Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Τα Windows 7 εγκαταστάθηκαν πιλοτικά σε ΔΕΗ και Τράπεζα Πειραιώς


FarCry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχαχα!!! ωραίος...!!!!

 

και τώρα η Μικρομαλακή στηρίχθηκε στις γνώμες των βαριά εργαζομένων Ελλήνων του δημοσίου...! έχει πάρει φωτιά το σύστημα των παρατηρήσεων και bugs των W7

 

greekdimosiosipalilosw7tester :

a. όταν τερματίζω την πασιέντζα να μην λέει απλά "Congratulations", αλλα "Congratulations George"

b. στις 13:00 να χτυπάει συναγερμός οτι σχολάω γιατι συνήθως κοιμάμαι (λόγω κούρασης)

c. γενικα βάλτε κι'αλλα παιχνίδια

d. αφαιρέστε άχρηστα προγραμματα, και βάλτε πολλά WALLPAPERS και screensavers.

e. Φτιάξτε ένα κρυφό User Account με full administrative δικαιώματα για να φέρω να περάσω κανα game να παίξω λίγο (αν έχω χρόνο γιατι συνήθως κοιμάμαι)

 

ωραιο:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά, ό,τι και να γίνει σε αυτό τον (κακόμοιρο και μίζερο) τόπο, δεν αλλάζουμε κεφάλι..! Πάντα θα έχουμε κάτι να παραπονιόμαστε!

Εάν είχαν σάπιο εξοπλισμό, θα λέγαμε που πάνε στην Ελλάς του 2009, εάν βάζανε linux θα τους λέγαμε άχρηστους που θέλοει και ανοιχτού κώδικα λειτουργικό ο πισινός τους, εάν καταργούσαμε τους υπολογιστές, που πάμε με την χαρτούρα...

Τελικά, τι θέλουμε..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, ό,τι και να γίνει σε αυτό τον (κακόμοιρο και μίζερο) τόπο, δεν αλλάζουμε κεφάλι..! Πάντα θα έχουμε κάτι να παραπονιόμαστε!

Εάν είχαν σάπιο εξοπλισμό, θα λέγαμε που πάνε στην Ελλάς του 2009, εάν βάζανε linux θα τους λέγαμε άχρηστους που θέλοει και ανοιχτού κώδικα λειτουργικό ο πισινός τους, εάν καταργούσαμε τους υπολογιστές, που πάμε με την χαρτούρα...

Τελικά, τι θέλουμε..;

 

Δεν ειναι ετσι.Πρεπει να υπαρχουν προτεραιοτητες και οι οποιες κινησεις να γινονται με συνεση, διχως να πληρωνουμε παλι εμεις.Διοτι καμια ΔΕΗ δεν θα βελτιωθει λειτουργικα ή ως υπηρεσια προς το οφελος του πολιτη με την εγκατασταση Win7.Εδω χρειαζονται ριζικες αλλαγες και αυτοι ασχολουνται τι windows θα βαλουν στην παραπαιουσα βαμπιρικη εταιρια??Κανεις δεν γκρινιαζει απλα για να γκρινιαξει.Εκτος και αν πιστευεις οτι η αναβαθμιση του τοπου ξεκιναει απο τα Win7..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα φίλε μου δεν είναι τι θέλουμε, το θέμα είναι στο ότι στη χαρτούρα και στη Ηλεκτρονική Μηχανογράφιση είμαστε για τα μπάζα, και δεν μας αρέσει οι χειρότεροι μας να είναι οι "πιλοτικοί" δοκιμαστές αφού εάν λείπει η τάση της όρεξης για εργασία φυσικό επόμενο είναι να έχουν τάσεις διευκόλυνσης προς όφελος της Τεμπελιάς και της Γκρίζας Μέρας που τους έχει κατακτήσει.

 

ένα νέο feature του MSN Messenger για τους Έλληνες υπαλλήλους γραφείου πιθανολογώ ότι διαφημίζεται όσο τα 20 νέα features του MS Outlook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ετσι.Πρεπει να υπαρχουν προτεραιοτητες και οι οποιες κινησεις να γινονται με συνεση, διχως να πληρωνουμε παλι εμεις.Διοτι καμια ΔΕΗ δεν θα βελτιωθει λειτουργικα ή ως υπηρεσια προς το οφελος του πολιτη με την εγκατασταση Win7.Εδω χρειαζονται ριζικες αλλαγες και αυτοι ασχολουνται τι windows θα βαλουν στην παραπαιουσα βαμπιρικη εταιρια??Κανεις δεν γκρινιαζει απλα για να γκρινιαξει.Εκτος και αν πιστευεις οτι η αναβαθμιση του τοπου ξεκιναει απο τα Win7..

 

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα εχετε βαλει με ΔΕΗ και Πειραιως?

Η Πειραιως δεν θα επιβαρυνει κανενα Ελληνα πολιτη στην αναβαθμιση των pc της, μπραβο της και μαγγια της.

