Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα σε ολους. Εκανα μια παραγγελια στο www.airmaxnikegreece.eu 30/3/2014 μεχρι και σημερα δεν εχω παραλαβει τιποτα. Ξερετε ποσο καιρο κανουν να τα στειλουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Εκανα μια παραγγελια στο www.airmaxnikegreece.eu 30/3/2014 μεχρι και σημερα δεν εχω παραλαβει τιποτα. Ξερετε ποσο καιρο κανουν να τα στειλουν;

Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο μαγαζί, αλλά από οτι βλέπω μιλάμε για κινεζιά οπότε αν έκανες πληρωμή με paypal, στις 42 μέρες άνοιξε dispute. Αν πλήρωσες με κάρτα μίλησε με την τράπεζα σου για αμφισβήτηση συναλλαγής αν και εκεί είναι πιο δύσκολα τα πράγματα.

 

Αν τώρα εισαι τυχερός και σκάσει το δέμα ... σίγουρα θα ειναι μαϊμου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παρέλαβα σήμερα από eastbay χωρίς τελωνείο.!!! Αυτή τη φορά όμως το δεμα ανεγραφε μονο την αξια των παπουτσιών χωρίς μεταφορικα δηλαδη 99.99 USD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

USPS και μετά ΕΛΤΑ courier φαντάζομαι. Δεν παίζει κάτι άλλο στο ΕΒ.

 

Με την τελευταία παραγγελία των Shox είχα θέμα πάντως (για πρώτη φορά μετά από δεκάδες αγορές). Η τράπεζα και το Paypal δείχνουν ότι το ποσό έχει χρεωθεί κανονικά αλλά στο ΕΒ λένε ότι δεν πήραν τίποτα και ακύρωσαν την παραγγελία. Εννοείται έκανα αμέσως escalate στο ΡΡ. Σήμερα το ΕΒ μού έστειλε μήνυμα ότι βρήκαν κάποια λάθη κατά την επεξεργασία της παραγγελίας και το ψάχνουν ακόμα να δουν πως θα προχωρήσουν. Τα λεφτά δεν πρόκειται να τα χάσω, αλλά φοβάμαι μήπως στο ενδιάμεσο τελειώσει το μοντέλο που θέλω! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ειχα παραγγείλει κατι παπούτσια απο size? απο αγγλία που κάνει διανομή μέσω της dpd. Ενώ λοιπόν έχω βάλει τα στοιχεία μου κανονικά, μου βγάζει στο tracking ενώ είναι ελλάδα, οτι η διεύθυνση δεν είναι σωστή. Επικοινώνησα με την acs μπας και βγάλω άκρη αλλά ούτε αυτοί μπορούν να βρούν που είναι τα παπούτσια μου αυτή τη στιγμή. Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να πάρω τηλέφωνο, μπας και λυθεί όλο αυτο πιο γρήγορα; Να πάρω στο αεροδρόμιο στο τελωνείο για να βγάλω άκρη; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια του προηγούμενο post μου, το refund έγινε κανονικά και τώρα πρέπει να ξαναπαραγγείλω τα Shox. Άιντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^

με το καλό να σου έρθουν αυτή την φορά....

 

έκανα παραγγελία για τον κολλητό μου από SD τα παρακάτω Shox

12124590_l.jpg

τελική με μεταφορικά 98 ευρώ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δουλεύει η φωτό, άρα ανέβασέ τη ξανά  (με γειες!) :)

 

Προσωπικά είμαι ανάμεσα σε αυτά τα Shox NΖ:

 

http://www.sportsdirect.com/nike-shox-nz-mens-running-shoes-121294?colcode=12129430

 

(τα οποία btw βρίσκω >20 ευρώ φθηνότερα στο EB)

 

και σε τούτα εδώ τα Shox Deliver:

 

http://www.eastbay.com/product/model:89692/sku:17547406/nike-shox-deliver-mens/navy/grey/?cm=GLOBAL%20SEARCH%3A%20KEYWORD%20SEARCH#sku=17547610

 

(είναι αυτά που είχα παραγγείλει πριν λίγες μέρες, οπότε και έγινε η ιστορία με το Paypal).

 

Στο ενδιάμεσο βλέπω πως έπεσαν άλλα $10, άρα τώρα η τελική τιμή είναι λίγο πάνω από 80 ευρώ. Νομίζω είναι καλή ευκαιρία και λέω να τα (ξανα)χτυπήσω. Τα ΝΖ θα τα έχω υπόψιν και μπορεί να τα τσιμπήσω αν πέσουν λίγο ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι όπως εχει γίνει χάλια το sportsdirect συμφερει απο ΕΒ

 

τα shox τα ειχε παλιοτερα ενας φίλος και γκρινιαζε ότι του τριζουν τα πλαστικά
(λες και ειναι τα παπουτσια μηχανακι για να τριζουν τα πλαστικά αλλα τελος πάντων)

και του εσπαγαν τα νευρα
και δεν τα πολυφορουσε τελικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά τα τριξίματα δεν με πολυενοχλούν (τα έχω και με τις αερόσολες άλλων παπουτσιών και τα έχω συνηθίσει) αλλά τα Shox ήταν πάντα... καημός για μένα. Η μοναδική φορά που είχα πάρει Shox ήταν από Santa Barbara πριν καμια δεκαετία και περιέργως μου κράτησαν 2-3 χρονάκια, ακόμα και σε άσχημες συνθήκες (βλ. μπάλα σε χωμάτινο γήπεδο). Αν μη τι άλλο, αυτά που παρήγγειλα τώρα θα με κάνουν να θυμηθώ τα... νιάτα μου :P

 

Στο ενδιάμεσο βέβαια το ΕΒ αποφάσισε όταν τα εκπτωτικά κουπόνια δεν ισχύουν για τα Shox Deliver, οπότε τα 80 ευρώ που έλεγα (και 88 της παραγγελίας που ακυρώθηκε) τελικά έγιναν 93. Κερατάδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το sportsdirect με έχει απογοητεύσει τελευταία,

λεω να τοποθετήσω παραγγελία eastbay.

Θελω όμως αν ξέρει καποιο παλικάρι (επειδη διάβασα αρκετές απόψεις) που παρήγγειλε πρόσφατα να μου πει αν περνάει τελωνείο πλεον και πόσες μερες περίπου κανουν να φτάσουν.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει συνήθως 10-15 μέρες. Θα σου δώσουν tracking number μόλις στείλουν το πακέτο (αν το ξεχάσουν, τότε στείλε ένα email και ρώτησέ τους).

 

Το τελωνείο είναι πονεμένη ιστορία και δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να σου εγγυηθεί ότι το δέμα θα επιβαρυνθεί με εκτελωνιστικά έξοδα (ή αντίστοιχα ότι δεν θα επιβαρυνθεί). Στις συνηθισμένες παραγγελίες των $100-140 φαίνεται πως το τελωνείο συνήθως περνάει τα δέματα στο ντούκου και δεν πληρώνεις τίποτα. Όμως υπάρχουν και εξαιρέσεις. Στη χειρότερη θα πληρώσεις γύρω στα 20-30 ευρώ για έξοδα διασάφησης, αλλά αυτό θα γίνει στο ταχυδρομείο της περιοχής και δεν χρειαστεί να τρέχεις ο ίδιος στο τελωνείο.

 

Επίσης θυμήσου πως σχεδόν σε όλες τις παραγγελίες του ΕΒ μπορείς εύκολα να βρεις εκπτωτικά κουπόνια 10-15% με ένα γρήγορο γκουγκλάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...