Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιζει τελωνειο παιδια,120 δολαρια παραγγελια και πληρωσα 40 ευρο..

 

 

Δεν εχω καταλαβει κατι, με το eastbay, μου βγαζει εξοδα αποστολης

 
Standard, $39.99
 
Χρησιμοποιω το κουπονι που εχει στη σελιδα για free shipping αλλα παλι τα ιδια βγαζει.

φιλε δεν εχει free shiping για ελλαδα,βαλε κανα κουπονι με 15%,20% το πολυ..και για να ξερεις ειναι στην τιμη του προινοντος η εκπτωση οχι στα μεταφορικα


 



παιδια 125 δολαρια παραγγελια και επαιξε τελωνειο 40 ευρω..οποτε μη ρισκαρεται πανω απο 100 δολαρια οπως εχουν πει και αλλα μελη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

      Χαιρετισμούς και πολλά ευχαριστώ σε όλους για τις δημοσιευμένες απαντήσεις σας. Με βοήθησαν να

διαμορφώσω μια πολύ καλή εικόνα καθώς, έστω και σχετικά αργά, αποφάσισα να αρχίσω να ψάχνομαι για

αγορές σε online stores.

 

       Η ερώτηση μου είναι η εξής: Ψάχνω κυρίως μπασκετικά παπούτσια και φυσικά δε θέλω να μπλέξω με

τελωνεία,περίεργες μεταφορικές και τυχόν εταιρείες με προιόντα μαιμού, άρα αποκλείω τα εκτός Ε.Ε.

καταστήματα.Από την άλλη, το sportsdirect π.χ.,είναι μεν εγγυημένο,ασφαλές και με πολύ καλές τιμές(!), αλλά η ποικιλία του σε καλά μπασκετικά περιορισμένη.

 

       Βρήκα ένα άλλο, το basketmania.co.uk ,αλλά κανείς δεν βλεπω να το γνωρίζει.Μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει πληροφορίες ως προς την εγκυρότητά του;μήπως είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό;κι εξηγούμαι: 1)ενώ λέει uk,η έδρα είναι στην Πολωνία αλλά οι τιμές είναι σε αγγλικές λίρες και ούτε αναφέρει πουθενά μετατροπή ή πληρωμή σε άλλο νόμισμα παρ'όλο που απευθύνεται παγκόσμια

                  2)η διαθεσιμότητα σε κάποια από τα σπάνια μοντέλα είναι πολύ καλή, ενώ σε άλλα sites έχουν προ πολλού εξαντληθεί

                  3)οι τιμές του είναι λίγο καλύτερες από των κανονικών καταστημάτων αλλά αυτό ισχύει ακόμα και σε παπούτσια που μόλις κυκλοφόρησαν

                  4)σου δίνει τη δυνατότητα να πληρώσεις αντικαταβολή κατ'ευθείαν στον κούριερ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κάτι που δεν το ξαναείδα σε άλλους.(βέβαια αν ισχύει είναι ότι καλύτερο για μένα και όσους δεν καλοβλέπουν το πλαστικό χρήμα)

 

          Αν κάποιος με μεγαλύτερη εμπειρία σε online αγορές το ψάξει ή το έχει ψάξει, παρακαλώ για μια απάντηση ή κάποιο site παρεμφερές και αξιόπιστο.

         Συγγνώμη αν σας κούρασα,ήθελα να είμαι κατατοπιστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετισμούς και πολλά ευχαριστώ σε όλους για τις δημοσιευμένες απαντήσεις σας. Με βοήθησαν να

διαμορφώσω μια πολύ καλή εικόνα καθώς, έστω και σχετικά αργά, αποφάσισα να αρχίσω να ψάχνομαι για

αγορές σε online stores.

 

       Η ερώτηση μου είναι η εξής: Ψάχνω κυρίως μπασκετικά παπούτσια και φυσικά δε θέλω να μπλέξω με

τελωνεία,περίεργες μεταφορικές και τυχόν εταιρείες με προιόντα μαιμού, άρα αποκλείω τα εκτός Ε.Ε.

καταστήματα.Από την άλλη, το sportsdirect π.χ.,είναι μεν εγγυημένο,ασφαλές και με πολύ καλές τιμές(!), αλλά η ποικιλία του σε καλά μπασκετικά περιορισμένη.

