Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιας και είμαι ένας από αυτούς που έπεσαν στα νύχια του τελωνείου, δώστε μια βοήθεια. το δέμα από το eastbay βρίσκεται στο τελωνείο από τις 13/10 (πρώτη φορά καθώς οι δύο προηγούμενες παραγγελίες μου έιχαν παραδοθεί εντος 10ημέρου), τα ελτα με ενημέρωσαν ότι δεν ευθύνονται για τυχόν καθυστερήσεις στο χρόνο εκτελωνισμού και ότι απλά πρέπει να περιμένω. Αυτό που με απασχολεί πλέον είναι μήπως αυτή η καθυστέρηση σημαίνει ότι θα πληρώσω περισσότερο από τα κλασσικά 3 ευρω. Γνωρίζει κανείς;

Το ύψος της παραγγελίας είναι γύρω στα 220 ευρώ!

 

Ολοκληρώνω την ιστορία μου "προς γνωσιν και συμμορφωσιν". τελικά το δέμα εκτελωνίστηκε στις 28/10 και το έλαβα σήμερα (2/11), πληρώνοντας 3 ευρώ. Παρόλαυτα το δέμα δεν ήταν σε καλή κατάσταση, φαινόταν ότι είχε ανοιχθεί (μάλλον το έλεγξαν στο τελωνείο). Οπότε η καθυστέρηση δεν έφερε και επιπλέον χρέωση. Πάλι καλά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχεις το tracking number του δέματος; αν δεν το εχεις ζητα το απο το eastbay και δες πού εχει κολλήσει

 

 

Your order, was shipped on 10/13/10 via International

Mail. You can expect to receive your order in approximately 20-30

calendar days from the ship date.

 

Shipping Information

Status: CLOSED - ORDER FULLY SHIPPED

Method: INT'L MAIL

 

 

Είναι οι πληροφορίες που μου έχουν δώσει.Οπως βλέπετε από τις 13/10 και ακόμη περιμένω...Δεν μου έχουν πει ότι έχει κολλήσει κάπου οπότε περιμένωωωωωωω....Απλά φοβάμαι το θέμα μη δήλωσης postal code μην μου στοιχίσει επιπλέον έξοδα επαναποστολής και επιπλέον αναμονή.....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Your order, was shipped on 10/13/10 via International

Mail. You can expect to receive your order in approximately 20-30

calendar days from the ship date.

 

Shipping Information

Status: CLOSED - ORDER FULLY SHIPPED

Method: INT'L MAIL

 

 

Είναι οι πληροφορίες που μου έχουν δώσει.Οπως βλέπετε από τις 13/10 και ακόμη περιμένω...Δεν μου έχουν πει ότι έχει κολλήσει κάπου οπότε περιμένωωωωωωω....Απλά φοβάμαι το θέμα μη δήλωσης postal code μην μου στοιχίσει επιπλέον έξοδα επαναποστολής και επιπλέον αναμονή.....!!!!

 

πιθανη καθυστερηση στην παραλαβη θα οφειλεται λογω μη δηλωσης ταχυδρομικου κωδικα. Πιστευω οτι μεχρι τα μεσα του μηνα το δεμα θα ερθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Λεω να σας ακούσω και να παραγγείλω και εγω απο το eastbay. Απλά πείτε μου την γνώμη σας γιαυτόhttp://www.bestshoesroom.com/
πιο σαπιο δε γινεται...

monkey-w-banana.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Your order, was shipped on 10/13/10 via International

Mail. You can expect to receive your order in approximately 20-30

calendar days from the ship date.

 

Shipping Information

Status: CLOSED - ORDER FULLY SHIPPED

Method: INT'L MAIL

 

 

Είναι οι πληροφορίες που μου έχουν δώσει.Οπως βλέπετε από τις 13/10 και ακόμη περιμένω...Δεν μου έχουν πει ότι έχει κολλήσει κάπου οπότε περιμένωωωωωωω....Απλά φοβάμαι το θέμα μη δήλωσης postal code μην μου στοιχίσει επιπλέον έξοδα επαναποστολής και επιπλέον αναμονή.....!!!!

 

Άκου τι θα κάνεις, θα βρείς τον order number σου και θα τους στείλεις ένα e-mail να σου δώσουν το tracking number. Μόλις στο στείλουν μπες στο http://212.205.82.71/trackandtrace/ και δες που βρίσκεται το δέμα σου. Αν δείς οτι έχει κολλήσει κάπου, επικοινώνησε με το τηλ. που έχει εκεί στο site του ελτα, να δεις τι μπορεί να γίνει!

 

Καλή τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκπτωτικο κουπονι απο eastbay:

 

37185_483223967742_76903097742_6900583_4802271_n.jpg

 

 

μην ανησυχεις. €3 ειναι παλι. ειναι μικρα τα πακετα. εγω ειχα παρει €380-€390 (4 ζευγαρια παπουτσια, 2 φουτερ, 2 κοντομανικες μπλουζες) και εδωσα €3

Γεια χαρα! τι γεια χαρα δηλαδη...

Μόλις παρελαβα την απο 18/10 παραγγελια απο eastbay και πληρωσα μονο...81 ευρουλακια! ΣΟΚ!

2 ζευγη παπουτσια αξιας 200 ευρω περιπου με τα μεταφορικα.

69 ευρω τελωνειο και 12 ευρω ταχυδρομειο!

Ζητω που την φαγαμε!

