Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
Εβαλα στο καλαθι ενα ζευγαρι παπουτσια, 60Ευρω και μου εβγαλε

Estimated Shipping & Handling: $29.99

Τοσο πολλα ειναι τα εξοδα αποστολης?

Nαι.Μπορεις ομως να ψαξεις να βρεις καποιο κουπονι για εκπτωση που να σε βολευει.

Πχ για παραγγελια 99$ και πανω,εχει ενα banner αν προσεξεις που σ ενημερωνει

To receive $20 off your $99 purchase, enter promotion code IPEBT979 at checkout.

Στην τελευταια μου παραγγελια δεν συμπληρωνα τα 99$ και με λιγο ψαξιμο στο google ειχα βρει promotion codes που δουλευαν.Αν θυμαμαι καλα "εκοψα" περι τα 18$ απο τα εξοδα αποστολης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα στο καλαθι ενα ζευγαρι παπουτσια, 60Ευρω και μου εβγαλε

Estimated Shipping & Handling: $29.99

Τοσο πολλα ειναι τα εξοδα αποστολης?

 

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις το retailmenot.com που έχει αρκετά κουπόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα για εμάς εδώ Ελλάδα τι κάνουμε?

 

ΥΓ

 

αν και ένα κωδικό που δοκίμασα και έβαλα κάτι add to cart και έκανα υπολογισμό μου έβγαλε το shipping και ας ήταν επιλεγμένη η Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικά το κουπόνι για δωρεάν μεταφορικά δουλεύει και για εκτός αμερικής

ακόμη κάτι, αν παραγγείλω κάτι λογικά θα θέλουν και άλλα 15% στο τελωνείο?

 

edit: Βασικά ψάχνω για αθλητικά παπούτσια, ξέρει να μου προτείνει κανείς κάτι?

Επεξ/σία από apoel1926
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μας πει κάποιος που πήρε αν ισχύει και εκτός ή όχι.Στα σίγουρα όμως.

 

Δεν ισχύει η έκπτωση για εκτός αμερικής πλέον. Το maximum που μπορείς να βρείς είναι 20% έκπτωση. Και τα μεταφορικά είναι 25% επι του συνόλου αγοράς, άρα απλά πληρώνεις ένα 5% μόνο για μεταφορικά. Τελωνείο δεν πληρώνεις, μόνο τα 3€ για τα έξοδα τελωνείου.

 

Έχω κάνει πάρα πολλές αγορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέφτομαι να αγοράσω από το συγκεκριμένο κατάστημα το οποίο ισχυρίζεται στο F.A.Q. ότι πουλάει αυθεντικά παπούτσια και συνεργάζεται με την Puma. Το Puma στο site αυτό βέβαια κοιτάει προς τα δεξιά σε αντίθεση με το επίσημο site (τυχαίο; ελπίζω!).

 

Αν έχει κάποιος παραγγείλει από αυτό το κατάστημα (που αμφιβάλω) ή κάποιος που έχει εμπειρία από online καταστήματα και "κόβει" το μάτι του ας μου πει τη γνώμη του.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Edit: Έστειλα e-mail και μου απαντήσανε ότι είναι επίσημο το site.

Edit2: ΑΚΥΡΟ! Το επίσημο site της PUMA μου απάντησε ότι είναι όλα μούφα.

Επεξ/σία από Stoyo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολύ διάβασμα στο παρόν θέμα, αποφάσισα κι εγώ να παραγγείλω από το eastbuy.Πηγαίνω λοιπόν στην καρτέλα παραγγελίας όπου μαζί με το προϊόν που πρόσθεσα μου ζητάει εάν έχω:

 

Using a Promotional/Coupon Code?

 

Ενώ έξοδα αποστολής μου γράφει: Estimated Shipping & Handling: TBD και όταν προχωράω για την πληρωμή:

 

Shipping Method:$29.99, Standard

 

Εκπτωτικό κουπόνι πώς μπορώ να βρω να μην χρεωθώ με έξοδα αποστολής?

