Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω τα nike air max 2013, αλλά σε ένα χρώμα το οποίο το βρίσκω μόνο στο αμερικάνικο site της nike και στο eastbay.

 

http://www.eastbay.com/product/model:188595/sku:54886430/nike-air-max-+-2013-mens/navy/light-green/?cm=searchnikeairmax2013#sku=54886430&size=09.0

 

Η τιμή στο eastbay είναι 180$ (137€). Το σίγουρο είναι ότι δε θα γλυτώσω το τελωνείο. Το ερώτημα μου είναι αν με τα έξοδα του τελωνείου υπάρχει περίπτωση να ξεπεράσω την τίμη που έχουν στην ελλάδα (δλδ τα 190€ και φυσικά σε άλλο χρωμα). Πόσο δλδ μπορεί να είναι το maximum για τα έξοδα αποστολής και τελωνείο??? Αξίζει να προχωρήσω σε αγορά με το ανάλογο τίμημα??  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω τα nike air max 2013, αλλά σε ένα χρώμα το οποίο το βρίσκω μόνο στο αμερικάνικο site της nike και στο eastbay.

 

http://www.eastbay.com/product/model:188595/sku:54886430/nike-air-max-+-2013-mens/navy/light-green/?cm=searchnikeairmax2013#sku=54886430&size=09.0

 

Η τιμή στο eastbay είναι 180$ (137€). Το σίγουρο είναι ότι δε θα γλυτώσω το τελωνείο. Το ερώτημα μου είναι αν με τα έξοδα του τελωνείου υπάρχει περίπτωση να ξεπεράσω την τίμη που έχουν στην ελλάδα (δλδ τα 190€ και φυσικά σε άλλο χρωμα). Πόσο δλδ μπορεί να είναι το maximum για τα έξοδα αποστολής και τελωνείο??? Αξίζει να προχωρήσω σε αγορά με το ανάλογο τίμημα??  

 

$180 τα παπούτσια, μείον 20% έκπτωση = $144.

Συν $40 τα μεταφορικά = $184.

Συν κανα 50-70άρι υπολογίζω τελωνείο = $230-250.

 

Δηλαδή το ελάχιστο γύρω στα 175 ευρώ. Δεν νομίζω όταν αξίζει να το ρισκάρεις. Μέχρι πέρσι που δεν υπήρχαν τελωνεία (πόσο μάλλον πρόπερσι που η ισοτιμία USD-EUR ήταν πολύ διαφορετική) θα ήταν μια χαρά αγορά. Τώρα όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τι ισχυει για το

kickz.com

ελλαδα στελνει;;

μεταφορικα κλπ;

απο ευρωπη ειναι ;;

Είναι ευρωπα`ι`κό, γερμανική η έδρα του,τα μτφρικά 20 euro για παραγγελίες μέχρι 100 euro, από εκεί και πάνω δωρεάν. Προσωπική άποψη : οι τιμές του, τουλάχιστον στα μπασκετικά που κοιτάζω, είναι τσιμπημένες.Πάντως είναι αξιόπιστο. Ελπίζω να βοήθησα, αν εν τω μεταξύ βρήκες κάποιο αξιόπιστο site,κάνε ένα post και για τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο site για να αγορασω τα air max 2013 και να τα εχει σε καλη τιμη; Στην ελλαδα εχουν 190 ευρω.

 

Αυτο το site ειναι αξιοπιστο; http://www.footlocker.com/product/model:188595/sku:54886100/nike-air-max-+-2013-mens/white/silver/?cm=GLOBAL%20SEARCH%3A%20KEYWORD%20SEARCH

 

Επισης δεν υπαρχει τροπος να τους πουμε να βαλουν χαμηλοτερη τιμη επειδη ειναι για δωρο; Οποτε και να τα ανοιξουν στο τελωνειο, να λεει 80$ και να μη βαλουν καποιο φορο.. Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα ή οχι;

 

Παντως οι αμερικανοι τα παιρουν πολυ φθηνα τα παπουτσια ή τουλαχιστον ετσι φαινεται σε εμας.. Τα nike air max 2013 τα παιρουν με λιγοτερο απο 100 ευρω.. Το ιδιο και τα asics gel kinsei 4.



