Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις και αγαπημένα παιχνίδια στρατηγικής


gk1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Company of heroes,τέλος

 

συμφωνω και αμα εχεις και καλη καρτα γραφικων βαλε και dx10 πολυ ανωτερο απο το dx9.....;)

και αν εχεις καλα ηχεια μην τα λυπασε......:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!!

 

Θα με βοηθουσατε πολυ αν μου λεγατε επιγραμματικα, ποια ειναι τα πιο γνωστα παιχνιδια στρατηγικης...

 

Thanks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα ψάχνω κάποιο strategy game στυλ age of empires και empire earth

για να παίξω online με φίλους.. (κάτι ποιο σύγχρονο από αυτά)

 

επίσης αν γνωρίζει κάποιος το 2003-2004 έπαιζα ένα τέτοιο στυλ παιχνιδιού.. αλλά με ρομποτακια, πλανήτες και τέτοια πολύ ωραίο... αλλά δεν θυμάμαι καθόλου πως λεγόταν.. έχει κανείς καμιά ιδέα για το ποιο παιχνίδι μπορεί να ήταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ κατι σαν to perimeter ηταν.. θα το κατεβασω να δω :))

age of mythology λες ε.. παλιο και καλο μεν.. αλλα κατι καινουργιο και καλο δεν εχει βγει απο τοτε? αλλα να μου πεις ο παλιος ειναι αλλιως..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ζητειται παιχνιδι στρατηγικης σαν το tropico 3.Τετοιου στυλ με πολυ οικονομια μεσα αλλα και στρατο κτλπ.Απο αποψη γραφικων δεν με πειραζει αρκει να βλεπονται.Αυτα ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητειται παιχνιδι στρατηγικης σαν το tropico 3.Τετοιου στυλ με πολυ οικονομια μεσα αλλα και στρατο κτλπ.Απο αποψη γραφικων δεν με πειραζει αρκει να βλεπονται.Αυτα ευχαριστω.

 

Port Royale ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice το Port Royale φαινεται πολυ καλο,το sim city 3 ειναι σαν το παλιο sim city 3000?

 

Επισης το Company of heroes ειναι καλο?gameplay graphics κτλπ

 

Ευχαριστω παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice το Port Royale φαινεται πολυ καλο,το sim city 3 ειναι σαν το παλιο sim city 3000?

 

Επισης το Company of heroes ειναι καλο?gameplay graphics κτλπ

 

Ευχαριστω παιδια.

 

το καλυτερο σε γραφικα(αν αντεχει το pc σου)στρατηγικης παιχνιδι ειναι το Company of heroes

αν σου αρεσει ο β παγκοσμιος πολεμος τοτε ειναι το καλυτερο παιχνιδι που μπορεις να παρεις.....αλλα ειναι rts και δεν εχει και πολλα πολλα οπως πχ το warcraft ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice το Port Royale φαινεται πολυ καλο,το sim city 3 ειναι σαν το παλιο sim city 3000?

 

Επισης το Company of heroes ειναι καλο?gameplay graphics κτλπ

 

Ευχαριστω παιδια.

 

αρκετά διαφορετικό πχ μπορεί να οδηγείς και εσύ οχήματα απο πλοία μέχρι τανκ και αεροπλάνα ....

θα έλεγα οτι τα βασικά στοιχεία παραμένουν

 

 

εμένα γιατί δεν μου άρεσε τόσο δεν ξέρω αλλά απο γραφικά σκίζει

(αν θες τύπου β' αν και όχι πολύ γνωστό αλλά αγαπημένο μου με πολύ ποικιλία΄οχημάτων και δυνατοτήτων είναι το officers 2010 , μπορείς να ελέγχεις 1000 μονάδες ταυτόχρονα !!!, μην ξεχάσω ΄να σου πω όμως οτι είναι πολύωρο παιχνίδι και θέλει ώρες και έχει αρκετά μεγαλύτερη δυσκολία σε σχέση με το Company of heroes )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...