Προς το περιεχόμενο
Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες

slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όχι . απλά πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή . 14 έγινε η παραγγελία . στην usps θα σου εμφανιστεί σε 1-3 μέρες. Έπεσες και σε σ/κ , οπότε από δευτέρα λογικά

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 3,8k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Καλησπέρα και πάλι. Περισσότερο προς ενημέρωση να αναφέρω ότι σχετικά με την παραγγελία μου απο ebay.com για τα air max tailwind 6 και αποστολή απο Florida USA παρέλαβα σήμερα με UPS στήν πόρτα μου.

@giota1980 (ή οπως σε λένε) καλώς ήρθες στο insomnia (βλέπω νεο λογαριασμό πριν τη συγκεκριμένη αναρτηση). Οι αναρτήσεις στο insomnia εχουν κάποια θετικά και κάποια αρνητικά, οποτε θέλει προσοχή.

Ανάλογα το μαγαζί όμως. Άλλο να αγοράσεις από έναν τυχαίο πωλητή στο ebay (ή κανα site που κάνει μπαμ ότι είναι κινέζικο του κερατά) και άλλο να επιλέξεις eshop σαν του eastbay (που σαν εταιρεία υπάρχ

Δημοσιευμένες Εικόνες

και επειδή είναι Κυριακή και βαριέμαι αφόρητα :P

έκανα την παραγγελία που είπες και από τα 2 καταστήματα να δω τελική τιμή και για τα τρία μοντέλα που πήρες

από nikestore είναι 412 euro

από eastbay είναι 263 euro

οπότε έχασες 150 (63% παραπάνω) euro για να έχεις UPS και μια βδομάδα νωρίτερα

Λίγο λιγότερο έχασα επειδή τα LTD II τα είχε σε προσφορά πάντως εκανα λαμακία σίγουρα... Την επόμενη φορά eastbay απλά φοβάμαι μην πληρώσω τίποτα τρελά στο τελωνείο. Ποτέ δεν ξέρεις. Και επίσης έχω και ένα πρόβλημα! Φόραω 14 - 15 δηλαδή 48.5-49.5 οπότε είναι και πιο περιορισμένα τα μοντέλα που μπορώ να βρω!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...κανείς ρε παιδιά δεν έχει χτυπήσει 3 ζευγάρια με τη μία, να μας πεί τι συναίβη ;;;

...έχει μεγάλο όγκο το πακέτο ;;;

...το κάθε ζευγάρι μέσα στο κουτί του ;;;

...για eastbay μιλάω...

...3 ζευγάρια...323 $ ...

Επεξ/σία από jazzu4ia
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

γιατί δεν σπας τις παραγγελίες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο; το θέμα στην περίπτωση σου δεν είναι τόσο ο όγκος ή το βάρος , αλλά το ότι αναγράφεται η τιμή εξωτερικά στο πακέτο , και φοβάμαι πως δεν θα την γλυτώσεις για παραγγελία των 323$ με 3 ευρώ.

αφού μιλάμε για 3 ζευγάρια και 323 $ , αρα κάθε ζευγάρι λογικά θα έχει πάνω από 99$ , άρα βάζεις σε κάθε μια παραγγελία κουπόνι - 20% που σχεδόν μηδενίζει τα μεταφορικά. Οπότε δεν πληρώνεις 3πλάσια μεταφορικά αν αυτό φοβάσαι.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

εχει κανεις καμια ιδεα;; ή να παω να παρω απο Αγια Βαρβαρα να ξεμπερδευω;; :fear: :fear:

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Και προτιμας να πληρωσεις 25$ λιγοτερο απο καπου που δεν ξερεις τι παιζεται με το σιγουρο eastbay? Αξιζει?

το θεμα δεν ειναι τα 25$, απλα δεν ξερω αν το σχεδιο ειναι το ιδιο! γιατι ετσι οπως φαινεται στη φωτο του eastbay δεν μου αρεσει, αλλα μπορει να ειναι και ο φωτισμος που τα κανει να φαινονται διαφορετικα! γιατι η περιγραφη και στα δυο καταστηματα ειναι η ιδια!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ρε παιδιά το θέμα μ'αυτά τα sites είναι μόνο ότι είναι μούφες; Ξέρουμε αν θα τα φέρουν η απλά θα μας κλέψουν τα λεφτά γιατί δεν είναι για να δίνεις πιστωτική όπου και όπου.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

γιαυτό ακριβώς και υπάρχουν τοπικ όπως αυτό , για να ενημερωνόμαστε και να ενημερώνουμε ποια είναι τα έμπιστα μαγαζιά κτλ.

επίσης υπάρχει και το Paypal , για να μην δίνεις την πιστωτική σου , και να μπορείς να διεκδικήσεις τα λεφτά σου πίσω σε περίπτωση απάτης..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ρε παιδιά το θέμα μ'αυτά τα sites είναι μόνο ότι είναι μούφες; Ξέρουμε αν θα τα φέρουν η απλά θα μας κλέψουν τα λεφτά γιατί δεν είναι για να δίνεις πιστωτική όπου και όπου.

Δεν σκέφτεσαι σωστά.

Δηλαδή αν πουλάνε μαϊμούδες και σου στείλουν (τα παπούτσια), δεν σε πειράζει αν έχουν τα στοιχεία της πιστωτικής σου; Ο απατεώνας έμπορος είναι πάντα απατεώνας, άσχετα αν θα σου στείλει ή οχι τα ψεύτικα είδη.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

καλημερα παιδια αυτο το site πως σας φaiνεται ?

http://highkickz.com/HighkiCkz/Home.asp

ψαχνω τα creative tesτα και απο ευρωπη δεν βλεπω κατι .το συγκεκριμενο ειναι και καταστημα στο amazon και ebay seller με καλα σχολια.

για πειτε μου τι γνωμη σας.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

καλημερα παιδια.προσπαθησα να κανω μια αγορα χθες απο το http://www.cleverpurchases.com/.πριν πολυ καιρο ειδα

δημοσιευση γι αυτο το σαιτ,τωρα προσφατα δεν εχω δει.καταρχας ξερει καποιος να μου πει που εχει αγορασει απο εκει?

επισης εχω βγαλει μια προπληρωμενη καρτα στο ονομα του πατερα μου,εβαλα τα λεφτα που απαιτουνται για 2 ζευγαρια

παππουτσια και μετα μπηκα στο σαιτ διαλεξα αυτα που ηθελα και με εστειλε αμεσως στην paypal στην οποια εχω

λογαριασμο και ήταν ήδη γραμμενη η καρτα μου,επιβεβαιωσα τα στοιχεια μου και εκανα την αγορα.εκανα κατι λαθος?στο

σαιτ της paypal που μπαινω τωρα στην αγορα αυτη μου βγαζει paypalbalance 0 euro αλλα εχω σιγουρα λεφτα μεσα,απλα δεν

εχω κανει verify το account.εχω κανει βλακεια?μου βγαζει payment status completed.

αν μπορει ας με βοηθησει καποιος.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.