 

       Βρήκα ένα άλλο, το basketmania.co.uk ,αλλά κανείς δεν βλεπω να το γνωρίζει.Μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει πληροφορίες ως προς την εγκυρότητά του;μήπως είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό;κι εξηγούμαι: 1)ενώ λέει uk,η έδρα είναι στην Πολωνία αλλά οι τιμές είναι σε αγγλικές λίρες και ούτε αναφέρει πουθενά μετατροπή ή πληρωμή σε άλλο νόμισμα παρ'όλο που απευθύνεται παγκόσμια

                  2)η διαθεσιμότητα σε κάποια από τα σπάνια μοντέλα είναι πολύ καλή, ενώ σε άλλα sites έχουν προ πολλού εξαντληθεί

                  3)οι τιμές του είναι λίγο καλύτερες από των κανονικών καταστημάτων αλλά αυτό ισχύει ακόμα και σε παπούτσια που μόλις κυκλοφόρησαν

                  4)σου δίνει τη δυνατότητα να πληρώσεις αντικαταβολή κατ'ευθείαν στον κούριερ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κάτι που δεν το ξαναείδα σε άλλους.(βέβαια αν ισχύει είναι ότι καλύτερο για μένα και όσους δεν καλοβλέπουν το πλαστικό χρήμα)

 

          Αν κάποιος με μεγαλύτερη εμπειρία σε online αγορές το ψάξει ή το έχει ψάξει, παρακαλώ για μια απάντηση ή κάποιο site παρεμφερές και αξιόπιστο.

         Συγγνώμη αν σας κούρασα,ήθελα να είμαι κατατοπιστικός.

Το site που λες δε το ξερω αλλα μπασκετικα πολλα και σπανια πολλες φορες εχουν και τα footlocker.eu και kickz.com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site που λες δε το ξερω αλλα μπασκετικα πολλα και σπανια πολλες φορες εχουν και τα footlocker.eu και kickz.com

        gd σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την αναφορά στα 2 σάιτς .

        Το πρόβλημα είναι πως το footlocker.eu δεν συμπεριλαμβάνει την Ελλάδα στις χώρες αποστολής προιόντων του ακόμα   (τζάμπα το πρόσημο eu :wacko: ),ούτε τιμές δεν βγάζει πάνω στα παπούτσια του, ενώ το kickz.com έχει τιμές ίδιες ή και υψηλότερες από των κανονικών καταστημάτων,οπότε και με τα έξοδα αποστολής χάνει το πλεονέκτημα της τιμής.

         Αν έχεις υπ'όψιν εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος θέλει και μπορεί να βοηθήσει, άλλα σαιτς, παρακαλώ για εκ νέου παραθέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ εχεις δικιο για το footlocker νομιζα οτι εστελνε Ελλαδα.Το kickz απ οτι ειδα για αγορες πανω απο 100 ευρω εχει δωρεαν μτφ για Ελλαδα

και εχει και sale αυτη τη περιοδο ολο και κατι μπορει να βρεις.Επισης δε ξερω αν εχεις τσεκαρει και το επισημο site της nike στην ευρωπη που επισης εχει sale και εχει πολυ πραμα και σε καλες τιμες.Αμα βαλεις και το κωδικο mvp10 σαν κουπονι σου κανει επιπλεον 10% εκπτωση στα προιοντα του sale.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ (ξανά) για το feedback , ήμουν λίγο ανυπόμονος και τελικά παρήγγειλα από το basketmania, τώρα απλά ελπίζω να μην είναι απάτη το όλο θέμα. Θα επανέλθω με εντυπώσεις όταν με το καλό παραλάβω τα παπούτσια (jordan xiii retro).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω το συγκεκριμενο παπουτσι της And1 http://www.sears.com/shc/s/p_10153_12605_076VA45780601P?vName=Shoes&cName=MensShoes&sName=Mens%20Athletic%20Shoesmv=rr αλλα Ελλαδα δεν το εχω βρει....Οποιος ξερει καποιο αξιολογο site σε καλη τιμη και εμπιστο ας μου πει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω το συγκεκριμενο παπουτσι της And1 http://www.sears.com/shc/s/p_10153_12605_076VA45780601P?vName=Shoes&cName=MensShoes&sName=Mens%20Athletic%20Shoesmv=rr αλλα Ελλαδα δεν το εχω βρει....Οποιος ξερει καποιο αξιολογο site σε καλη τιμη και εμπιστο ας μου πει....

 Στο kickz.com υπάρχουν σε αυτό το χρώμα και τιμή 120 euro αν φοράς πάνω από 44.Υπάρχουν και σε άλλα χρώματα επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο eastbay το χουν καταντησει αηδια με τα assiccs που δεν στελνουν Ελλαδα..!!!τι πραγματα ειναι αυτα...δηλ..

 

Asics_Gel_Cirrus_33.jpg

 

που μπορω να βρω αυτα ??

 

Μάλλον είναι μόνο για την αμερική; Στο stratfitness που έχει πάρα πολλά asics, δεν υπάρχει.

Κρίμα, γιατί μοιάζει πράγματι πάρα πολύ καλό, καλός συνδυασμός προστασίας και χαμηλού βάρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...