Προς το περιεχόμενο

TERA: The Exiled Realm of Arborea


UpToDate_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια τι γίνεται?? Ελπίζω να υπάρχουν ακόμα ενεργά μέλη για αυτό το πόστ.

 

Από που να ξεκινήσω το ψευδώνυμο μου είναι "Yuni" και είμαι καινούργια στο φορουμ αλλά όχι στο Tera (παίζω δυο χρόνια στο αμερικάνικο) η κλάση μου είναι mystic αλλά έχω επίσης priest/reaper/lancer (όλα 65) archer (50) και πρόσφατα έφτιαξα berseker. :-D

 

Αυτό το patch paizw vasika PvP στην mystic μου, και κάνω achievements. Άμα παίζει κανείς από εσάς NA TERA θα χαρώ να σας κάνω φίλους, αν και παρατήρησα ότι οι περισσότεροι μιλάτε για gameforge, οπότε χλωμό το βλέπω  :unsure:

 

Όπως και να 'χει χάρηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nah , κατι λαθος διαβασες 

Παρολο που εχω καιρο να παιξω , το Tera παντα PvP game ηταν

 

Θα διαφωνήσω  :-)

 

Το TERA δεν ήταν ποτέ PvP game. Το TERA είναι PvE με ένα μικρό μέρος να είναι PvP. Kumasylum? δεν είναι PvP. Corsair's δεν το λες καθαρό PvP από την στιγμή που τα kills δεν μετράνε για το αν θα νικήσεις έχει να κάνει μόνο με το ποια ομάδα θα σπάσει γρηγορότερα τον κρύσταλλο. Fraywind Canyon? ούτε αυτό το λες καθαρό PvP από την στιγμή που πρέπει να αιχμαλωτίζεις pyres για να παίρνεις πόντους και να σκοτώνεις τέρατα(PvE) για buffs....χμμμ τι έχει μείνει ααα ναι το μόνο καθαρό PvP στο TERA είναι το Champion's Skyring (3v3 arena) και τα GvG's (και OpenWorld PvP όποτε λάχει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μενεις Ελλαδα κ παιζεις με 220 ping Tera σε NA, βασανιζεις τον εαυτο σου αδικα :P

 

Δεν είναι και τόσο άσχημα όσο οι περισσότεροι το κάνετε να φαίνεται, ναι παίζω με 180-200 ping αλλά το έχω συνηθίσει (rank 11 σε Corsair's και 1200 Rating σε Champion's Skyring με 200 ping δεν είναι και άσχημα :-)). Προτιμώ να έχω άσχημο ping παρά να έχω την gameforge για publisher :P και ναι χάνω σε ping αλλά κερδίζω σε πολλά άλλα (καλύτερος publisher, δέκα φορές μεγαλύτερο community, πιο πολλοί gamers που ξέρουν να παίζουν την κλάση τους, πιο πολλά και ποικίλα events (PvE+PvP), ζωντανό GvG, ζωντανό OwPvP, θες και άλλα?) :P

 

Ένας από τους καλύτερους PvP lancers στο NA TERA (Mayfair λέγεται) μένει στο Λονδίνο και παίζει με 100-120 ping και μάλιστα συμμετείχε και στο πρόσφατο Skyring Slam 3v3 tournament που οργάνωσε η En Masse Entertainment και πέρασε στους τελικούς με άνεση.  :-)  

 

Για να επανέλθω, το ping δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα, υπάρχουν κάποια προγράμματα που πολλοί Ευρωπαίοι φίλοι μου χρησιμοποιούν για να παίζουν στο ΝΑ τα οποία χαμηλώνουν σχετικά το ping όπως είναι τα WTFAST, Battleping και άλλα.

 

Οπότε είναι προφανές ποιος τελικά βασανίζει τον εαυτό του άδικα και σίγουρα δεν είμαι εγώ :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιζα κι εγω τερα. ΔΕ καταλαβαινω γιατι ειναι τοσο dead ενα τοσο ωραιο παιχνιδι. Τοσο πολυ ενοχλεισε το rng μερικους;

 

Μια λέξη, Gameforge. Nuff' said. Τα ΝΑ Forums ήταν γεμάτα τον περασμένο μήνα με posts από δυσαρεστημένους Ευρωπαίους και όχι δεν τους φταίει το RNG  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
σε ποιον ΝΑ server PVP να μπω? να έχει και κανένα συμπατριώτη :P

 

γιατί μας τα έκανε τσουρέκια η gameforge με τον άθλιο launcher που κάθε φορα που μπαίνει patch πρέπει να κανεις μαγικά για να δουλέψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

σε ποιον ΝΑ server PVP να μπω? να έχει και κανένα συμπατριώτη :P
 
γιατί μας τα έκανε τσουρέκια η gameforge με τον άθλιο launcher που κάθε φορα που μπαίνει patch πρέπει να κανεις μαγικά για να δουλέψει

 

 

Όπως πολύ σωστά είπε και ο Hykman, Mount Tyrannas :) γράψε μου αν είναι το name σου να σε κάνω add.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mount Tyrannas και εγω εκει παιζω τοσο καιρο το delay υπαρκτο αλλα οχι σπαστικο..η ζυγαρια gamefore vs delay σημειωσατε 2..(το delay ειναι μηδαμηνο) Roila και Eldolil  τa νικ μου για οποιον παιζει εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κατεβάζω ξανά , μάλλον θα έρθω απ τα μέρη σας οπότε αν δω οτι κολλάω με το παιχνίδι κ έχω σκοπό να το συνεχίσω θα σας πω :P
ελπίζω τώρα να μου τρέχει καλά σε αυτό το pc και να μη ξενερώσω . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έβγαλε την ψυχή , κατέβαινε 2 μέρες και όταν επέστρεψα κατα τις 4 σπίτι είχε κολλήσει στο 98% apply patch 
το βάζω μετά να ξανακάνει έλεγχο και έκανε κάμποσο , ε πάνω π ήταν έτοιμο σχεδόν πέφτει το ρεύμα για 2 sec
και τώρα μου κάνει έλεγχο παλι 
%$!@@!@#~~~ απο δω κ πέρα θα κρατάω τα μεγάλα clients σε εξωτερικό , δεν την ξαναπατάω ...
ελπίζω να καταφέρω να μπω σήμερα γιατι έχω λυσσάξει να παίξω gunner + να συνεχίσω τον berserker μου ίσως αργότερα που τον παράτησα λόγο pc.
----------------------------------------------
jesus πάλι 40 min left applying patch αααααααααααααααααααααααααααααααμαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...