Προς το περιεχόμενο

Ταξίδι στο φεγγάρι με την Google...


πΑ-Βου-Γα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι τρελα κουβαλάει ο κόσμος άλλοι πεινάνε και άλλη μας λένε ότι μπορούμε να δούμε το φεγγάρι από το pc μας, και άμα το δεις τι έγινε?

 

αμα το παρεις ετσι τοτε αλλοι πεινανε και αλλοι γραφουν σε forums :devil:

παντως εγω μολις τωρα εφαγα... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως και στο φεγγάρι και στον άρη παντού μα παντού έχει κύκλους... δεν ξέρω από τι μπορεί να δημιουργούνται αυτοί οι κύκλοι πάντως από μονοι τους δεν νομίζω... βρε μπας και ο λιακόπουλος έχει δίκαιο??? :fear:

πάντως αν αυτοί οι κύκλοι έχουν γίνει από κάποιο αντικείμενο για να φαίνονται πχ στο φεγγάρι που είναι τεράστιο τόσο μεγάλοι τότε φαντάζεστε και το μέγεθος του αντικειμενου έτσι? :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες κύκλους,εννοείς τις "λακούβες" που φαίνεται σα να έχουν χτυπηθεί από κάτι?Αν ναι,αυτά είναι όντως από χτυπήματα.Γι' αυτό και δεν μπορούμε να πάμε να κατοικήσουμε (αν χρειαστεί) στη σελήνη,θα 'μαστε εύκολος στόχος για κάθε μετεωρίτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Όταν λες κύκλους,εννοείς τις "λακούβες" που φαίνεται σα να έχουν χτυπηθεί από κάτι?Αν ναι,αυτά είναι όντως από χτυπήματα.Γι' αυτό και δεν μπορούμε να πάμε να κατοικήσουμε (αν χρειαστεί) στη σελήνη,θα 'μαστε εύκολος στόχος για κάθε μετεωρίτη.

 

αυτές τις λακκούβες εννοώ ναι... βασικά αν αυτοί οι κύκλοι είναι από μετεωριτες τότε θα πρέπει να ήταν τεράστιοι γιατί πχ σε ένα σημείο στη σελήνη δείχνει μια λακκούβα που είναι όσος ολόκληρος ο βόρειος πόλος (σχήμα λόγου πάντα) και λογικά θα έπρεπε στο zoom να φανεί ο μετεωρίτης εστω και λιγο αλλα δεν φαίνεται τίποτα.. βεβαια ίσος και να τις προκαλούν απλά μικρά πετραδάκια γιατί με την ταχύτητα που πέφτουν άνετα κάνουν κρατήρα... πάντως μακάρι η επιστήμη να φτάσει σε σημείο ώστε να κατοικήσουμε και σε άλλους πλανήτες.. πραγματικά η google κάνει απίστευτη δουλειά και αν αυτή η εικόνα που βλέπουμε είναι από πραγματικές φωτογραφίες τότε σίγουρα στο μέλλον θα έχουμε ακόμα και τι δυνατότητα να παρακολουθούμε σε ζωντανή σύνδεση τι γίνεται στη γη και όχι μονο! :confused:

Επεξ/σία από dimitris2006
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,αυτές οι "λακούβες" είναι από χτυπήματα (τώρα δεν ξέρω αν είναι μόνο από μετεωρίτες).Κι αυτό συμβαίνει γιατί η σελήνη δεν έχει ατμόσφαιρα για να προστατεύεται.

 

Και να παρακολουθούμε ζωντανά τι θα καταλάβουμε?Θα κοιτάμε μπας και δούμε κανά σπουργίτι να πετάει στο διάστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αρκετα ντοκυμαντερ που εχω δει η σημαια κυματιζει.....! μπας και εχει οξυγονο και μας δουλευουν? Μπας και δεν εχουν παει ποτε και ολα ειναι κινηματογραφικα τραβηγμενα στην area 51?:X

Edit: Οποιος δεν εχει το ντοκυμαντερ ΠΑΤΗΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΗΝΗ? να το δει πολυ καλο, το εχει προβαλλει και ο ΣΚΑΙ και φυσικα ειναι διαθεσιμο για download και απο το Internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αρκετα ντοκυμαντερ που εχω δει η σημαια κυματιζει.....! μπας και εχει οξυγονο και μας δουλευουν? Μπας και δεν εχουν παει ποτε και ολα ειναι κινηματογραφικα τραβηγμενα στην area 51?:X

Edit: Οποιος δεν εχει το ντοκυμαντερ ΠΑΤΗΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΗΝΗ? να το δει πολυ καλο

 

FarCry τι ελεγες??? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα το αμφησβιτω! για να μην γινομαι κουραστικος και πολυλογας το εν λογω ντοκυμαντερ εχει πολυ καλη επιχειρηματολογια και οι υπευθυνοι της ΝΑΣΑ δεν με επεισαν. Και μονο οτι τα ποσα ραδιενεργειας ειναι πολυ μεγαλα εκει εξω και οι στολες δεν ειχαν καμια προστασια λεει πολλα + αλλα πολλα ωραια.....δειτε το και αν γουσταρετε το κουβεντιαζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα το αμφησβιτω! για να μην γινομαι κουραστικος και πολυλογας το εν λογω ντοκυμαντερ εχει πολυ καλη επιχειρηματολογια και οι υπευθυνοι της ΝΑΣΑ δεν με επεισαν. Και μονο οτι τα ποσα ραδιενεργειας ειναι πολυ μεγαλα εκει εξω και οι στολες δεν ειχαν καμια προστασια λεει πολλα + αλλα πολλα ωραια.....δειτε το και αν γουσταρετε το κουβεντιαζουμε.

 

δεν εχω αποψη επι του θεματος απλα επειδη το ειχε αναφερει ο φιλος πιο πανω γιαυτο... με το συμπαθιο... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εγω προσωπικα το αμφησβιτω! για να μην γινομαι κουραστικος και πολυλογας το εν λογω ντοκυμαντερ εχει πολυ καλη επιχειρηματολογια και οι υπευθυνοι της ΝΑΣΑ δεν με επεισαν. Και μονο οτι τα ποσα ραδιενεργειας ειναι πολυ μεγαλα εκει εξω και οι στολες δεν ειχαν καμια προστασια λεει πολλα + αλλα πολλα ωραια.....δειτε το και αν γουσταρετε το κουβεντιαζουμε.

 

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=153789

 

kostasfalcon αν το αμφισβητείς, αυτό είναι το σωστό topic...

 

δεν υπάρχει λόγος να ξεσκίζουμε το υπάρχον...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...