 

Κάπου είδα το AFEMMA20 αλλά μάλλον δεν πληρώ τις προϋποθέσεις για αυτό...

Εχω αγορά >100 € (54 €)

 

Επιπλέον ό,τι παραγγέλνω με απλό ταχυδρομείο έρχεται στη δουλειά μου και το παραλαμβάνω από συγκεκριμένο χώρο.

Το ίδιο συμβαίνει και σε αυτή την περίπτωση? Με τελωνεία κλπ παίζει standard το 3ευρω που είδα και σε προηγούμενες αγορές εδώ?

 

Κάτι άλλο, επειδή φυσικά όλες αυτές οι μάρκες δεν παίζει να τις δοκιμάσεις όλες στην Ελλάδα, κάτι πολύ σημαντικό:

Εμένα π.χ. μου κάνει το 47 νούμερο γενικά σε μία εταιρεία παπουτσιών. Δεν αγοράζω όμως συχνά παπούτσια. 1 φορά στη 2ετία-3ετία... Εάν κάνω αγορά από το συγκεκριμένο site και γενικότερα, υπάρχει περίπτωση να έχει αλλάξει η φόρμα του παπουτσιού και να μου είναι είτε στενό είτε βάρκα, και να "μείνω με τα παπούτσια στο χέρι"?

 

 

Ευχαριστώ παιδιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εκπτωτικό κουπόνι πώς μπορώ να βρω να μην χρεωθώ με έξοδα αποστολής?

 

Κάπου είδα το AFEMMA20 αλλά μάλλον δεν πληρώ τις προϋποθέσεις για αυτό...

Εχω αγορά >100 € (54 €)

 

Φανταζομαι εννοεις μικροτερη απο 100 $(<100).Εκπτωτικο που να κοβει ολα τα εξοδα αποστολης πιθανοτατα δεν θα βρεις ακομα και αν εισαι πανω απο τα 100$,ποσο μαλλον οταν εισαι στα στα μισα.Εχει κανενα μηνα απο την τελευταια φορα που πηρα (>100$)και δεν ειχα βρει για να κοψω ολοκληρο το shipping cost.

 

Επιπλέον ό,τι παραγγέλνω με απλό ταχυδρομείο έρχεται στη δουλειά μου και το παραλαμβάνω από συγκεκριμένο χώρο.

Το ίδιο συμβαίνει και σε αυτή την περίπτωση? Με τελωνεία κλπ παίζει standard το 3ευρω που είδα και σε προηγούμενες αγορές εδώ?

Γεπ.

 

Κάτι άλλο, επειδή φυσικά όλες αυτές οι μάρκες δεν παίζει να τις δοκιμάσεις όλες στην Ελλάδα, κάτι πολύ σημαντικό:

Εμένα π.χ. μου κάνει το 47 νούμερο γενικά σε μία εταιρεία παπουτσιών. Δεν αγοράζω όμως συχνά παπούτσια. 1 φορά στη 2ετία-3ετία... Εάν κάνω αγορά από το συγκεκριμένο site και γενικότερα, υπάρχει περίπτωση να έχει αλλάξει η φόρμα του παπουτσιού και να μου είναι είτε στενό είτε βάρκα, και να "μείνω με τα παπούτσια στο χέρι"?

Ευχαριστώ παιδιά...

Για σιγουρια κανε μαι συγκριση με μαρκες που εχεις παρει στο παρελθον και παρε το ιδιο νουμερο που φορουσες σ αυτες.Πχ,47 στα nike,48 σε adidas κλπ και θα σαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αγορασω Lebron VII P.S Απο την ιστοσελιδα της ΝΙΚΕ.

Το θεμα ειναι οτι αν μπω και θεσω περιοχη Ελλαδα τα συγκεκριμενα δεν τα εχει!

υπαρχει τροπος να τα φερω Ελλαδα ? :cry:

Ειναι τρελη προσφορα τα εχει 50% κατω!:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...