Προς το περιεχόμενο

TERA: The Exiled Realm of Arborea


UpToDate_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει το πήρα απόφαση θα το κάνω preorder και ας μην έχω δει καθόλου το gw2 που ήθελα να το δοκιμάσω και αυτό.Πιστεύω ότι το combat system είναι αυτό που με κέρδισε.Το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως στο τέλος μαζέψει λίγο κόσμο.Τέλος πάντων ξέρει κάποιος να μου πει άμα το πάρω από Πλαίσιο θα μου το έχουν φέρει μέχρι τις 28 του μήνα?

Εγώ δεν έβγαλα άκρη με το πλαίσιο. Τους ρώτησα και με e-mail και πήγα και αυτοπροσώπος στο μαγαζί για να μου εξηγήσουν πως, από την στιγμή που λένε ότι το game είναι διαθέσιμο από 4 Μαίου, πως παίρνουμε τα επιπλέον της προπαραγγελίας. Τελικά το πήρα από το site της εταιρίας κατευθίαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήρα τηλέφωνο παλι χτες το Πλαίσιο και μου είπαν ότι την επομένη μέρα αφού παραγγείλω το παιχνίδι θα μου στείλουν με mail τον κωδικό για το PCC (Pre character creation+name reservation) και το Headstart.

 

Οπότε το παράγγειλα χτες και τώρα θα περιμένω μέχρι το απόγευμα να δω αν θα μου το στείλουν. Αν όχι θα το ακυρώσω και θα αγοράσω το digital από το επίσημο site. Είναι πιο ακριβό, αλλά αύριο ξεκινάει το PCC και δεν θα ήθελα να το χάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι μπηκανε pvp server για πειτε οσο αναλυτικα μπορειται τι παιζει? ειναι lineage 2 φαση σκοτωνεις οτι βρεις αν θες και παιρνεις κατι αναλογο με το καρμα η τι αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το κάνεις κι αυτό αλλά δεν έχει νόημα. Οι pvp servers ειναι τινγκα στα guild wars. Βέβαια μπορεί να ήταν έτσι επειδή όλοι θέλανε να δουν τι παίζει. Αλλά πολύ ξυλό όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το κάνεις κι αυτό αλλά δεν έχει νόημα. Οι pvp servers ειναι τινγκα στα guild wars. Βέβαια μπορεί να ήταν έτσι επειδή όλοι θέλανε να δουν τι παίζει. Αλλά πολύ ξυλό όμως.

 

Βασικα μολις πριν λιγο βρηκα ενα μικρο αρθρο που λεει οτι μολις βγεις απο το island of dawn μπορεις να αγορασεις το skill "outlaw declaration" το ονομα σου φαινεται πια κοκκινο στους αλλους και ετσι μπορεις να επιτεθεις σε οποιον θες εξω απο τις πολεις παντα παιρνωντασ infamy points που οσο τα εχεις τοσο εισαι Outlaw.

 

Αυτα τωρα τα Infamy points μειωνονται κατα 1 καθε 5 λεπτα η με το να σκοτωνεις mobs, δεν υπαρχει καποιο outlaw penalty απο οτι λεει και ουτε καποιο πλεονεκτημα απλα η ανδρεναλινη οτι σε κυνηγανε ολοι οι "καλοι", να πω την αληθεια μια μαλακια μου ακουγεται αν δεν χανεις τιποτα και αν δεν κερδιζεις τιποτα τοτε ποιο το κινητρο για να το κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα μολις πριν λιγο βρηκα ενα μικρο αρθρο που λεει οτι μολις βγεις απο το island of dawn μπορεις να αγορασεις το skill "outlaw declaration" το ονομα σου φαινεται πια κοκκινο στους αλλους και ετσι μπορεις να επιτεθεις σε οποιον θες εξω απο τις πολεις παντα παιρνωντασ infamy points που οσο τα εχεις τοσο εισαι Outlaw.