Το μονο παρηγορο στην ιστορια ειναι οτι τα παπουτσια με μια πρωτη ματια φαινονται οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκου τι θα κάνεις, θα βρείς τον order number σου και θα τους στείλεις ένα e-mail να σου δώσουν το tracking number. Μόλις στο στείλουν μπες στο http://212.205.82.71/trackandtrace/ και δες που βρίσκεται το δέμα σου. Αν δείς οτι έχει κολλήσει κάπου, επικοινώνησε με το τηλ. που έχει εκεί στο site του ελτα, να δεις τι μπορεί να γίνει!

 

Καλή τύχη!

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ,

 

Εκανα ό,τι ακριβώς μου είπες, έβαλα το id στο site και επικοινώνησα με το τήλεφωνο των ΕΛΤΑ αλλά μου αναφέρουν ότι τα δέματά μου δεν βρίσκονται Ελλάδα (δηλαδή του υπαλλήλου το σύστημα δεν του έβγαλε κάτι). Και έχουν περάσει 21 ημέρες...Τι κάνω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα! τι γεια χαρα δηλαδη...

Μόλις παρελαβα την απο 18/10 παραγγελια απο eastbay και πληρωσα μονο...81 ευρουλακια! ΣΟΚ!

2 ζευγη παπουτσια αξιας 200 ευρω περιπου με τα μεταφορικα.

69 ευρω τελωνειο και 12 ευρω ταχυδρομειο!

Ζητω που την φαγαμε!

Το μονο παρηγορο στην ιστορια ειναι οτι τα παπουτσια με μια πρωτη ματια φαινονται οκ...

 

Ti λες τώρα ????? Δεν μου έχει κατσει ποτε τετοια ζημιά ! Η εισαι πολύ ατυχος και ανοίξανε σε έλεγχο το πακέτο ή σφίγγουν οι κώλοι για λεφτα και τα έλεγχουν όλα ./.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti λες τώρα ????? Δεν μου έχει κατσει ποτε τετοια ζημιά ! Η εισαι πολύ ατυχος και ανοίξανε σε έλεγχο το πακέτο ή σφίγγουν οι κώλοι για λεφτα και τα έλεγχουν όλα ./.....

Δεν το ανοιξαν το πακετο. Αλλα πανω σε αυτο το eastbay ειχε κολησει τις τιμες των παπουτσιων και μαλιστα προ εκπτωσης! 300 δολάρια. Και με βαση τα 300 δολαρια μου κοψαν την ταριφα!

Το κανουν σε ολους αυτο? Βαζουν τις τιμες εξωτερικα στο πακετο? Μηπως την πατησα γι'αυτο το λογο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ανοιξαν το πακετο. Αλλα πανω σε αυτο το eastbay ειχε κολησει τις τιμες των παπουτσιων και μαλιστα προ εκπτωσης! 300 δολάρια. Και με βαση τα 300 δολαρια μου κοψαν την ταριφα!

Το κανουν σε ολους αυτο? Βαζουν τις τιμες εξωτερικα στο πακετο? Μηπως την πατησα γι'αυτο το λογο?

 

Στη δική μου παραγγελία (ύψους 220 ευρω) η τιμή ήταν στο κουτί και μάλιστα χωρίς την έκπτωση, περίπου 300 δολλάρια αν δεν κάνω λάθος. Μόλις 3 ευρώ ήταν η χρέωση του τελωνείου και πάλι. Μήπως έκανες κάποιο λάθος στον τρόπο απόστολής που ζήτησες; Μέσω USPS σου ήρθε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δική μου παραγγελία (ύψους 220 ευρω) η τιμή ήταν στο κουτί και μάλιστα χωρίς την έκπτωση, περίπου 300 δολλάρια αν δεν κάνω λάθος. Μόλις 3 ευρώ ήταν η χρέωση του τελωνείου και πάλι. Μήπως έκανες κάποιο λάθος στον τρόπο απόστολής που ζήτησες; Μέσω USPS σου ήρθε;

Μεσω USPS το εστειλαν, το ειχα ζητήσει απο την αρχη, με track number και το παρελαβα απο ΕΛΤΑ.

Ο εκτελωνισμος εγινε στην Θεσσαλονίκη. Μηπως φταιει αυτο?

Καλο θα ηταν να βγαλουμε ακρη γιατι πληρωσα τελωνειο, ωστε να μην την πατησει και καποιος αλλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εκτελωνισμος εγινε στην Θεσσαλονίκη. Μηπως φταιει αυτο?

 

αυτό σίγουρα δε φταίει γιατι 2 φορές που παρήγγειλα πληρωσα το κλασσικο 3ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό σίγουρα δε φταίει γιατι 2 φορές που παρήγγειλα πληρωσα το κλασσικο 3ευρω

Δεν ανοιχτηκε η συσκευασια, ηρθε με USPS, δεν φταιει που εκτελωνιστηκε στην Θεσσαλονικη, τι στο καλο εγινε και πληρωσα κερατιατικα? Τι να πω... Θα παιξω κανα ΛΟΤΤΟ, ποτε δεν ξερεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανοιχτηκε η συσκευασια, ηρθε με USPS, δεν φταιει που εκτελωνιστηκε στην Θεσσαλονικη, τι στο καλο εγινε και πληρωσα κερατιατικα? Τι να πω... Θα παιξω κανα ΛΟΤΤΟ, ποτε δεν ξερεις...

 

Μηπως ηταν αρκετα βαρυ το δεμα ? ποσα κιλα 'χονδρικα' ζυγιζε ?

 

Αλλιως την 'κατσαμε την βαρκα' :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...