Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ (ξανά) για το feedback , ήμουν λίγο ανυπόμονος και τελικά παρήγγειλα από το basketmania, τώρα απλά ελπίζω να μην είναι απάτη το όλο θέμα. Θα επανέλθω με εντυπώσεις όταν με το καλό παραλάβω τα παπούτσια (jordan xiii retro).

      Άργησα λίγο, όχι γιατί έκαναν τόσο πολύ να έρθουν, αλλά γιατί παρήγγειλα εκτός από τα jordan και τα lebron soldier kai lebron x σε δεύτερη φάση.πλέον μπορώ να πω με σιγουριά ότι το site είναι 100% αξιόπιστο και ισχύει ότι μπορείς να πληρώσεις με αντικαταβολή όταν σου τα φέρουν.

      Άλλα πλεονεκτήματα: υπάρχει σχετική ποικιλία σε καλά (και δυσεύρετα ίσως για Ελλάδα) μπασκετικά

                                         σε πιο παλιά μοντέλα έχει καλύτερες τιμές

                                         σε ορισμένα καινούρια (σπασμένα νούμερα όμως) επίσης

                                         φιξ έξοδα αποστολής 5,5 euro

                                         δεν το γνωρίζουν πολλοί

                 Μειονεκτήματα:μεγάλος χρόνος παράδοσης (από 10 ως 14 μέρες)

                                         μόνο μπασκετικά μοντέλα (και λίγα running)

                                         δεν έχει μεγάλο απόθεμα (υπάρχουν μοντέλα απούλητα επί μήνες και άλλα που εξαντλούνται σε μέρες)

        Αυτά πάνω κάτω, ελπίζω να κάλυψα κάθε ενδιαφερόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

      Άργησα λίγο, όχι γιατί έκαναν τόσο πολύ να έρθουν, αλλά γιατί παρήγγειλα εκτός από τα jordan και τα lebron soldier kai lebron x σε δεύτερη φάση.πλέον μπορώ να πω με σιγουριά ότι το site είναι 100% αξιόπιστο και ισχύει ότι μπορείς να πληρώσεις με αντικαταβολή όταν σου τα φέρουν.

      Άλλα πλεονεκτήματα: υπάρχει σχετική ποικιλία σε καλά (και δυσεύρετα ίσως για Ελλάδα) μπασκετικά

                                         σε πιο παλιά μοντέλα έχει καλύτερες τιμές

                                         σε ορισμένα καινούρια (σπασμένα νούμερα όμως) επίσης

                                         φιξ έξοδα αποστολής 5,5 euro

                                         δεν το γνωρίζουν πολλοί

                 Μειονεκτήματα:μεγάλος χρόνος παράδοσης (από 10 ως 14 μέρες)

                                         μόνο μπασκετικά μοντέλα (και λίγα running)

                                         δεν έχει μεγάλο απόθεμα (υπάρχουν μοντέλα απούλητα επί μήνες και άλλα που εξαντλούνται σε μέρες)

        Αυτά πάνω κάτω, ελπίζω να κάλυψα κάθε ενδιαφερόμενο.

 

Τρομερό σάιτ! Μάλλον κάποια στιγμή στην επόμενη περίοδο (περιμένω βασικά να κυκλοφορήσει η νεα σειρά της adidas πρώτα) θα δοκιμάσω και γω την τύχη μου. 

 

Αλλα μου κανε ιδιαίτερη εντύπωση το θέμα της αντικαταβολής, γιατί όσο να ναι είναι ιδιαίτερο συν, για μένα προσωπικά. Εσυ αυτό έκανες ή πλήρωσες αλλιώς; Επίσης, 5,5 ευρώ έξοδα αποστολής μόνο; Ούτε τελωνείο, ούτε τίποτα άλλο πρόσθετο λόγω που στέλνει Ελλάδα; Επίσης η ποιότητα της παράδοσης ήταν καλή; Εννοώ κουτιά, περιτύλιγμα και τέτοια ήταν σε καλή κατάσταση; 

 

Πάντως 10-14 μέρες δεν είναι και άσχημος χρόνος παράδοσης, φυσιολογικός σχετικά, πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

        Και τις 2 φορές επέλεξα την αντικαταβολή στους τρόπους πληρωμής και όντως πλήρωσα απ'ευθείας τον κούριερ με την παραλαβή. την 1η είχα ένα ζευγάρι ενώ τη 2η δύο. και τις 2 φορές το σάιτ μου υπέδειξε το ίδιο ποσό ως έξοδα αποστολής, 5 λίρες ή 5,1 ευρώ περίπου. έγραψα 5,5 ευρώ εκ παραδρομής (βιαστικός και πρόχειρος υπολογισμός της ισοτιμίας εκ μέρους μου,σόρυ)

       

        Τελωνείο και ό,τι άλλο πρόσθετο,όχι, άλλωστε το σάιτ είναι πολωνικό.

 

        Την 1η φορά το κουτί με τα jordan xiii ήρθε σε χαρτονένια σκληρή συσκευασία τελείως ανέπαφο. Τη 2η με δύο κουτιά δυστυχώς μόνο με κοινό χαρτί περιτυλίγματος και αεροστεγή νάυλον συσκευασία οπότε και οι άκρες των κουτιών είχαν κάποια σημάδια από τη μεταφορά , όχι κάτι ιδιαίτερο πάντως.

