Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πως σας φαινονται τα νεα air max +2013? http://www.jdsports.co.uk/product/nike-air-max+-2013/44625/

Θα μοσχοπουλήσουν και αυτά όπως και τα προηγούμενα...αυτά και όλα τα μαϊμουδοπαρελκόμενά τους :)

Μου αρέσει πιο πολύ το squad blue/metallic silver/black και το silver/red που δεν υπάρχει στο jd

 

http://www.eastbay.com/product/model:194022/sku:79584006/nike-air-max-+-2013-le-mens/silver/red/?cm=GLOBAL%20SEARCH%3A%20KEYWORD%20SEARCH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες.Μόλις παρέλαβα το δέμα μου από eastbay συνολικής αξίας 145 ευρώ(185 δολλάρια με μεταφορικά).Το παρέλαβα απο τα κούριερ των ελτά χωρίς τη παραμικρή επιβάρυνση.Το αναφέρω γιατί είχα διαβάσει εδώ μέσα να λέτε αρκετοί για τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο τινά υπάρχουν.

 

1) Ή σου έφεξε και τη γλίτωσες (μην το πεις ούτε του παπά, κανονικά θα έπρεπε να είχες πληρώσει τουλάχιστον ένα 70άρι έξτρα για έξοδα εκτελωνισμού).

 

2) Ή όντως κάτι άλλαξε (ξανά) στον τρόπο αποστολής του Eastbay. Δεν νομίζω όμως, γιατί η όλη αλλαγή που έφερε την καταστροφή ήταν η παράδοση των δεμάτων με ΕΛΤΑ courier αντί για παραλαβή από τα σχετικά υποκαταστήματα.

 

Όπως και να έχει, καλοφόρετα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ειλικρινά δεν έχω ιδέα.Απλά είναι κοροιδία να εχουν 190 ευρω τα lebron X στη nike και να τα παίρνεις 140 απο eastbay.Επειδή εξήγησα τη κατάσταση σε υπαλλήλους στα κουριερ δεν είχαν ιδέα.Μου είπαν οτι θέλει κάνει το τελωνείο.Πάντως παρατήρησα οτι το tracking number πλέον ειναι EE στην αρχή.Το κουτί πάντως είχε επάνω κανονικά την αξία(179.99 δολλάρια

Express Mail International®

Customs clearance processing complete

January 10, 2013, 1:38 am

GREECE

     

Customs Clearance

January 10, 2013, 1:22 am

 

       

Processed Through Sort Facility

January 10, 2013, 12:51 am

GREECE

       

Processed Through Sort Facility

January 04, 2013, 9:39 pm

ISC CHICAGO IL (USPS) 

       

Arrived at Sort Facility

January 04, 2013, 9:38 pm

ISC CHICAGO IL (USPS) 

       

Shipment Accepted

January 04, 2013, 11:07 am

CHICAGO, IL 60688 

       

Electronic Shipping Info Received

January 03, 2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι θυμάμαι τα προβλήματα ξεκίνησαν όταν το tracking number άλλαξε από CG σε EE. Άρα δεν φαίνεται να έχει μεταβληθεί ο τρόπος αποστολής του eastbay. Μπορεί οι τελωνειακοί (που όντως κάνουν ό,τι θέλουν) απλά να τα πέρασαν στο ντούκου. Θα φανεί και από επόμενες παραγγελίες. Πάντως το ότι στο δέμα αναγράφεται μόνο η αρχική τιμή του παπουτσιού είναι φυσιολογικό. Πάντα αυτό κάνει το Eastbay.

 

Ωραία τα Lebron X. Τα έχουν και σε πράσινο, το χρώμα που λείπει από τη συλλογή μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο site για παπούτσια απο eastbay δεν εχω βρει.Για ρούχα το nikestore ειναι το καλύτερο με free μεταφορικά πάνω απο 100 ευρώ και αν είσαι μέλος σου στέλνουν τακτικά και κουπόνια οπως τώρα πχ στο clearance οταν κάνεις checkout και βάλεις EXTRA10 έχεις επιπλέον 10% 'εκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως σας φαινονται τα νεα air max +2013? http://www.jdsports.co.uk/product/nike-air-max+-2013/44625/

 

Όμορφα, όπως και τα περισσότερα air max για τρέξιμο, αλλά δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητά τους. Δεν είναι καθαρόαιμα παπούτσια για τρέξιμο, μόνο για κάποιον πολύ περιστασιακό δρομέα κάνουν. Εγώ περισσότερο για βόλτα/καφέ θα τα είχα, αλλά αυτό διχτάκι από το οποίο είναι φτιαγμένα βρωμίζει/φθείρεται/τρυπάει για πλάκα.

Από την άλλη, η σόλα τους είναι απίστευτη για καθημερινή χρήση. Κλασικά, θα περιμένω για την LE έκδοση, θα περιμένω να πέσει η τιμή τους και μάλλον θα τα χτυπήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια , μια ερωτηση σχετικα με το eastbay κ γι'αυτο σχετικα με το τελωνειο που λετε η αρχικη τιμη να μην ξεπερναει τα 100 περιπου δολαρια .

 

Οταν καποια παπουτσια τα εχουν πχ προσφορα 80 δολαρια απο 130 , ποια τιμη θα αναγραφεται στο πακετο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 80 δολάρια.

 

Εννοείται μιλάμε για προσφορά του ίδιου του site και όχι για μείωση τιμής μέσω εκπτωτικού κουπονιού (που τότε η έκπτωση θα εφαρμοστεί στα $80 και θα σου έρθουν ακόμα φθηνότερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση και από εμένα όσον αφορά μεγέθη:σε αθλητικά φοράω 45(εκτός από μπασκετικά που είμαι λίγο παραπάνω) όπως και στα περισσότερα sneakers.Σκέφτομαι να πάρω από ιντερνετομάγαζα ένα ζευγάρι ψηλά sneakers Frankie Morello και άλλο ένα Diesel.Τι μέγεθος προτείνετε να επιλέξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες Καλημέρα!!!Απλά για τυπικούς λόγους αλλά και για να έχουν μια εικόνα όσοι σκέφτονται να αγοράσουν από eastbay.

 

Παραγγελία που έκανα στις 9/1 (2 παπούτσια dc) με τελική τιμή 99,94$ πέρασαν κανονικά χωρίς πρόβλημα και σήμερα τα περιμένω σπίτι μου λογικά/

 

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 17-01-2013 07:51 Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ 17-01-2013 05:20 Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 16-01-2013 17:01

IPS ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-01-2013 16:30 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 09-01-2013 11:27

IPS

 

έχω κάνει και μια δεύτερη παραγγελία θα ενημερώσω και για αυτήν!!(πάλι κάτω από 100$)

 

update:Μου ήρθαν κανονικά σπίτι πριν από λίγες ώρες,οπότε όλα κομπλέ!

Επεξ/σία από DeathBoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι μπόρα που πέρασε; Αφού λέμε ότι κάτω από 100$ είναι ψιλοsafe. Για πάνω από 100$ να ενημερώσει κανείς αν έχει πάρει τίποτα.

Επεξ/σία από nikos21aek
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...