Την δεη την κραζετε γιατι υπαρχει σπανια διακοπη ρευματος ή γιατι εχει το ποιο φθηνο τιμολογιο στην Ευρωπη?

Ας σοβαρευτουμε λιγο γιατι αυτο το topic δειχνει ποσο ........... Ελληνες ημαστε.

Μπραβο και στης 2 εταιρειες που κοιτανε λιγο μπροστα, οι περισσοτερες υπηρεσιες ειναι με millennium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κραζει κανεις την Πειραιως.Ιδιωτικη εταιρια ειναι ο,τι θελει μπορει να κανει.

Δεν ειμαστε οι φθηνοτεροι στην Ευρωπη.Η Βουλγαρια και η Λετονια ειναι πιο φθηνες απο εμας.Και οι λογοι που εχει απο τα χαμηλοτερα τιμολογια η Ελλαδα δεν ειναι απο την μεγαλοψυχια των ιθυνοντων της ΔΕΗ.Ψαξε λιγο τα πραγματα να μαθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο ένα κοινό δελτίο τύπου αποτελεί είδηση;;;

 

Τι λέει δηλαδή; Τίποτα απολύτως. Δεκάδες αναγνώστες του Insomnia επίσης δοκίμασαν τα win7 RC, και τι έγινε;

 

============

 

Όσο γι αυτούς που κράζουν τη ΔΕΗ: είναι άσχετο με το θέμα. Χίλια δυο στραβά έχει η ΔΕΗ, γράψτε τα όμως εκεί που πρέπει. Όχι επειδή δοκίμασαν τα Win7. Καλά κάνανε που τα δοκίμασαν, μπράβο τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κραζει κανεις την Πειραιως.Ιδιωτικη εταιρια ειναι ο,τι θελει μπορει να κανει.

Δεν ειμαστε οι φθηνοτεροι στην Ευρωπη.Η Βουλγαρια και η Λετονια ειναι πιο φθηνες απο εμας.Και οι λογοι που εχει απο τα χαμηλοτερα τιμολογια η Ελλαδα δεν ειναι απο την μεγαλοψυχια των ιθυνοντων της ΔΕΗ.Ψαξε λιγο τα πραγματα να μαθεις.

 

Στην Βουλγαρια με 10ε εχεις 5 βιζιτες ..................................

Και συ ψαξε τους δημοσιους υπαλληλους φαντασματα, που περνουν μηνιατικο και κοιμουντε σπιτι τους οχι στο γραφειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκάδες αναγνώστες του Insomnia επίσης δοκίμασαν τα win7 RC, και τι έγινε;

 

Εγίνε, ότι βρίσκουμε τον αντικαταστάτη των XP μετά από τόσα χρόνια. Είναι το πρώτο λειτουργικό σύστημα που εγκατέστησα στον υπολογιστή μου μετά τα XP (τα οποία εγκατέστησα μόνιμα το 2003, μετά από μερικές ημέρες δοκιμών το 2001) και το βλέπω να μένει μόνιμα.. επιτέλους (η τελική έκδοση)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Βουλγαρια με 10ε εχεις 5 βιζιτες ..................................

Και συ ψαξε τους δημοσιους υπαλληλους φαντασματα, που περνουν μηνιατικο και κοιμουντε σπιτι τους οχι στο γραφειο.

 

θα ήθελες ομως να ήσουν δημόσιος υπάλληλος και μην πει κανεις πως δεν θελει γιατι θα ειναι ψέμματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελες ομως να ήσουν δημόσιος υπάλληλος και μην πει κανεις πως δεν θελει γιατι θα ειναι ψέμματα...

 

Εγω το εγραψα γι αυτους που ποιο πισω κραζουν τους υπαλληλους της Δεη που ειναι στα γραφεια τους και θα εχουν w7, δεν εχω τιποτα με τους δημοσιους υπαλληλους.

Καλο θα ηταν για δευτερη δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά απλά έλεος.Θα συμφωνήσω με tους άλλους περί ξυσίματος του δημοσίου,η μάνα μου δουλεύε πιο παλιά σε δημόσια υπηρεσία και έκαναν διαγωνισμό με τους υπόλοιπους ποιός θα βγάλει το μεγαλύτερο score στην πασιέντζα Spider.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελες ομως να ήσουν δημόσιος υπάλληλος και μην πει κανεις πως δεν θελει γιατι θα ειναι ψέμματα...

 

Εγώ δε θέλω γιατί δεν έχεις δυνατότητες εξέλιξης και οι μισθοί είναι μικροί.Προτιμώ τον ιδιωτικό τομέα όπου θα έχω τη δυνατότητα να κάνω περισσότερα πράματα ή να ανοίξω δικιά μου επιχείρηση.

 

Βέβαια αυτά ισχύουν για κάποιον που έχει φιλοδοξίες και δε θέλει για όλη την υπόλοιπη ζωή του να βγάζει 1200€-1500€.

 

Btw εγώ γενικά δε θέλω να κάτσω Ελλάδα αλλά τέσπα βγήκαμε και off-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...