Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ' όσο θυμάμαι αυτό το "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ" σημαίνει ότι το τελωνείο ξεμπέρδεψε με το δέμα, και αφού αυτό έγινε την ίδια μέρα πάει να πει ότι κατά 99.99% δεν θα πληρώσεις έξοδα διασάφησης. Σε όσες περιπτώσεις πλήρωσα έξτρα τελωνείο, το δέμα είχε μείνει εκεί για τουλάχιστον μια εβδομάδα.

 

Άντε και καλοφόρετα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα εκανα παραγγελια απο eastbay στις 26 του μηνα, τους εστειλα μηνυμα για tracking, αλλα μου ειπαν δεν ειναι διαθεσιμο.. εχεις συμβει σε κανεναν?

και στη δική μου παραγγελία δεν υπήρχε διαθέσιμο tracking αλλά τα παπούτσια ήρθαν κανονικά.Ίσως να μη δίνουν tracking number σε international shipping ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, δεν νομίζω να υπάρχει γενικός κανόνας. Άλλες φορές δίνουν από μόνοι τους, άλλες φορές πρέπει να τους ρωτήσεις εσύ. Tracking number πάντα υπάρχει, απλώς μάλλον βαριούνται να το ανακοινώνουν. Ψιλοαπαράδεκτο όταν τα μεταφορικά είναι 40+ δολάρια, αλλά τι να γίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΈΧΕΤΕ ΓΙΑ JOYFUL360...ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΑΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΩΝΕΙΟ???

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ discountbrandshop.net ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΧΩΡΑ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ???

ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ PROMOTAΡΟΝΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΟ FACEBOOK


ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ FACEBOOK...TO mywear.gr ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΑΡΚΕΤΑ ΜΟΥΦΑ!!!

ΑΛΛΑ ΤΟ airmaxnikegreece.eu ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΟ ΑΝ ΚΑΙ ΦΤΗΝΟ....

ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα φαινονται μουφα

εγω προσωπικα χωρις paypal δεν ψωνιζω

αν στο FB καποιος εχει ψωνισει ας μας μεταφερει την εμπειρια του να κρινουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα μια αγορα μεσω αγγλικου ebay ενα ζευγαρι παπουτσια αλλα τελικα εμπλεξα αφου γινεται αποστολη απο αμερικη και μαλιστα με dhl,,,,

τα περι τελωνιου και τα σχετικα τα διαβασα και τι πρεπει να κανω,θα θελα να ρωτησω επειδη δεν ειχα αλλη συναλλαγη ποσο καιρο κανει να ερθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε λεει κατι παρα μονο οτι βγαζει και στο σαιτ της dhl,σε ποιο σταδιο ειναι αλλα χωρις να γραφει σε μερες ποσο θελει

 

<<<PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN

Mar-29-14, 16:28 PM, Compton, CA 90220

PROCESSED

Mar-29-14, 09:22 AM, Compton, CA 90220

ARRIVAL DHL GLOBAL MAIL FACILITY

Mar-28-14, 20:30 PM, Compton, CA 90220>>>

αυτο γραφει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, δεν νομίζω να μπορεί κανένας να προβλέψει με ακρίβεια σε πόσες μέρες θα το έχεις στην πόρτα σου (ειδικά όταν βρίσκεται ακόμα στην Καλιφόρνια). Ακόμα και όταν περιμένω τέτοια δέματα, σπανίως πιστεύω τις εκτιμήσεις για την παράδοση, παρά μόνο αν ξέρω ότι το πακέτο έχει φτάσει στο τοπικό κέντρο διανομής και είναι πλέον θέμα... ωρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους φιλαράκια,αυτο το καιρό ψήνομαι και εγώ για αθλητικά παπούτσια προς αλλαγή των Αsics kayano 19.

Ψάχνω τα Nike air max tailwind 6 σε αυτό το χρώμαSource.png Πηγή: Nike.com

Εδώ Ελλάδα δέ τα βρίσκω πουθενά,μόνοSource.png Πηγή: ebay.com, Source.png Πηγή: ebay.co.uk και Source.png Πηγή: ebay.it.Σε όλες τις περιπτώσεις οι πωλητές είναι απο Αμερική.Δέν έχω ψωνίσει ποτέ απο ebay,πάντα έβρισκα αυτο που ήθελα απο amazon.uk(κυρίως hardaware υ/π).Αν και διάβασα αρκετές σελίδες απο το υπάρχων θέμα κάπου έχω ψυλομπερδευτεί όσον αφορά το τελωνείο.Μάλλον είναι και λίγο θέμα τύχης αν θα πληρώσεις ή όχι.Θα ήθελα λίγες συμβουλές απο τους κάπως ποιό έμπειρους σε αγορές εκτός Ε.Ε.