 

 

         Τέλος, όταν από Αγγλία έρχονται σε 5 εργάσιμες (σπορτς ντιρέκτ) τότε οι 10-14 από Πολωνία φαίνονται πολλές.

 

          Παρακαλώ όλους για εντυπώσεις από αγορές σας από οποιοδήποτε σάιτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κανείς αγοράσει από τα παρακάτω καταστήματα??

 

http://www.urbanindustry.co.uk

http://www.endclothing.co.uk

http://www.hanon-shop.com

 

Ενδιφέρομαι για τα  συγκεκριμένα air max http://store.nike.com/us/en_us/?l=shop,pdp,ctr-inline/cid-1/pid-783004/pgid-789729 και τα βρίσκω σ'αυτά τα καταστήματα, αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστα. Δε θέλω να αγοράσω από αμερική για τους ευνόητους λόγους.

 

Επίσης τα συγκεκριμένα παπούτσια τα βρίσκω και στο ευρωπαϊκό footlocker (αγγλία) http://www.footlocker.eu/gb/en/Shoes/Nike-Air-Max-97-2013-Milan-Qs-42.aspx/4207419004#showCart αλλά επίσης δε ξέρω αν έρχονται από ευρώπη ή στη πορεία θα μου σκάσουν τίποτα έξτρα χρεώσεις (τελωνεία,κτλ...)

Επεξ/σία από ody14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά έχει κανείς αγοράσει από το footlocker.eu ; Είναι ok τα προϊόντα;
Έχει τελωνείο;
Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά ενδιαφέρομαι να αγοράσω από εκεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,μόλις έκανα και γω την παραγγελία μου απο τα basketmania.co.uk που εγραψε και ο sneakerhead83, κάτι lebron soldier 6(αν και είμαι ψιλο LeBron Hater το παπουτσάκι το λάτρεψα με το που το δοκίμασα), στα 79 ευρώ (110 το έχουν τα footlocker στην Ερμού), μαζί με τα μεταφορικά 84 και κάτι ψιλά.

 

Μόλις έρθει η παραγγελία θα γράψω και τα υπόλοιπα, αλλά το μόνο που μπορώ να πω μέχρι στιγμής είναι οτι πέρα απο τις καλές τιμές με εντυπωσίασε η εξυπηρετικότητά τους. Άμεσες απαντήσεις στα mail μου (τους ψιλοέπρηξα ειναι η αλήθεια) , όλες τις πληροφορίες για το πως θα τα στείλουν κλπ και μέσα σε ενα τέταρτο απο την παραγγελία είχαν δώσει το δέμα στην UPS για έλεγχο και είχα πάρει και tracking code! μακάρι να αξίζουν και τα παπούτσια,αν και απ'οτι διαβάζω έμπιστο σάιτ φαίνεται. Στα συν τα χαμηλά μεταφορικά, αξίζουν οι 3-4 μέρες παραπάνω. Λογικά μέχρι την Παρασκευή θα τα έχω και θα γράψω και τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν έχει αγοράσει από το footlocker.eu να μας πει αν έχει τελωνείο;

Προσπαθώ να αγοράσω δύο αθλητικά ( running shoes), αλλά τα βρίσκω από από 100$ στο eastbay , στο sportsdirect δεν τα έχει, ούτε στο jdsports.co.uk..
 

Έχουμε κάποιο άλλο site που να μην περνάνε από τελωνείο και να είναι αυθεντικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια θελω να κανω μια παραγγελια απο το eastbay..κοστιζει 75 δολαρια!!τι γινεται με το τελωνειο??θα πληρωσω??αν ναι ποσο περιπου??



κ επισης το nike kobe VII οταν το παραγγελνεις ερχεται ΜΕ τη σολα που πιανει τον αστραγαλο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα $75 δεν νομίζω ότι θα έχει θέμα. Δεν θα πληρώσεις καθόλου τελωνειακά έξοδα. Όσο για τα παπούτσια που λες, φαντάζομαι πως τα στέλνουν όπως εμφανίζονται εδώ: http://www.eastbay.com/product/model:170667/sku:17359300/nike-kobe-vii-mens/dark-green/black/?cm=GLOBAL%20SEARCH%3A%20KEYWORD%20SEARCH#sku=17359300

 

Πολύ αμφιβάλλω αν δίνουν και κάτι έξτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το site είναι μπανανία ή όχι; http://www.bestshoesroom.com

 

ψάχνω για αθλητικά χωρίς να μπλέξω με τελωνείο... 

χιμπατζής απο το χιλιόμετρο,δες τα mail στο contact us...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθαν μετά 8-9 μέρες το πολύ θα γράψω το βράδυ με σιγουριά για τον χρόνο τα hyperdunk 2012 που πήρα από τους Πολωνούς του basketmania με αντικαταβολή 100% αυθεντικά και δώρο ένα μπρελόκ.

Θέλει ένας φίλος τα adidas stan smith 2 που να τα βρούμε σε καλή τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χιμπατζής απο το χιλιόμετρο,δες τα mail στο contact us...

Για το footlocker.eu έχουμε τελωνείο; τα παπούτσια είναι asics και το eastbay δεν τα στέλνει... που μπορούμε να τα βρούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το footlocker.eu έχουμε τελωνείο; τα παπούτσια είναι asics και το eastbay δεν τα στέλνει... που μπορούμε να τα βρούμε;

το ευρωπαικό όχι ,απλά δεν ξέρω αν στέλνει ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...