Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σ'ευχαριστώ για το λινκ Θα το έχω υπόψη μου απο 'δω και πέρα. :)

Χθες έπαιξα αρκετές ώρες και πράγματι δεν μπορούσα να ξεκολλήσω! Η ιστορία μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα και το gameplay μια χαρά είναι.Πάω να συνεχίσω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω το τελείωσα πριν λίγο... γμτ έπρεπε να είναι μεγαλύτερο... ωραίο παιχνιδάκι αλλά δεν μπαίνει στο τοπ 5 ας πούμε..νομίζω οτι ξεκίνησε πολύ καλά αλλά σαν να βιάστηκαν να το ολοκληρώσουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι τα παιχνίδια πλέον έχουν γίνει όπως οι ταινίες...

 

Πάω δηλαδή σινεμά για να πάρω κάτι ή κάποια καλά πράγματα από μια ταινία... Ολόκληρη ταινία καλή έχω να δω κι εγώ δεν ξέρω από πότε... Έτσι νομίζω έχουν καταλήξει και τα adventures... Επειδή χρειάζονται και σενάριο και πλοκή περισσότερο από ο,τιδήποτε άλλο, μάλλον χωλαίνουν...

 

Τελευταίο καλό νομίζω ήταν το Syberia... άντε και το Secret Files: Tungusca... που περίμενα και πώς και πώς να βγει το επόμενο να δω τι γίνεται...

 

Τί να θυμηθώ... The Dig... Prisoner of Ice... Under a killing moon... Full Throttle... Grim Fandango... πού είναι οι παιχνιδάρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι τα παιχνίδια πλέον έχουν γίνει όπως οι ταινίες...

 

Πάω δηλαδή σινεμά για να πάρω κάτι ή κάποια καλά πράγματα από μια ταινία... Ολόκληρη ταινία καλή έχω να δω κι εγώ δεν ξέρω από πότε... Έτσι νομίζω έχουν καταλήξει και τα adventures... Επειδή χρειάζονται και σενάριο και πλοκή περισσότερο από ο,τιδήποτε άλλο, μάλλον χωλαίνουν...

 

Τελευταίο καλό νομίζω ήταν το Syberia... άντε και το Secret Files: Tungusca... που περίμενα και πώς και πώς να βγει το επόμενο να δω τι γίνεται...

 

Τί να θυμηθώ... The Dig... Prisoner of Ice... Under a killing moon... Full Throttle... Grim Fandango... πού είναι οι παιχνιδάρες...

 

Ξεχασες ενα απο τα καλυτερα ολων των εποχων. Planescape : Torment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω το τελείωσα πριν λίγο... γμτ έπρεπε να είναι μεγαλύτερο... ωραίο παιχνιδάκι αλλά δεν μπαίνει στο τοπ 5 ας πούμε..νομίζω οτι ξεκίνησε πολύ καλά αλλά σαν να βιάστηκαν να το ολοκληρώσουν..

 

Τέτοια φάση. Με δυσκόλεψε αρκετά το τελευταίο τσάπτα και μου τη βίδωσε γιατί λόγω της χμ, απαιτούμενης ατμόσφαιρας του συγκεκριμένου, υπήρχε μια απόκλιση από τη λογική των προηγούμενων κεφαλαίων. Επίσης, το μήνυμα στο RNG (το οποίο είχα μαντέψει απ' το 4ο γράμμα, yay me) έπρεπε να δοθεί πιο cinemατικά νομίζω, θα ήταν γαμώ τις ανατριχίλες.

 

εντιτ, το lost horizon με έχει σκατώσει άγρια ε. Και θέλω την Γερμάνα με τη στολή στα 4. Ή εμένα, όπως προκύψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα μπερδευτηκα.Αλλα το αφηνω να μαθαινουν οι νεοι.:devil:

 

 

Αυτό το έχω μέσα στο σελοφάν του.... δεν μου κάθονται τα rpg ρε γμτ... είχα ξεκινήσει να παίζω το elder scrolls και βαρέθηκα...

 

 

Α, επίσης να επιμείνω οτι απο τα καλύτερα όχι αρχαία είναι το Lost Crown!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έχω μέσα στο σελοφάν του.... δεν μου κάθονται τα rpg ρε γμτ... είχα ξεκινήσει να παίζω το elder scrolls και βαρέθηκα...

 

 

Α, επίσης να επιμείνω οτι απο τα καλύτερα όχι αρχαία είναι το Lost Crown!!

 

To Planescape δεν εχει καμμια σχεση με το Elder scrolls ειναι πνευματικο game με παρα πολλους και υπεροχους διαλογους! Δοκιμασε το.

 

Για το Lost Crown εχουμε κανει νομιζω νημα εδω οι gamers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Planescape δεν εχει καμμια σχεση με το Elder scrolls ειναι πνευματικο game με παρα πολλους και υπεροχους διαλογους! Δοκιμασε το.

 

[...]

Όταν λέμε για πάρα πολλούς εννοούμε ΠΑΡΑ πολλούς και κάτι ακόμα.

 

The game's script contains around 800,000 words

wiki

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το τελειωσα και εγω το Gray Matter.Πολυ καλο και μου αρεσε και η μουσικη του παιχνιδιου απο τον ταλαντουχο μουσικοσυνθετη συζυγο της τον Holmes.Μια καλη επιστροφη υστερα απο πολυ καιρο της Jensen.Στο τελος ειδατε μετα το credits τι εδειξε?Μαλλον προιδεαζει σε επιστροφη των ιδιων ηρωων του γιατρου και της τσαχπινουλας Sam.Μηπως μια μπηχτη για ενα νεο ζευγαρι ντετεκτιβ αλλα στυλ Gabe και Grace?

 

Εξαλλου δεν μπορει να φτιαξει game σαν συνεχεια του Gabriel Knight γιατι δεν θελει η ηλιθια εταιρια που εχει τα δικαιωματα εστω και αν εδω και πολλα χρονια υπαρχει φορουμ απο πολλους παικτες απο ολον τον κοσμο που ζητανε την επιστροφη του Gabriel Knight.

 

 

http://www.gabrielkn...n.com/index.php

 

 

Μαλιστα οι φανατικλες εχουν ανοιξει νημα αφιερωμενο στο Gray Matter οπου λενε τις εντυπωσεις τους.(Παρολο που το ολο site ειναι αφιερωμενο στην σειρα Gabriel Knight.)

 

http://www.gabrielkn...c.php?f=2&t=350

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ενδιαφερον game που ξεκινω ειναι το Nikopol : Secrets of the immortals στο οποιο συνεργαστηκε ο δημιουργος των Cyberia Benoît Sokal. Εδω review απο τον μαστερ:

 

http://www.pcmaster.gr/content/show/5981

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...