 

Αυτα τωρα τα Infamy points μειωνονται κατα 1 καθε 5 λεπτα η με το να σκοτωνεις mobs, δεν υπαρχει καποιο outlaw penalty απο οτι λεει και ουτε καποιο πλεονεκτημα απλα η ανδρεναλινη οτι σε κυνηγανε ολοι οι "καλοι", να πω την αληθεια μια μαλακια μου ακουγεται αν δεν χανεις τιποτα και αν δεν κερδιζεις τιποτα τοτε ποιο το κινητρο για να το κανεις?

Γι αυτο σου λέω ότι δεν έχει νόημα. Ούτε στο Lineage 2 είχε νόημα. Βέβαια στο L2 αν ειχες πολυ καρμα και σε ριχνανε όλο και καποιο ντροπακι έκανες. Εδώ είναι τελείως ανουσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το αγοράσω απο το site τους σε digital την Παρασκευη θα μπω το Σαββάτο κανονικά ?

Λογικά ναι. Την ίδια μέρα θα σου στείλουν τον κωδικό και θα μπορείς να μπεις στο account σου και να το κατεβασεις καπάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτο σου λέω ότι δεν έχει νόημα. Ούτε στο Lineage 2 είχε νόημα. Βέβαια στο L2 αν ειχες πολυ καρμα και σε ριχνανε όλο και καποιο ντροπακι έκανες. Εδώ είναι τελείως ανουσιο.

 

Eiχε νοημα στο l2 απο την αποψη οτι σε κυνηγανε οι αλλοι για αυτο που ειπες κανα ντροπακι και ενιωθες γαματα αν δεν σε εριχνε κανεις στην τελικη και απλα το εκαιγες σε mobs.

Επισης μπορει αν αρχιζε σαν PK αλλα αν επιτεθοταν και ο αλλος εισασταν και οι 2 (μωβ) σε ευαλωτη κατασταση απο οποιονδηποτε μετα και ετσι αρχιζαν κατι επικες μαχες που ο καθε ακυρος εμπαινε στη μαχη και γινοταν χαμος, εδω τωρα αν δεν γινει καποιος outlaw δηλαδη δεν υπαρχει open world pvp παρα μονο duels,battleground,deathmatch σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eiχε νοημα στο l2 απο την αποψη οτι σε κυνηγανε οι αλλοι για αυτο που ειπες κανα ντροπακι και ενιωθες γαματα αν δεν σε εριχνε κανεις στην τελικη και απλα το εκαιγες σε mobs.

Επισης μπορει αν αρχιζε σαν PK αλλα αν επιτεθοταν και ο αλλος εισασταν και οι 2 (μωβ) σε ευαλωτη κατασταση απο οποιονδηποτε μετα και ετσι αρχιζαν κατι επικες μαχες που ο καθε ακυρος εμπαινε στη μαχη και γινοταν χαμος, εδω τωρα αν δεν γινει καποιος outlaw δηλαδη δεν υπαρχει open world pvp παρα μονο duels,battleground,deathmatch σωστα?

Υπαρχουν wars κανονικά. Όπως ήταν τα clan wars στο L2. Απλά είναι τελείως διαφορετική σαν μάχη κι εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο. Δεν υπάρχει το λεγωμενο skill spam που υπηρχε στο L2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κανα και εγω προ-παραγγελια απο το πλαισιο σημερα!το παιχνιδι θα τα σπαει! εχει κατι το διαφορετικο απο τα αλλα...με την προπαραγγελια θα παρουμε και δωρο ενα mount σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κανα και εγω προ-παραγγελια απο το πλαισιο σημερα!το παιχνιδι θα τα σπαει! εχει κατι το διαφορετικο απο τα αλλα...με την προπαραγγελια θα παρουμε και δωρο ενα mount σωστα?

Ναι το οποιο ομως θα το δεις όταν θα παρεις το mount skill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση

 

στους PVP servers μπορεί να έρθει να περάσει ο άλλος από πάνω σου και ας είναι 20 level παραπάνω αλά L2 ή πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το skill?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...