Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψιλοπαλιά αλλά μου άρεσαν :Glass Rose και Shadow of Memories.Τα έχω για ps2 αν και νομίζω οτι το SOM έχει βγει και PC.

 

---------- Προσθήκη στις 11:15 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:08 ----------

 

+100000 για το dark fall

 

Το dark fall the journal το έχει παίξει κανείς;Το άρχισα αλλά το άφησα στη μέση.:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοπαλιά αλλά μου άρεσαν :Glass Rose και Shadow of Memories.Τα έχω για ps2 αν και νομίζω οτι το SOM έχει βγει και PC.

 

ναι εχει βγει και το εχω και original.πολυ μεγαλη εκπληξη και δεν εκανε ιδιαιτερο θορυβο.γενικα αυτα τα παιχνιδια με τον χρονο παντα μου αρεσαν οποτε υπηρξε και η αναλογη πορωση.

 

το εχω τελειωσει και το the journal.παρα πολυ καλο αλλα οχι ανταξιο του lost souls.γαματη ατμοσφαιρα οπως παντα και εκπληξεις στο σκοταδι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα το δοκιμάσω αλλά το journal με έκανε να νιώθω άχρηστη:confused: Δεν έβρισκα τίποτα..

 

Α νομίζω δεν αναφέρθηκε και το Rhiannon.οχι απο τα τοπ αλλά αρκετα ατμοσφαιρικό και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει σε ολους μας εχει συμβει αυτο.να ψαχνεις κανα δυωρο και να νιωθεις εντελως στοκος.απειρες φορες ομως λογω του οτι παιζω adventures 15 χρονακια.το rhiannon δεν το εχω παιξει.αν ενδιαφερεσαι βρες το morpheus.παλιο μεν αλλα ατμοσφαιρικοτατο.

http://www.justadventure.com/reviews/Morpheus/Morpheus_Review.shtm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι, ενδιαφέρον.

Να κάνω και άλλη μια ερώτηση;

Αυτά τα δυο τα έχω δει να αναφέρονται πολλές φορές The 7th Guest , The 11th Hour

Τί λένε;

κοιτα οπως λεει και ο φιλος απο πανω ειναι μαπα.εχουν υποτυπωδες σεναριο και ειναι τιγκα σε γριφους του χειριστου ειδους.ωστοσο επειδη ειμαι συναισθηματικα δεμενος και με τα 2(ειδικα με το 7th guest)απλα ριχτους μια ματια αν εχεις ομως καποιο παλιο μηχανημα γιατι με emulator ξεχνα το,αν και ειχα δοκιμασει και τα 2 σε ubuntu linux(και εκει με dosbox emulator)και ετρεχαν τελεια...Ηταν και η εποχη με τα fmv τοτε και απλα ειχαν κατι psycho σκηνες αλλα αυτο ειναι ολο.Επειδη ειμαι καφρος και θυμηθηκα μολις τωρα ενα αξιολογοτατο adventure,θα το αναφερω κι αυτο.I have no mouth and i must scream.Απιστευτη ατμοσφαιρα,γαματο σεναριο και alternative endings ΑΛΛΑ πολυ καταθλιψη.Ειναι σκοτεινο scifi adventure και ειναι μεταφορα μιας μικρης ιστοριας επιστημονικης φαντασιας.Τα ειχα δει ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ehehehehhehehe μου το εφερε ο θειος τις προηγουμενες μερες.θα ασχοληθω τις επομενες μερες μαζι του.απο το λιγο που ειδα παντως φαινεται τουλαχιστον απο το σεναριο καταπληκτικο.ιδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...