Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Scratches δεν ξέρω γιατί αλλά το παράτησα... όπως και το Sinking Island... ίσως έχω κουραστεί πια με την καθημερινότητα και δεν έχω υπομονή...

 

Ίσως τώρα που μπήκε καλοκαίρι να ξεκινήσω πάλι... να μας έρθει η όρεξη... ελπίζω...

τι να σου πω,εγω το ειχα ευχαριστηθει.Αυτο που πετυζχαν οι τυποι ειναι φοβερο.Ενα τοσο low budget game χωρις να δειχνει ουτε ενα προσωπο σε ολη την διαρκεια του παιχνιδιου ,χωρις πολλα περιβαλλοντα κτλ και πηρε τοσο καλες κριτηκες.Απλα αλλα με τρομακτικη ατμοσφαιρα.Λοιπουν αυτα τα games .Αντι να επικεντρωθουν στο απλο και καλο[καλη ιστορια και ατμοσφαιρα ]προσπαθουν να κανουν κατι πολυ δυσκολοτερο,με ενα σωρο bug και ιστοριες της πλακας που κουραζουν καθως θελουν να φτιαξουν ενα παιχνιδι με πολλες ωρες gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι να σου πω,εγω το ειχα ευχαριστηθει.Αυτο που πετυζχαν οι τυποι ειναι φοβερο.Ενα τοσο low budget game χωρις να δειχνει ουτε ενα προσωπο σε ολη την διαρκεια του παιχνιδιου ,χωρις πολλα περιβαλλοντα κτλ και πηρε τοσο καλες κριτηκες.Απλα αλλα με τρομακτικη ατμοσφαιρα.Λοιπουν αυτα τα games .Αντι να επικεντρωθουν στο απλο και καλο[καλη ιστορια και ατμοσφαιρα ]προσπαθουν να κανουν κατι πολυ δυσκολοτερο,με ενα σωρο bug και ιστοριες της πλακας που κουραζουν καθως θελουν να φτιαξουν ενα παιχνιδι με πολλες ωρες gameplay.

 

 

Συμφωνώ, το ίδιο ανατριχιαστικό και με απίστευτους γρίφους ήταν και το Dark Fall Journal.

Βασικά μου αρέσουν όλα τα παιχνίδια του Jonathan Boakes -ακόμα δεν έχω παίξει το Lost Souls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, το ίδιο ανατριχιαστικό και με απίστευτους γρίφους ήταν και το Dark Fall Journal.

Βασικά μου αρέσουν όλα τα παιχνίδια του Jonathan Boakes -ακόμα δεν έχω παίξει το Lost Souls.

 

Σε αυτο το στυλ υπαρχει και το πολυ καλο Barrow Hill.

 

http://www.mobygames.com/game/windows/barrow-hill-curse-of-the-ancient-circle

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=dQBGQ1hRExg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Gemini Rue το παρήγγειλε κανείς σε CD;

 

Νομίζω βγήκε σε περιορισμένο αριθμό retail copies με βάση τα pre-orders που είχαν γίνει.

 

 

εγω το τελευταιο που ευχαριστηθηκα ηταν το scrathces[νομιζω 2005 βγηκε]

 

Το Scratches στην κατηγορία του (first-person horror adventure) είναι βασιλιάς, τουλάχιστον μέχρι να βγει το Asylum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο το στυλ υπαρχει και το πολυ καλο Barrow Hill.

 

http://www.mobygames.com/game/windows/barrow-hill-curse-of-the-ancient-circle

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=dQBGQ1hRExg

 

 

Ναι, ανήκει στην "οικογένεια" της Darkling Room και υπάρχουν αναφορές του στο Lost Crown όπως και το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Scratches στην κατηγορία του (first-person horror adventure) είναι βασιλιάς, τουλάχιστον μέχρι να βγει το Asylum.

 

 

FYI (Που λένε και στο χωριό μου;Ρ) είχε κυκλοφορήσει και με ελληνικούς υπότιτλους και μενού.

 

Θα διαφωνήσω για τον βασιλιά, Penumbra και ξυρός άρτος!:Ρ

Επεξ/σία από status
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FYI (Που λένε και στο χωριό μου;Ρ) είχε κυκλοφορήσει και με ελληνικούς υπότιτλους και μενού.

 

Θα διαφωνήσω για τον βασιλιά, Peumbra και ξυρός άρτος!:Ρ

 

Τα Penumbra είναι βασιλιάδες στη δικιά τους κατηγορία: first person survival horror action-adventure!!! ;)

 

Ναι, ξέρω για την μετάφραση του Scratches...απλά όταν βγήκε το είχα ήδη τελειώσει στην Αγγλική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Penumbra είναι βασιλιάδες στη δικιά τους κατηγορία: first person survival horror action-adventure!!! ;)

 

Ναι, ξέρω για την μετάφραση του Scratches...απλά όταν βγήκε το είχα ήδη τελειώσει στην Αγγλική.

 

To Penumbra τα σπαγε. Κριμα που το Requiem ηταν απλο Puzzle, χωρις συνεχεια και κλεισιμο της τριλογιας. Εκει πσιλο-ξενερωσα, αλλα γενικοτερα σαν σειρα εμενα μου αρεσε παρα πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Γμτ πρέπει να κερδίσω το λόττο για να προλάβω να τα τελειώσω όλα...

Αυτό ξαναπές το. Έχουν μαζευτεί στην ουρά τόσα παιχνίδια (adventures ως επί το πλείστον) που δε προβλέπεται ν ασχοληθώ μαζί τους πριν τη συνταξιοδότηση (ή την απόλυση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό κι εγώ (δυστυχώς) έχω υιοθετήσει τη λύση των walkthroughs... κάποια adventures που θέλω πολύ να τα δω και να τα τελειώσω, περισσότερο για το στόρι και όχι τόσο για τους γρίφους, τα περνάω με τους οδηγούς...

 

Σε καμμιά δεκαριά χρόνια που θα παίζει και η κόρη... βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Syberia 3 θα βγει ποτε ή μας δουλευουν ; Λενε για 22 Ιουνιου , αλλα δεν το κοβω :mad:

 

Λογω κρισης παιζει να το βγαλουν στην αγορα Δεκεμβριο για ευνοητους λογους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...