Μπας και ξέρει κανένας τι μάρκα είναι αυτά τα παπούτσια;

 

attachicon.gifSMNJ840NY_front.png

Μοιαζουν με τα calvin klein που εχω.. Αλλα δε νομιζω να ειναι αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο site για να αγορασω τα air max 2013 και να τα εχει σε καλη τιμη; Στην ελλαδα εχουν 190 ευρω.

 

Αυτο το site ειναι αξιοπιστο; http://www.footlocker.com/product/model:188595/sku:54886100/nike-air-max-+-2013-mens/white/silver/?cm=GLOBAL%20SEARCH%3A%20KEYWORD%20SEARCH

 

Επισης δεν υπαρχει τροπος να τους πουμε να βαλουν χαμηλοτερη τιμη επειδη ειναι για δωρο; Οποτε και να τα ανοιξουν στο τελωνειο, να λεει 80$ και να μη βαλουν καποιο φορο.. Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα ή οχι;

 

Παντως οι αμερικανοι τα παιρουν πολυ φθηνα τα παπουτσια ή τουλαχιστον ετσι φαινεται σε εμας.. Τα nike air max 2013 τα παιρουν με λιγοτερο απο 100 ευρω.. Το ιδιο και τα asics gel kinsei 4.

 

Μοιαζουν με τα calvin klein που εχω.. Αλλα δε νομιζω να ειναι αυτα..

eastbay με επιφύλαξη για τελωνείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το eastbay (και γενικά τα μεγάλα μαγαζιά) αποκλείεται να δεχθούν να γράψουν διαφορετική τιμή στο πακέτο ή να το δηλώσουν ως δώρο κλπ. Αυτή είναι πρακτική μικρότερων πωλητών του ebay που είναι πιο ευέλικτοι. Προσοχή όμως ότι το "δώρο" δεν δικαιολογεί οποιοδήποτε ποσό, θα πρέπει να συνδυάζεται από χαμηλή τιμή για να περάσει από το τελωνείο. Πχ. 100 ευρώ και δώρο δεν υπάρχει. Νομίζω το επίσημο όριο είναι κάπου στα 40;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αγγλικο αμαζον τα βρηκα κοντα στα 135 ευρω.. Καλη τιμη. Επισης ποια η αποψη σας για το footlocker.com;

 

Γενικα ποιο site μου προτεινετε για να αγορασω τα nike air max 2013;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Επειδή ψάχνομαι να αγοράσω κανένα ζευγάρι παπούτσια αθλητικά διαβάζοντας λίγο προηγούμενα post έχουμε και λέμε...
Eastbay απαγορευτικό με τιμή παπουτσιού πάνω από 100$, σωστά;;;;

Το Kickz.com οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες ή όχι;
Στο sportsdirect τα παπούτσια είναι γνήσια;; ( όχι μεγάλη ποικιλία ) γιατί στις φωτογραφίες φαίνονται κάπως για μπανανία..

Για online αγορές παπουτσιών ( αθλητικών) ποιο θα μου προτείνατε; Χωρίς να μπλέξω με τελωνεία κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για online αγορές παπουτσιών ( αθλητικών) ποιο θα μου προτείνατε; Χωρίς να μπλέξω με τελωνεία κτλ...

 

Startfitness.co.uk

Σχεδόν αποκλειστικά για running.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο jdsports βρισκω τα air max στα 150 ευρω περιπου. Ειναι γνησια; Τι μεταφορικα παιζουν; Απο αγγλια δεν ειναι; Οποτε δεν υπαρχει προβλημα με τελωνειο..

 

Εχει κανεις καποιο παραγγελια να μας πει σε ποσες ημερες ερχονται και με ποιο τροπο; ACS ή ΕΛΤΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...