουν εκπτωτικά 15 ή 20%. Λογικά αρχές Γενάρη όλο και κάτι θα βγεί.

 

Αυτες οι εκπτωσεις γινονται μονο σε συγκεκριμενες εταιριες ...για 10 και 25 δολλαρια δεν υπαρχει θεμα ...τι ποσο πρεπει να κανω για να πετυχω μεγαλυτερη εκπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το eastbay έχει κουπόνια -10% στα $55, -15% στα $75 και -20% στα $99 (αυτά τα τελευταία γενικά σπανίζουν). Όλες οι άλλες προσφορές (πχ. τζάμπα μεταφορικά κλπ) συνήθως απευθύνονται μόνο για αγορές εντός ΗΠΑ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω ιδεα πως να ψαξω σε αυτη την σελιδα αυτο γραφω ποιο πανω εβαλα κατι κωδικους που εδινε αλλα τους απεριψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε πάλι (για τελευταία φορά). Η παραγγελία σου ήταν κάτω από $75. Ο μοναδικός κωδικός σε ολόκληρη τη σελίδα που ίσχυε για την περίπτωσή σου ήταν ο "10% off $55" αλλά πλέον έχει λήξει.

 

Άρα:

  1. είτε περιμένεις να κοινοποιήσουν νέο αντίστοιχο κωδικό,
  2. είτε ψάχνεις σε άλλο site με κουπόνια (χρησιμοποιώντας το Google),
  3. είτε αυξάνεις την παραγγελία σου στα $75 και χρησιμοποιείς τον κωδικό "LKS1ME4T" (μου δούλεψε κανονικά πριν λίγες μέρες),
  4. είτε αγοράζεις χωρίς έκπτωση...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...