Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα παιδια.προσπαθησα να κανω μια αγορα χθες απο το http://www.cleverpurchases.com/.πριν πολυ καιρο ειδα

 

δημοσιευση γι αυτο το σαιτ,τωρα προσφατα δεν εχω δει.καταρχας ξερει καποιος να μου πει που εχει αγορασει απο εκει?

 

επισης εχω βγαλει μια προπληρωμενη καρτα στο ονομα του πατερα μου,εβαλα τα λεφτα που απαιτουνται για 2 ζευγαρια

 

παππουτσια και μετα μπηκα στο σαιτ διαλεξα αυτα που ηθελα και με εστειλε αμεσως στην paypal στην οποια εχω

 

λογαριασμο και ήταν ήδη γραμμενη η καρτα μου,επιβεβαιωσα τα στοιχεια μου και εκανα την αγορα.εκανα κατι λαθος?στο

 

σαιτ της paypal που μπαινω τωρα στην αγορα αυτη μου βγαζει paypalbalance 0 euro αλλα εχω σιγουρα λεφτα μεσα,απλα δεν

 

εχω κανει verify το account.εχω κανει βλακεια?μου βγαζει payment status completed.

 

αν μπορει ας με βοηθησει καποιος.

 

Αν και δε νομίζω οτι θα διαβάσεις την απάντηση μου, ας μείνει στο αρχείο για άλλους.

 

Το λάθος σου ήταν οτι ψώνισες απο το cleverpurchases γιατί έχει αναφερθεί πολλές φορές (και ειδικά σε αυτό το θέμα) οτι πουλά μαϊμούδες προϊόντα. Με υγειά τα ψεύτικα παπούτσια. Αν τα φοράς για να πηγαίνειε για καφε, καλώς, αλλά αν τα θες για αθλητισμό, να πάρεις άλλα παπουτσια για να μην καταστρέψεις τα πόδια σου.

Απο εκεί και πέρα, το paypal τραβάει το ποσό απο την κάρτα σου οταν κάνεις τις αγορές. Ρώτα τον πατέρα σου να δει το υπόλοιπο της κάρτας. Αν σου ήρθε απόδειξη απο το paypal (με email) τότε έχει γίνει η αγορά. Αν δεν έχει έρθει, τοτε ίσως να γλίτωσες τα λεφτά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν και δε νομίζω οτι θα διαβάσεις την απάντηση μου, ας μείνει στο αρχείο για άλλους.

 

Το λάθος σου ήταν οτι ψώνισες απο το cleverpurchases γιατί έχει αναφερθεί πολλές φορές (και ειδικά σε αυτό το θέμα) οτι πουλά μαϊμούδες προϊόντα. Με υγειά τα ψεύτικα παπούτσια. Αν τα φοράς για να πηγαίνειε για καφε, καλώς, αλλά αν τα θες για αθλητισμό, να πάρεις άλλα παπουτσια για να μην καταστρέψεις τα πόδια σου.

Απο εκεί και πέρα, το paypal τραβάει το ποσό απο την κάρτα σου οταν κάνεις τις αγορές. Ρώτα τον πατέρα σου να δει το υπόλοιπο της κάρτας. Αν σου ήρθε απόδειξη απο το paypal (με email) τότε έχει γίνει η αγορά. Αν δεν έχει έρθει, τοτε ίσως να γλίτωσες τα λεφτά σου.

 

Σε ευχαριστω πολυ φίλε για την απάντηση ..τα παππουτσια δεν τα θέλω για αθληση..τα θελω για βολτα...απλα ήθελα να ξερω αν η paypal παιρνει μόνη της τα λεφτά απο την κάρτα και ότι απλα βαζω τα στοιχεια της καρτας.

 

Μου στείλανε mail οταν έκανα την αγορα και λεει:

 

You sent a payment of $171.00 USD to Aggeliki Perivolioti

 

It may take a few moments for this transaction to appear in your account.

Description Unit price Qty Amount

Air Max2010_9 (Men Size: 9.5 US)

Item# $88.00 USD 1 $88.00 USD

Air Max 97_1 (Men Size: 8.5 US)

Item# $83.00 USD 1 $83.00 USD

Subtotal $171.00 USD

Total $171.00 USD

Payment $171.00 USD

Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *APERIVOLIOT"

From amount €132.03 EUR

To amount $171.00 USD

Exchange rate: 1 EUR = 1.29516 USD

 

Εγινε η αγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου εδωσα λινκ για κουπονια, αλλα ενα αλλο καταστημα! δες παλι ολο το μηνυμα μου.... σου λεω απο κατω για το wiggle.co.uk

δεν το καταλαβα!

 

δυστυχως τα εχει 21 λιρες πιο ακριβα..

80+10 μεταφορικα και 111 απο startfitness kai wiggle αντιστοιχα...

