Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πληροφοριακά, φίλος παρήγγειλε πρόσφατα ρούχα απ' το eastbay και με ενημέρωσε σχετικά με τις εξτρά χρεώσεις. Η παραγγελία του πέρασε από τελωνείο και η εξτρά χρέωση ήταν ένα αρκετά μεγάλο ποσό. Χρησιμοποίησε φυσικά το δικαίωμα να μη δεχθεί την παραγγελία και έτσι την έστειλαν πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φίλε αν θες γράψε ποιο είναι το ποσό της αγοράς, γιατί βάσει αυτού βγαίνει το ποσό που θα πληρώσεις στο τελωνείο. Άλλο αγορά 150ευρω άλλο αγορά 1000ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πάντως πως έχεις το δικαίωμα να αρνηθείς να παραλάβεις την παραγγελία αν χρεώσουν κάνα υπέρογκο ποσό. Ειδικά αν πρόκειται για δικό τους λάθος, πχ να μη στείλουν τα προϊόντα με απλό ταχυδρομείο.

 

φιλε μου δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα δεν μπορεις να αρνηθεις ετσι απλα την παραγγελια αν το κανεις χρεωνεσαι καποια χρηματα που ειναι πανω απο 30 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα την παραγγελία μου από eastbay.Ολα καλά. Παραγγελία 27/10 Αφιξη Ελλάδα στις 04/11. Παραλαβή σήμερα γιατί το χαρτί στο σπίτι το άφησαν Παρασκευή μεσημέρι .

Αν και έιχαν δηλώσει σαν αξία 99,99 usd πέρασε από το τελωνείο κανονικά και το μονο που χρειαστηκε να πληρώσω ήταν 3 ευρώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και εγω μια παραγγελια απο eastbay,ενα μπλουζακι και μια φορμα, συνολο 120usd δηλαδη 80ευρω,ελπιζω να πανε ολα καλα με τελωνεια,για να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω και γω την εμπειρια μου απο eastbay,nike παπουτσια με συνολικη αξια μαζι με τα εξοδα αποστολης 137$,ηρθαν στο ταχυδρομειο της περιοχης μου με τελωνειακα εξοδα 3 ευρω.Απο shoebuy.com περσι την ειχα πατησει κανονικα,γιατι ηρθε με κουριερ και στα 100 ευρω της παραγγελιας εσκασα αλλα 80€ τελωνειο :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα ηρθαν σημερα αλλα δεν ημουν σπιτι και θα απω αυριο να τα παρω γραφει η ειδοποιηση 3 ευρω χρεωση οποτε ολα καλα

η παραγγελεια μου ηταν 85$

 

ΟΣΟΙ εχετε παρει απο εκει ειναι original η θελουν μπανανα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
και εμενα ηρθαν σημερα αλλα δεν ημουν σπιτι και θα απω αυριο να τα παρω γραφει η ειδοποιηση 3 ευρω χρεωση οποτε ολα καλα

η παραγγελεια μου ηταν 85$

 

ΟΣΟΙ εχετε παρει απο εκει ειναι original η θελουν μπανανα????

Αν διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες θα δεις πως κανεις δεν ειχε προβλημα με μπανανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειο το site και πολυ καλες τιμες! Ερχονται στο σπιτι σου μεσω ελτα; Εχει πληρωσει κανεις παραπανω απο 3 ευρω τελωνειο; Χρεωστικες καρτες δεχονται; Βεβαια υπαρχει ενα θεμα. Πως θα ξερω αν το παπουτσι κανει στο ποδι μου; Αν δε υπαρχει το συγκεκριμενο μοντελο σε καποιο μαγαζι για να το δοκιμασω;

 

Για να μην ανοιγω καινουριο θεμα, ξερετε καλο site με παπουτσια εκτος αθλητικων και site με καλα ισοθερμικα ρουχα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Τελειο το site και πολυ καλες τιμες! Ερχονται στο σπιτι σου μεσω ελτα;

Yeap.

Εχει πληρωσει κανεις παραπανω απο 3 ευρω τελωνειο;

Aπ οτι φαινεται,οχι.

Χρεωστικες καρτες δεχονται;

Νοπ.

Βεβαια υπαρχει ενα θεμα. Πως θα ξερω αν το παπουτσι κανει στο ποδι μου; Αν δε υπαρχει το συγκεκριμενο μοντελο σε καποιο μαγαζι για να το δοκιμασω;

Ριξε μια ματια στον πινακα μετατροπης μεγεθων που υπαρχει στο site(και μεσα στα πρωτα ποστ αναφερεται αντιστοιχος πινακας απο αλλο site)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.forrunnersbyrunners.com/

Πιο εξειδικευμένο (ρούχα και αξεσουάρ μόνο για δρομείς), αλλά ελαφρά πιο χαμηλές τιμές, σίγουρα χωρίς τελωνείο και παράδοση σε 3-4 το πολύ ημέρες.

Μόνο που σου στέλνουν τα παπούτσια χωρίς το κουτί τους, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις και όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
εγω με χρεωστικη πληρωσα

Α ναι?Οταν εκανα την παραγγελια δεν δεχθηκε την χρεωστικη μου και αναγκαστικα εβαλα πιστωτικη.Nice,εχει να παρει κ αλλες παραγγελιες απο μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθαν και εμένα τα Nike Hypermax μου σήμερα μετά από 8-9 μέρες από την παραγγελία από το eastbay!

Αυθεντικά,ολοκαίνουργια στο κουτί τους!Πλήρωσα τα 3 ευρώ στο ταχυδρομείο και οκ!

129 $.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια βρηκα αυτο το σαιτ για την αγορα παπουτσιων...εχει υπερβολικα πολυ καλες τιμες...σκεφτομαι να το δοκιμασω...ειναι κανεις που να το εχει δοκιμασει?συγκεκριμενα να σας πω πως ψαχνω τα nike air max 97 και σε αυτο το σαιτ εχουν τιμη 69 $ δηλαδη 46€....κατι μ βρωμαει παντως...τι λετε?

 

 

 

 

 

http://www.finesale.net/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...