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ebay σε ενα προϊον στο shipment &payments σου λεει αναλυτικα τις χρεωσεις (μεταφορικά και τελωνιακα-αν εχει)

και στην τελικη τιμη τα πληρωνεις ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψάχνω για τα Nike Air Max, αλλά όχι τα αυθεντικά. Αυτά που πουλάνε οι μαύροι έξω κοντά 20€-25€, αλλά που είναι καλές απομιμήσεις, δηλ. με το σήμα της νάικ κανονικά. Υπάρχει κάποιο σάιτ; Στο ebay δεν βρίσκω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους φιλαράκια,αυτο το καιρό ψήνομαι και εγώ για αθλητικά παπούτσια προς αλλαγή των Αsics kayano 19.

Ψάχνω τα Nike air max tailwind 6 σε αυτό το χρώμαSource.png Πηγή: Nike.com

Εδώ Ελλάδα δέ τα βρίσκω πουθενά,μόνοSource.png Πηγή: ebay.com, Source.png Πηγή: ebay.co.uk και Source.png Πηγή: ebay.it.Σε όλες τις περιπτώσεις οι πωλητές είναι απο Αμερική.Δέν έχω ψωνίσει ποτέ απο ebay,πάντα έβρισκα αυτο που ήθελα απο amazon.uk(κυρίως hardaware υ/π).Αν και διάβασα αρκετές σελίδες απο το υπάρχων θέμα κάπου έχω ψυλομπερδευτεί όσον αφορά το τελωνείο.Μάλλον είναι και λίγο θέμα τύχης αν θα πληρώσεις ή όχι.Θα ήθελα λίγες συμβουλές απο τους κάπως ποιό έμπειρους σε αγορές εκτός Ε.Ε.

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.

 

Εγώ τα έχω αγοράσει σε γαλάζιο χρώμα πριν απο ένα μήνα απο sportsshoes.com.Πήγαινε λίγο πιο πάνω υπάρχει και εκπτωτικό κουπόνι -15%  (LF315)  σε ισχύει.κοντά στα 91 ευρώ θα σου βγει τελική σε 7 εργάσιμες σπίτι σου θα είναι.Και είναι απο Αγγλία,οπότε δεν έχει φόβο για τελωνείο

Source.png Πηγή: tailwind 6

Εγώ ψάχνω για τα Nike Air Max, αλλά όχι τα αυθεντικά. Αυτά που πουλάνε οι μαύροι έξω κοντά 20€-25€, αλλά που είναι καλές απομιμήσεις, δηλ. με το σήμα της νάικ κανονικά. Υπάρχει κάποιο σάιτ; Στο ebay δεν βρίσκω

 

Σαν τα μαγαζάκια της Αγίας Βαρβάρας και του Μενιδίου-Ζεφειρίου τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα έχω αγοράσει σε γαλάζιο χρώμα πριν απο ένα μήνα απο sportsshoes.com.Πήγαινε λίγο πιο πάνω υπάρχει και εκπτωτικό κουπόνι -15%  (LF315)  σε ισχύει.κοντά στα 91 ευρώ θα σου βγει τελική σε 7 εργάσιμες σπίτι σου θα είναι.Και είναι απο Αγγλία,οπότε δεν έχει φόβο για τελωνείο

Source.png Πηγή: tailwind 6

 

Το ξέρω το sportshoes.com αλλά δέ τα έχει στο χρώμα που τα θέλω.

Δέ μπορώ να τα βρώ πουθενά εντός Ε.Ε.  Source.png Πηγή: tailwind6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δείτε βρε παιδιά και πείτε μου.

 

 

 

1η Περίπτωση από ebay.uk και item location New York :

Εδώ στέλνει τη παραγγελία με USPS και πιθανόν να περάσει τελωνείο αλλά ίσως και όχι;

 

 

kev11730
AUTHENTIC Nike Air Max Tailwind 6 Gamma Blue Black Orange Volt #621225 408 Mens
Qty: 1
US $149.95
10
Choose a delivery service
  • USPS Priority Mail International - US $39.95
    Est. delivery between Tue. 15 Apr. - Mon. 28 Apr.
    + US $39.95
  • USPS Priority Mail Express International - US $59.95
    Est. delivery between Fri. 11 Apr. - Thu. 24 Apr.

 

 

 

2η Περίπτωση από ebay.com και item location Florida:

Εδώ τι ακριβώς παίζει; Με τι στέλνει; To

Import charges
No additional import charges at delivery τι είναι;
 
 
iconic_foot...
New Nike Air Max Tailwind 6 Men Size 10 Flyknit Max Gamma Blue [621225 408]
Qty: 1 $129.99
Includes international tracking
Est. delivery between Sat. Apr. 12 - Mon. Apr. 21
+ $31.28
Import charges
No additional import charges at delivery
+ $39.08

 

 

 

 

Αν κάποιος ξέρει ας μου τα εξηγήσει λιγάκι.  Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...