Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το longest journey ηταν απο τα παιχνιδια που λες "ετσι επρεπε να ειναι ολα τα adventures".απο τις λιγες περιπτωσεις που με τραβηξε τοσο πολυ ο κοσμος του.το δευτερο μερος ξενισε πολυ ειναι η αληθεια αλλα απλα και μονο για την μυθολογια του τιτλου "επρεπε" να το τελειωσεις.προσωπικα μου αρεσε και το dreamfall αλλα γουστα ειναι αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βέβαια αν "τελειώσεις" το (πολύ κατώτερο του Longest Journey -αλλά ωστόσο αρκετά καλό με τον τρόπο του) Dreamfall μετά μένεις και με το π@@λο στο χέρι γιατί ένα σημαντικό κομμάτι της ιστορίας μένει σε cliffhanger. Μπάσταρδε Tørnquist, που είναι τα Dreamfall Chapters;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, το κόστος για το Monkey είναι αστείο. Και κατα δήλωση της Lucas αν πάνε καλά , θα πάει σε επανεκδόσεις Indy κτλ.

Κάνει 60 ευρώ το παιχνίδι, λέτε ΑΑΑ Ακριβά είναι, ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ !

Κάνει 10 ευρώ το παιχνίδι και ξανά πειρατεία;

Ας μην είμαστε και τόσο σφιχτοχέρηδες...Εξάλλου είναι παιχνίδι που ΞΕΡΕΙΣ τι παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, το κόστος για το Monkey είναι αστείο. Και κατα δήλωση της Lucas αν πάνε καλά , θα πάει σε επανεκδόσεις Indy κτλ.

Κάνει 60 ευρώ το παιχνίδι, λέτε ΑΑΑ Ακριβά είναι, ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ !

Κάνει 10 ευρώ το παιχνίδι και ξανά πειρατεία;

Ας μην είμαστε και τόσο σφιχτοχέρηδες...Εξάλλου είναι παιχνίδι που ΞΕΡΕΙΣ τι παίρνεις.

 

 

 

Θεωρείς πειρατεία το να ανταλλάξεις ένα παιχνίδι με έναν φίλο σου;:rolleyes:

Δηλ δεν έχεις δανείσει ποτέ ένα μουσικό cd ή μια ταινία; Νομίζω οτι με αυτό τον τρόπο ανοίγεις τους ορίζοντές σου πολλές φορες.

 

Εκτός κι αν λες κάτι άλλο και δεν κατάλαβα οπότε συγγνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως εννοει οτι κανουμε παραπονα σχετικα με τις τιμες ακομα και για παιχνιδια που ειναι στανταρ "καλοι" τιτλοι.δε διαφωνω.προσωπικα ακομα κι αν μου εχει φερει ο θειος καποιο παιχνιδι,αν το τελικο αποτελεσμα μου αρεσει θα το παρω χαλαρα αυθεντικο.το θεμα ειναι να ξερεις τι θες.νομιζω οτι η πειρατεια δεν εχει να κανει τοσο με τα χρηματα που σκαμε αλλα με το οτι θελουμε να εχουμε πληθωρα παιχνιδιων που δεν θα αγοραζαμε ποτε και απλα ζηταμε απο τον θειο να μας τα φερει για να ηρεμησουμε...ετσι δεν ειναι θειε? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Θεωρείς πειρατεία το να ανταλλάξεις ένα παιχνίδι με έναν φίλο σου;:rolleyes:

Δηλ δεν έχεις δανείσει ποτέ ένα μουσικό cd ή μια ταινία; Νομίζω οτι με αυτό τον τρόπο ανοίγεις τους ορίζοντές σου πολλές φορες.

 

Εκτός κι αν λες κάτι άλλο και δεν κατάλαβα οπότε συγγνώμη.

 

Και ομως ειναι πειρατεια.

 

Εδιτ: Εβαλα το Scratches: Director's cut και ξεκινησα να παιζω αλλα το παιχνιδι παιζει να εχει ή χοντρη μπαγκιά ή εγω δεν κανω κατι. Στη αρχη του παιχνιδιου και αφου παρω τα κλειδια του αυτοκινητου βγαινω και κανω μια φουλ εξερευνηση γυρω γυρω (ναι τα εχω δει ολα εκει γυρω) και μετα παω μπροστα στην κεντρικη πορτα του mansion οπου εκει το χερακι (το pointer) δεν κανει καμια αλλαγη για να δειξει "use" την πορτα. Εχει μηπως συναντησει καποιος το συγκεκριμενο προβλημα? Αν ναι πως το ελυσε (αν το ελυσε φυσικα)?

Επεξ/σία από ikaruga24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εδώ έπρεπε να είχε βγει από τον Ιούνιο και το Syberia 3 του Sokal που ομολογουμένως θα έκανε θραύση(Syberia γαρ) και δεν έχει ακόμα ακουστεί τίποτα απολύτως σχετικό με το project... και απ' ότι ψυλλιάζομαι ούτε πρόκειται να ακουστεί (μακάρι να κάνω λάθος). Δύσκολες εποχές για τις εταιρείες που βγάζουν Adventure...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εντάξει και πριν απ' αυτό έλεγε Ιούνιο 2010, όταν πέρασε ο Ιούνιος το αλλάξαν σε 2011, όμως δεν έχει κάτι να λέει αυτό από την στιγμή που δεν υπάρχει καμία πληροφόρηση για το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εντάξει και πριν απ' αυτό έλεγε Ιούνιο 2010, όταν πέρασε ο Ιούνιος το αλλάξαν σε 2011, όμως δεν έχει κάτι να λέει αυτό από την στιγμή που δεν υπάρχει καμία πληροφόρηση για το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...