Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω αγοράσει από το www.eastbay ενα ζευγάρι αθλητικά παπούτσια, και στην κατάσταση γράφει 

 

 

  • Order Date: 09/06/2013
  • Status: CLOSED - ORDER FULLY SHIPPED
  • Method: INT'L MAIL

 

 

 

δεν έχει tracking ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις τιποτα για αυτο το site ; Aν ειναι αυθέντικα αυτα που πουλαει; http://www.shoes-shop.gr/c.Antrika.118789.html

αυθεντικά δεν ξέρω αλλά δίνει τηλέφωνο, έχει αντικαταβολή και paypal οπότε αν παραγγείλεις λογικά θα παραλάβεις τώρα τι ακριβώς δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει από το www.eastbay ενα ζευγάρι αθλητικά παπούτσια, και στην κατάσταση γράφει 

 

δεν έχει tracking ??

 

Το tracking δεν το δίνουν πάντα, δεν έχω ιδέα γιατί. Στείλ' τους ένα μήνυμα από εδώ https://www.eastbay.com/content/feedback.cfm και λογικά εντός 24ωρου θα σου το δώσουν μέσω email.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας , ειμαι νεος εδω και οπως ολοι σας , αποφασισα και εγω να κανω μια παραγγελια απο eastbay. Καταρχας εχω καποιες αποριες γιατι δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο το διαδικτυο. To billing address και το shipping address τι διαφορα εχουν; Και επισης πριν κανω checkout μου ζηταει να βαλω μεθοδο shipping και με χρεωνει αλλα 39.99$. Αυτα υποτιθεται ειναι τα μεταφορικα; Ευχαριστω εκ των προτερων! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Billing και shipping address για εμάς είναι το ίδιο και θα βάλεις τη διεύθυνση στην οποία θέλεις να σου στείλουν το δέμα. Το ποσό που σου βγάζει είναι όντως τα μεταφορικά. Πριν κάνεις το checkout, ψάξε το πεδίο των κουπονιών (λίγο πάνω από το κουμπί ολοκλήρωσης της παραγγελίας) και βάλε ένα κωδικό έκπτωσης που θα βρεις είτε πάνω-πάνω στο ίδιο το site, είτε εδώ http://www.retailmenot.com/view/eastbay.com

 

Για Ελλάδα δεν υπάρχουν τζάμπα μεταφορικά. Γι' αυτό το κουπόνι που αναφέρει αυτή τη στιγμή το eastbay (κωδικός IPEB3935, free shipping σε παραγγελία άνω των $75) δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά δουλεύουν μια χαρά. Δεν συνυπολογίζονται τα μεταφορικά όμως, δηλ. τα ίδια τα παπούτσια/ρούχα θα πρέπει συνολικά να κοστίζουν $75+ (ή $100+ που δεν στο συνιστώ για πρώτη παραγγελία, λόγω του φόβου του τελωνείου). Μετά υπολογίζεις -15% (ή -20%) με το κουπόνι και τελικά προσθέτεις τα $40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά δουλεύουν μια χαρά. Δεν συνυπολογίζονται τα μεταφορικά όμως, δηλ. τα ίδια τα παπούτσια/ρούχα θα πρέπει συνολικά να κοστίζουν $75+ (ή $100+ που δεν στο συνιστώ για πρώτη παραγγελία, λόγω του φόβου του τελωνείου). Μετά υπολογίζεις -15% (ή -20%) με το κουπόνι και τελικά προσθέτεις τα $40.

 

 

επειδη μπερδευτηκα λιγο,την πολυτιμη βοηθεια σου

 

Product Total:$94.99

International Surcharge:$0.00

Shipping & Handling:$39.99

Subtotal:$134.98

Discounts:-$14.25

Total:$120.73

 

προχωραω ησυχος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γιατί εξωτερικά του πακέτου θα αναγράφεται μόνο το "$94.99" και άρα λογικά θα περάσει από το τελωνείο χωρίς πρόβλημα. Συνήθως κυνηγάνε ό,τι είναι πάνω από 100-110. Στην περίπτωση πάντως που (χτύπα ξύλο) γίνει η στραβή, θα κληθείς να πληρώσεις περίπου 40-45 ευρώ επιπλέον. Δεν το θεωρώ πιθανό όμως, εγώ θα έκανα την παραγγελία χωρίς να φοβάμαι. Ετοιμάζω άλλη μία τώρα, με παπούτσι στα $99 αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα ποιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα εχω κανει και εγω παραγγελια απο  east bay εδω και ενα μηνα και δεν μου εχουν ερθει ακομα ...και tracking  δεν μου εχουν στειλει!!!να ανησυχω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα εχω κανει και εγω παραγγελια απο  east bay εδω και ενα μηνα και δεν μου εχουν ερθει ακομα ...και tracking  δεν μου εχουν στειλει!!!να ανησυχω???

διάβασε ποιο επάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω παπουτσια απο το εξωτερικο ποια μαγαζια ειναι αξιοπιστα  και δεν εχουν μεγαλα μεταφορικα.

Edit: Θελω τα παπουτσια να ειναι αυθεντικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει από το www.eastbay ενα ζευγάρι αθλητικά παπούτσια, και στην κατάσταση γράφει

 

δεν έχει tracking ??

Σε δικιά μου ερώτηση για παραγγελία που έκανα την Κυριακή.οπότε υπομονή στα "τύφλα" αν και δεν το φοβάμαι γιατί είναι σίγουρα αξιόπιστο κατάστημα :-)

 

Dear ,

 

Thank you for your email.

 

The order was shipped only yesterday.  There is no tracking number

available just yet. Sometimes a tracking number is not assigned until

the shipment reaches the destination country.  If you don't receive your

package in a timely manner feel free to check back with us.

 

Please let us know if we can assist you further.

 

Sincerely,

 

Victoria P.

eCustomer Care

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...