Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έφτασε σήμερα Ελλάδα μετά από 3 μέρες. Απομένει να δούμε αν θα φύγει άμεσα από το τελωνείο ή αν θα το κρατήσουν εκεί (τις άλλες 2-3 φορές που μου χρέωσαν κερατιάτικα, το δέμα έμεινε στο τελωνείο για 7-15 μέρες). Αν όμως αποδεσμευθεί σήμερα/αύριο, πιστεύω πως θα τη γλιτώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωραίος. Με γεια του υιού και καλοφόρετα λοιπόν! Είναι από τις σπάνιες περιπτώσεις που κάνουν τόσο λίγο. Προσωπικά έχω λάβει ελάχιστες παραγγελίες σε διάστημα μικρότερο των 10 ημερών (εδώ την τελευταία την έκανα στις 8/5, είμαστε 13 και το δέμα είναι ακόμα στο Σικάγο).

 

και εκει που με χαρα ευχηθηκα για τον φιλο τσουπ ηρθε και η δικια μου στις 8 μερες για πρωτη φορα τοσο γρηγορα

 

απλο ταχυδρομειο απο αμερικη 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που έχει παραγγείλει από jd sports.........

Έχω παραγγείλει μια φορά πρίν απο καιρό.Απ' ότι θυμάμαι με κούριερ είχαν έρθει.Μένω Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει μια φορά πρίν απο καιρό.Απ' ότι θυμάμαι με κούριερ είχαν έρθει.Μένω Αθήνα.

Θυμάσαι με ποιά courier; Έστειλαν την παραγγελία από 5 Μαίου και ακόμη την περιμένω.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα στο τελωνείο τα δικά μου. Αν δεν φύγουν και σήμερα, δεν βλέπω να τη γλιτώνω. Μάλλον με έχουν βάλει στο μάτι οι κερατάδες μετά από τόσες παραγγελίες και κρατάνε συνέχεια τα δέματα, δεν εξηγείται αλλιώς (αφού ακόμα και η τιμή των παπουτσιών δεν είναι υψηλή). Τεσπά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάσαι με ποιά courier; Έστειλαν την παραγγελία από 5 Μαίου και ακόμη την περιμένω.......

Δυστυχώς δεν θυμάμαι όχι. Θυμάμαι όμως ότι γενικά η διαδικασία είχε πάρει καιρό ενώ πίστευα πως θα έρθουν πιο γρήγορα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν θυμάμαι όχι. Θυμάμαι όμως ότι γενικά η διαδικασία είχε πάρει καιρό ενώ πίστευα πως θα έρθουν πιο γρήγορα.

Τελικά παρέλαβα σήμερα μέσω ΕΛ.ΤΑ. Το δέμα έφτασε 14/5 και μου παρέδωσαν σήμερα το ειδοποιητήριο......με ημερομηνία παράδοσης 14/5!!! Γι' αυτούς που σκέφτονται να παραγγείλουν από jd sports να υπολογίσουν 9-10 μέρες(μιλάμε για standard delivery).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στην παρεα!!

 

γνωριζει κανεις αυτο το μαγαζι γτ εχει πολυ καλες τιμες αλλα το site μου φαινεται λιγο καπως (δεν εχει πολλες πληροφοριες)

http://www.shoesgreece-gr.com/

αν και εχει paypal δεν εχω ορεξη να μπλεξω σε ιστοριες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στην παρεα!!

 

γνωριζει κανεις αυτο το μαγαζι γτ εχει πολυ καλες τιμες αλλα το site μου φαινεται λιγο καπως (δεν εχει πολλες πληροφοριες)

http://www.shoesgreece-gr.com/

αν και εχει paypal δεν εχω ορεξη να μπλεξω σε ιστοριες!

Κινεζιά. ΑΝ παραλάβεις κάτι θα ειναι σίγουρα μαϊμου (το πόσο κακή δεν ξέρω).

 

Όσο για το paypal δοκίμασε να κάνεις κάποια αγορά και ως δια μαγείας δεν θα ειναι διαθέσιμη. 

 

Εν ολίγοις ψωνίζεις μονο αν θες μαϊμου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το eastbay αν παραγγειλω παπουτσια ή ρουχα μεχρι 30-40 ευρω γλιτωνω ετσι κι αλλιως το τελωνειο ή συνυπολογιζεται το κοστος των μεταφορικων στο συνολικο ποσο και παλι ειναι θεμα "τυχης" το τελωνειο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά 99% δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, αλλά γιατί να κάνεις μια τέτοια αγορά από το ΕΒ; Τα μεταφορικά ($40) θα είναι σχεδόν ισόποσα της αξίας του προϊόντος. Λογικά θα μπορείς να το βρεις φθηνότερα κάπου αλλού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...