Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες

slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ πάντως αγοράζω και από ελληνικά e-shops..Δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές.Πρόσφατα αγόρασα αθλητικά με δωρεάν μεταφορικά και σε μία μέρα στο σπίτι μου..και σε καλή τιμή..χαζεψα λίγο και το eastbay..Δεν το ήξερα..καλές τιμές έχει..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 3,8k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Καλησπέρα και πάλι. Περισσότερο προς ενημέρωση να αναφέρω ότι σχετικά με την παραγγελία μου απο ebay.com για τα air max tailwind 6 και αποστολή απο Florida USA παρέλαβα σήμερα με UPS στήν πόρτα μου.

@giota1980 (ή οπως σε λένε) καλώς ήρθες στο insomnia (βλέπω νεο λογαριασμό πριν τη συγκεκριμένη αναρτηση). Οι αναρτήσεις στο insomnia εχουν κάποια θετικά και κάποια αρνητικά, οποτε θέλει προσοχή.

Ανάλογα το μαγαζί όμως. Άλλο να αγοράσεις από έναν τυχαίο πωλητή στο ebay (ή κανα site που κάνει μπαμ ότι είναι κινέζικο του κερατά) και άλλο να επιλέξεις eshop σαν του eastbay (που σαν εταιρεία υπάρχ

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγώ πάντως αγοράζω και από ελληνικά e-shops..Δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές.Πρόσφατα αγόρασα αθλητικά με δωρεάν μεταφορικά και σε μία μέρα στο σπίτι μου..και σε καλή τιμή..χαζεψα λίγο και το eastbay..Δεν το ήξερα..καλές τιμές έχει..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

μιας και είμαι ένας από αυτούς που έπεσαν στα νύχια του τελωνείου, δώστε μια βοήθεια. το δέμα από το eastbay βρίσκεται στο τελωνείο από τις 13/10 (πρώτη φορά καθώς οι δύο προηγούμενες παραγγελίες μου έιχαν παραδοθεί εντος 10ημέρου), τα ελτα με ενημέρωσαν ότι δεν ευθύνονται για τυχόν καθυστερήσεις στο χρόνο εκτελωνισμού και ότι απλά πρέπει να περιμένω. Αυτό που με απασχολεί πλέον είναι μήπως αυτή η καθυστέρηση σημαίνει ότι θα πληρώσω περισσότερο από τα κλασσικά 3 ευρω. Γνωρίζει κανείς;

Το ύψος της παραγγελίας είναι γύρω στα 220 ευρώ!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

μιας και είμαι ένας από αυτούς που έπεσαν στα νύχια του τελωνείου, δώστε μια βοήθεια. το δέμα από το eastbay βρίσκεται στο τελωνείο από τις 13/10 (πρώτη φορά καθώς οι δύο προηγούμενες παραγγελίες μου έιχαν παραδοθεί εντος 10ημέρου), τα ελτα με ενημέρωσαν ότι δεν ευθύνονται για τυχόν καθυστερήσεις στο χρόνο εκτελωνισμού και ότι απλά πρέπει να περιμένω. Αυτό που με απασχολεί πλέον είναι μήπως αυτή η καθυστέρηση σημαίνει ότι θα πληρώσω περισσότερο από τα κλασσικά 3 ευρω. Γνωρίζει κανείς;

Το ύψος της παραγγελίας είναι γύρω στα 220 ευρώ!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλό θα είναι να τις σπάτε παιδιά τις παραγγελίες σας. Όσο γίνεται να μην ξεπερνάνε τα 140-150€. Θεωρώ οτι έτσι είναι "πιο" ασφαλές για το θέμα του τελωνείου. Όποτε είχα παραγγελία μεγάλη αυτό έκανα, προτιμότερο να περιμένω 2-3 μέρες περισσότερο για να έχα όλα τα πράγματα, παρά να πληρώσω τελωνείο.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλό θα είναι να τις σπάτε παιδιά τις παραγγελίες σας. Όσο γίνεται να μην ξεπερνάνε τα 140-150€. Θεωρώ οτι έτσι είναι "πιο" ασφαλές για το θέμα του τελωνείου. Όποτε είχα παραγγελία μεγάλη αυτό έκανα, προτιμότερο να περιμένω 2-3 μέρες περισσότερο για να έχα όλα τα πράγματα, παρά να πληρώσω τελωνείο.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

παιδια μολις εκανα παραγγελια δυο ζευγαρια παπουτσια και ενα σκουφο αξιας 230$ ελπιζω να πανε ολα καλα και να μην εχω προβλημα με τελωνειο!αν και τους εστειλα και ενα email για να ρωτησω αν γινεται να μου τα στειλουν σαν δωρο.λετε να το δεχτουν?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
παιδια μολις εκανα παραγγελια δυο ζευγαρια παπουτσια και ενα σκουφο αξιας 230$ ελπιζω να πανε ολα καλα και να μην εχω προβλημα με τελωνειο!αν και τους εστειλα και ενα email για να ρωτησω αν γινεται να μου τα στειλουν σαν δωρο.λετε να το δεχτουν?

Επειδή «δεν το έχεις» ...

θα πληρώσεις 3 ευρώ στο ταχυδρομείο και τίποτα άλλο

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=3702200&postcount=527

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.