 

θα ηθελα μια επιβεβαιωση οτι και τα 2 μαγαζια εχουν γνησια..

 

υπαρχει κουπονι για wiggle??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο wiggle εχω παρει 2 ζευγαρια asics gel nimbus 12 και ειναι αυθεντικα με παραδοση 6-10 μερες.

και επειδη ειναι απο Αγγλια δεν εχεις τελωνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες. Απο χθες το δεμα μου εχει πατησει το ποδι του Ελλαδα. Μπαινω στο track and trace των Ελτα αλλα δεν βγαζει ακομα τιποτα. Ποσο σας πηρε εσας απο την στιγμη που ηρθε ελλαδα να σας το εμφανισει στο στου ελτα το τρακ? Κωδικο βαζω τον ιδιο οπως και στο αμερικανικο ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες. Απο χθες το δεμα μου εχει πατησει το ποδι του Ελλαδα. Μπαινω στο track and trace των Ελτα αλλα δεν βγαζει ακομα τιποτα. Ποσο σας πηρε εσας απο την στιγμη που ηρθε ελλαδα να σας το εμφανισει στο στου ελτα το τρακ? Κωδικο βαζω τον ιδιο οπως και στο αμερικανικο ετσι?

 

 

1 μέρα συνήθως. απλά υπάρχουν και περιπτώσεις που δεν εμφανίζεται και ποτε από οτι εχει αναφερθεί . Αν έφτασε πάντως Παρασκευή μάλλον από Δευτέρα θα το δεις.

Κωδικό ναι τον ίδιο βάζεις. Αν σου βγάζει wrong ID σημαίνει είναι λάθος(έχει κάποιο κενό π.χ).

Αν σου βγάζει cant find είναι σωστός και απλά δεν εχει περαστεί στο σύστημα.

 

κανα κουπονι για wiggle παιζει?

 

 

δοκίμασε , http://www.retailmenot.com/view/wiggle.co.uk , αλλά απο ότι βλέπω χλωμό να δουλεύει κάποιο εκτός από αυτό με το newsletter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σείς...100 σελίδες τι γράφετε εδώ?

 

επειδή είναι άπειρες οι σελίδες τα airmax 2009 υπάρχουν πουθενά ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ πιο φτηνά απο ελλάδα (κ'ατω από 140)

 

δοκιμασμένο site ... γιατί αν είναι παμε και santa barbara :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγοράζω απο το ZAPPOS και αν δεν μου αρεσει το επιστρεφω πίσω..ειναι πολιτική τους!!!Επίσης μου έκανε εντύπωση ενα τοπικό επαρχιακό μαγαζί το Elprimo που είδα κάτι παπούτσια απο φωτο στο ιντερνετ και οι ανθρωποι μου τα στείλανε με το ταχυδρομείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγοράζω απο το ZAPPOS και αν δεν μου αρεσει το επιστρεφω πίσω..ειναι πολιτική τους!!!Επίσης μου έκανε εντύπωση ενα τοπικό επαρχιακό μαγαζί το Elprimo που είδα κάτι παπούτσια απο φωτο στο ιντερνετ και οι ανθρωποι μου τα στείλανε με το ταχυδρομείο...

 

το ZAPPOS είχα την εντύπωση πως δεν στέλνει εκτός US

 

ρε σείς...100 σελίδες τι γράφετε εδώ?

 

επειδή είναι άπειρες οι σελίδες τα airmax 2009 υπάρχουν πουθενά ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ πιο φτηνά απο ελλάδα (κ'ατω από 140)

 

δοκιμασμένο site ... γιατί αν είναι παμε και santa barbara :P

 

 

αν τα βρεις στο eastbay.com , τα παίρνεις άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγοράζω απο το ZAPPOS και αν δεν μου αρεσει το επιστρεφω πίσω..ειναι πολιτική τους!!!Επίσης μου έκανε εντύπωση ενα τοπικό επαρχιακό μαγαζί το Elprimo που είδα κάτι παπούτσια απο φωτο στο ιντερνετ και οι ανθρωποι μου τα στείλανε με το ταχυδρομείο...

 

 

Ποσα πληρωνεις για μεταφορικα απο Zappos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσα πληρωνεις για μεταφορικα απο Zappos?

 

βασικά ρώτησα στο online chat τους και όντως δεν στέλνουν εκτός US

 

Ijeoma I: I am happy to hear that you were considering us for your shopping needs. Unfortunately, we no longer offer international shipping. If you know someone in the United States, we would be happy to ship to them and you can have the package forwarded to you in Europe.

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις όμως υπηρεσίες του στυλ http://myus2.myus.com/ , αλλά δεν το έχω ψάξει καθόλου όσων αφορά την αξιοπιστία τους ή αν αξίζει οικονομικά στην τελική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...